Izskatās, ka Microsoft ir sapratis, ka Windows 8 aizsāktā “modernā” lietotāja saskarne nav guvusi tik nepieciešamo popularitāti, lai varētu turpināt attīstīt tās stilistikā ieturētās lietotnes. Microsoft īpašumā nonākusī populārā tiešsaziņas rīka Skype veidotāji ir paziņojuši, ka no 7. jūlija tiks slēgts Skype “modernās” Windows datoriem paredzētās lietotnes projekts.

Proti, nākamais programmatūras atjauninājums lietotāju nosūtīs pie “parastās” (desktop) lietotnes versijas (vai uz tās lejupielādes lapu, ja aplikācija nav uzstādīta), ko var vadīt gan ar peli un tastatūru, gan pirkstiem skārienjutīgā displeja gadījumā.

Skype šo soli skaidro ar vēlmi vienkāršot servisa lietojamību un atbrīvot lietotāju no nepieciešamības lēkāt starp divām lietotnes versijām. Tāpat arī paziņojumā norādīts, ka šīs izmaiņas neskar Windows RT un Windows 10 – šajās platformās Skype turpinās iestrādāt saziņas iespējas.

Skype "modernā" versija - vairs netiks attīstīta
Skype “modernā” versija – vairs netiks attīstīta
Skype "parastā" (dekstop) versija, kas tiks attīstīta arī turpmāk
Skype “parastā” (dekstop) versija, kas tiks attīstīta arī turpmāk

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Ķēdis

Un jēga no tām metro aplikācijām? Labi, iekš
Android vēl saskatītu kādu jēgu, taču Win8 tas izskatās galīgi un pilnīgi lieki. Tāpat, agri vai vēlu, lietotāji jebkurai aplikācijai atgriezīsies jau pie klasiskām un pārbaudītām vērtībām.

Aldis

Mjā, un tādu «mindfuck» taisīja lietotajiem ar Windows 8, dodoties uz download lapu iesmērēja Metro versiju tiem, kas nesaskatīja saiti ar maziem, gaiši ziliem burtiem – «go this page if you want download desktop version»

Mjā, Windā darbināt fullscreen app-us, tiešām bezjēdzīgi. Kautgan patika tā Windows Phone 10 ideja, kad mobilās aplikācijas ir responsīvas, un pieslēdzot mobilo pie liela tv vai monitora appi darbojas bezmazvai kā full PC appi.