Lai arī daži uzskata, ka Skype izmantot vairs nav modē, tomēr ar 300 miljoniem ikmēneša aktīvo lietotāju tas joprojām ir pasaulē populārāko tiešsaziņas rīku desmitniekā (populārākais – WhatsApp). Strīdēties par rīku popularitāti nav lielas jēgas, jo tāpat nākas lietot to, ko izmanto mums svarīgi cilvēki. Un Skype vēsturiski Latvijā ir populārs serviss, tāpēc ir svarīgi būt lietas kursā par šī saziņas rīka aktualitātēm.

Pavisam nesen ziņojām, ka Skype ir izlēmis neturpināt attīstīt Windows “modernās” saskarnes programmas versiju. Tā vietā visa uzmanība tiek veltīta “parastajai” (desktop) versijai. Pieņemu, ka 99.99% gadījumu tā ir Skype versija, ko izmanto arī tu. Tomēr tas nav viss, jo beidzot visā pasaulē ir pieejama Skype tīmekļa versija. Tā varētu patikt tiem, kas (pamatoti) sūkstās par Skype programmu smagnējo darbību un lēnīgumu.

Jau pagājušajā nedēļā Skype paziņoja, ka Skype for Web kļuva pieejama lietotājiem no ASV un Lielbritānijas, bet nu servisā var pieteikties arī no Latvijas. Lai piekļūtu servisam, dodamies uz Skype.com vai web.skype.com.

Vismaz man tas izdevās un varēju redzēt savas kontakpersonas un iepriekšējās sarunas. Ja uzstādīsim speciālu spraudni un izmantosim Internet Explorer, Chrome, Firefox vai Safari tīmekļa pārlūkus, varēsim ne tikai sazināties rakstot, bet arī veikt balss un video zvanus. Tāpat pārlūkā saņemsim paziņojumus par ienākošajiem zvaniem vai jauniem paziņojumiem mūsu sarunās.

Skype for Web ekrānšāviņš
Skype for Web ekrānšāviņš

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
ytteroy

Nekādas lielās atšķirības nav, ja tos pašus resursus izmanto pārlūkprogramma.

Raivis Rasnačs

Atšķirība ir – Skype vairs nestartēsies kopā ar OS un tiks izsaukts pēc vajadzības. Automātisko palaišanu, protams, var atslēgt, bet bieži tas netiek darīts un finālā nelāgi atsaucas uz datora veiktspēju.

x

ja tas ir pilnībā no 0 uzrakstīts spraudnis, var būt arī efektīvāks un ne tik rijīgs kā desktopa aplikācija.
Tagad desktopa aplikācija ir pasmaga un rijīga, nākas teju katru dienu restartēt lai atbrīvoju atmiņu.

Rihards Laškovs

Lielisks jaunums