Pētījums: e-grāmatu pirāti ir gados vecāki cilvēki ar augstiem ienākumiem

7

Pētījums atklājis, ka galvenie pirātisko e-grāmatu lasītāji ir gados vecāki cilvēki, kas saņem ienākumus virs vidējā līmeņa. Digiscan veiktajā pētījumā redzams, ka e-grāmatu pirāts ir 30 līdz 44 gadus vecs, viņa ienākumi ir no 60 līdz 99 tūkstošiem dolāru gadā.

Protams, e-grāmatu pirātisms ir daudz mazākos apjomos par filmām un mūziku, kas tiek bez atlīdzības iegūti internetā, bet e-grāmatu pirātisms plaukst nelielā lejupielādes izmēra un vienkāršās e-grāmatu lietošanas dēļ.

Ierasts, ka digitālo pirātismu cenšas attaisnot ar zemiem ienākumiem, bet tikai 13% no pirātiskā satura patērētājiem ir uzskatāmi par cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Tiesa, pētījumā “zemi ienākumi” skaitās zem 30 000 dolāru gadā (ap 28 000 eiro gadā jeb 2333 eiro mēnesī). 36% e-grāmatu pirātisma izmantotāju gada ienākumi ir starp 60 un 99 tūkstošiem dolāru, bet 29% gadā gūst ienākumus virs 100 000 dolāru. Tāpat 70% pirātisko e-grāmatu lasītāju ir augstākā izglītība.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • Daris

  Interesanti, saskaņā ar kādiem objektīviem kritērijiem var noteikt šo vidējo pirātu?

 • m

  30-44 ir gados vecāki cilvēki? Tad jau autoram vēl mātes piens uz lūpām… aa, tas nav piens?! :D

  • x

   ne mātes!

   • migors

    Detektīvi 😀

 • reiny

  Doāju, ka pētījumā uzsvari nepareizi salikti. Vienkārši, tā vecuma grupa, kura vairāk lasa, tie arī piratē (tas absolūtos skaitļos). Ja sarēķinātu procentuāli no tiem, kas lasa un cik no tiem nelegāli lejupielādē, tad aina gan jau izskatīsies citādi.

 • Lapsinieks

  e-grāmatu noriets https://www.theguardian.com/books/2017/apr/27/how-ebooks-lost-their-shine-kindles-look-clunky-unhip-

  drukāto grāmatu apjomi pieaug, e-grāmatām dilst. Mirkļa vājums vai tendences?

 • Krotow

  Varu pateikt no savas pieredzes. Ja rodas vēlme izlasīt grāmatu, kuru nopirkt nevar jau gadus 20, taču tīklā tā atrodama e-grāmatas formātā un reizēm pat labāk saprotamā valodā, tad lai autortiesību morālisti aizkorķējas. Jā, man arī jau ir pāri 30.