Viena no galvenajām Mobile World Congress 2017 ziņām bija par Nokia atgriešanos Eiropā ar diviem jauniem un vienu gandrīz jaunu Android viedtālruni. Nokia 6, Nokia 5 un Nokia 3 viedtālruņi ir HMD Global pirmais mēģinājums iespiesties Android tirgū.

Lielākajiem Nokia faniem uzreiz radās jautājums, vai Nokia turpinās sadarbību ar Carl Zeiss, vai tiks izmantota PureView tehnoloģija, kas bija viens no Nokia 1020 viedtālruņa popularitātes iemesliem.

HMD Global atzinis, ka Nokia darījums ietvēris PureView tehnoloģijas palikšanu pie Microsoft, kā arī skaidri pateikts, ka sadarbība ar Carl Zeiss netiek turpināta.

Nokia 1020 viedtālrunis bija slavens ar savu 41 megapikseļa kameru (1/1.5” sensora izmērs, 1.12 µm pikseļa izmērs), PureView tehnoloģiju un sadarbībā ar Carl Zeiss tapušu objektīvu. Nokia 1020 piedāvāja četrkārtīgu digitālo palielinājumu, kas neietekmēja attēla kvalitāti.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Čing čongs ir un paliek čing čongs, nav tā nekāda Nokia!

wils

Ne visi patenti tika nopārdoti no MS puses, ko tie saņēma Nokia iegādes darījumā.

Kristaps Skutelis

Nu, vispār jau HMD Global, kam tagad pieder Microsoft Mobile podziņtelefonu bizness un tiesības citiem telekomunikāciju produktiem likt virsū Nokia nosaukumu, ir somu kompānija un Ķīnā tie telefoni tikai tiek ražoti: http://www.hmdglobal.com/about/

Kristaps Lācis

Un kurš tad nav čing čongs?

x

kādas nu tās zeisa tehnoloģijas….optiskās shēmas ir visiem zināmas, elementu izgatavošanas precizitāte vairs nav atkarīga no vāciešu roku darba, atliek pārklājums un arī tikai nosaukuma pēc, jo jebkurš optikas lielražotājs (hoya etc) uztaisa gana labus pārklājumus, un mēs šeit nerunājam par kautkādu superoptiku. jā, telefona useri fočē tieši saulē un ar plaukstu nepiesegs no sāna, noņemot atspīdumus un pārklājumiem jāstrādā smagāk, kā objektīvā ar blendi. bet nu vai tiešām telefonbildes ar zeisa uzrakstu ir galvas tiesu pārākas, ja vien nav runa par apstrādes algoritmiem.

anonymous rant

Telefona kameras galvenais uzdevums ir vienmēr būt gatavībā uzņemt kadru, ar tām gudrajām un opcijām samudžinātājām kamerām vienmēr rodas nevajadzīgas aiztures un kadri bieži zūd tieši tā iemesla dēļ. Tikai daži Samsung spēj reāli turēt līdzi ātrumā ar iPhone, visi pārējie pagaidām pienes ūdeni. Tāpēc kaut kāds Zeiss vai Leica uz telefona man neizsaka pilnīgi neko, fotokameras kvalitātes fototattēlu tur tāpat nav un nebūs pagaidām.

Lapsinieks

vai Tu esi tieši salīdzinājis, piemēram, aifona un P9 kameras ātrdarbību?

andris

Lūk tas ir bēdīgi!