Microsoft grasās šajā gadā pamatīgi izmainīt Skype, lai saziņas serviss spētu konkurēt ar Slack un citiem populārajiem saziņas servisiem. Microsoft modernizēs Skype darbību, bet ne visi esošie Skype lietotāji ar modernizācijas gaitu būs apmierināti.

Iepriekš rakstījām, ka Skype modernizācija no servisa atslēgs 85% Windows viedtālruņu lietotājus, kuru skaitā ir arī Windows 10 Mobile operētājsistēmas lietotāji. Skype darbība tiek pārcelta uz “mākoni”, atsakoties no problemātiskā P2P tehnoloģijas. P2P zvanu galvenā nespēja – grupu zvani tiek pārtraukti, kad grupas zvana aizsācējs iziet no sarunas.

Jārēķinās, ka Microsoft 1. martā atslēgs vecākas Skype klientu versijas, pamatā saglabājot atbalstu tikai jaunākajām Windows, MacOS, iOS un Android operētājsistēmām. Skype Windows lietotājiem vairs nedarbosies 7.16 un vecākas Skype versijas, Skype for Mac nestrādās 7.18 un vecākas versijas.

Atteikšanās no P2P ļaus zvanu servisā ietvert Skype Translate, kas ļauj tulkot balss zvanus reālā laikā desmit pasaules lielākajās valodās. Tāpat Skype ļaus atstāt video vai teksta ziņojumu ierastās balss autoatbildētāja ziņas vietā.

Plašāka informācija par Skype lietotnes darbību pieejama atbalsta lapā. Par Linux lietotāju nākotni ir visai neskaidra informācija.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

ptu… ieraudzīju un atcerējos, ka jauna pudeļu birste jānopērk!

Krotow

Man te arī citi Linux lietotāji sāka sūdzēties, ka mīkstais solot viņus atslēgt no Skype. Linux Alpha klients vēl ir zaļš. Pirms mēneša mēģinājām. Bija gļuki arī balss zvaniem, kur piezvanīt var tikai no Linux klienta citam, jo pats Linux Alpha klients ienākošo zvanu neredz. Vai to paspēs sataisīt līdz martam, ņemot vērā saprotamu mīkstā neieinteresētību, nezinu.

Varētu noraut Skype podā pavisam, tikai tur atrodas kontakti, kas nav citur.

GGrs

Skaipam ziedu laiki galīgi beigušies, nogremdēs MS viņu tāpat kā nokia, tikai skaips lēnāk mirst. Šobrīd lietotājam parastajam skaips vispār nav aktuāls, no paziņu loka, tikai pāris cilvēki vēl izmanto skaipu, un tikai tāpēc ka darbam vajag. Žēl, atceros vidusskolu, kad visa aktuālā interneta sarakste notika caur skype. Ja tu nebiji skype, tas nozīmēja, ka mājās tev nav interneta :D

Krotow

Jau gremdē nepārtraukti, kopš sāka nīdēt ārā P2P komunikāciju un salika kopā ar sejasgrāmatu. Jautājums tikai, kā lai pierunā pazīstamos Skype lietotājus un viņu biznesa partnerus migrēt uz ko jēdzīgāku. Laikam šis būs gadījums, kad jālūdz palīdzību sociālās inženierijas speciem.

Jānis A

Ko vispār mūsdienās lieto ne-corporate kantoros? It kā varētu slack, ja darba devējs nav principiāls cilvēks vai bomzis, bet ko vēl?

Lapsinieks

vacapu. ja nevajag videokonferences – ideāli. var komunicēt telefonā, var – datorā. grupu čats ir, failus var sūtīt. integrācija ar tel.nummuru un kontaktiem, nevis atsevišķiem jūzerneimiem kā skaipā.

Jānis A

mm nu jā whatsapp ir diezgan loģisks risinājums, vienīgi var bieži vien nederēt mazos IT uzņēmumos, kur nav strikta polise kādu OS lietot, jo cik es iemetu aci, tad whatsapps ir tikai priekš windows 8+ un maka.
Varbūt kaut kādu google hangouts, vai kas viņš tagad skaitās

Lapsinieks

slikti meti acis… wacapam ir web interfeiss. taisi vaļā kaut uz win 3.1 vai linuksa

Jānis A

super atbilde, jo skypam nav web interfeiss.

Lapsinieks

pag, skaipam tak ar tagad ir weba interfeiss, ne?

Kristaps Skutelis

Nu, bet mīlīt. Tu uz Kursoru ej tikai pad*rsties vai arī rūpīgi iedziļinies mūsu rakstītajā? Te: https://kursors.lv/2015/06/15/skype-for-web-tagad-pieejams-visa-pasaule/ un pat te: https://kursors.lv/2016/03/14/no-skype-for-web-tagad-var-veikt-zvanus-uz-mobilajiem-un-fiksetajiem-numuriem/

Lapsinieks

es zinu ka ir, Kristap! es no JāņaA atbildes nesapratu – vai viņš domā ka ir vai nav; kam ir un kam nav; uz kādām platformām… web interfeisus, imho, var palaist uz jebkādas platformas – gan skaipu gan wacapu – vispār neredzu par ko te ņemties…

Jānis A

Ir ir, kādu laiku, bet es konkrēti meklēju alternatīvu, kas būtu pieejama uz desktopa uz visiem OS. Jo tagad pēc idejas var turpināt lietot to pašu skype tikai linux čaliem pasakot, lai izmanto web versiju.

oldschool zerolemon fan

Skype telefonā pārtraucu lietot jau sen, tieši tāpēc, ka normālā veidā (bez root pieejas, un “čakarēšanās” nevar lietot normālu (vecu) versiju. Datorā, izmantoju 3.8.x, kas ir attiecīgi modificēts, lai strādātu. Jaunākas versijas bija totāli nelietojamas.

Korporāciju idejas, ka viņi vienmēr zina labāk, ko lietotājam vajag un uzspiež savus noteikumus, ir neciešamas. Skype tam ir piemērs :(

Aivars Liepa

viss būtu labi, tikai 7.32.xxx ar neiet kopš 1 .marta, pie tam, 1 datoram iet, blakus tādam pat datoram ne par ko nevar panākt ka aiziet onlainā…