Pieaugot mobilā interneta un viedpalīgu popularitātei, kā arī attīstoties industriālajiem mobilajiem risinājumiem, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kopā ar telekomunikāciju tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia gatavojas jaunās paaudzes 5G tīkla ieviešanai Latvijā. LMT jau šogad uzstādīs ar 5G tehnoloģiju savietojamas jaunās bāzes stacijas, un no šodienas visā Latvijā LMT tīklā tiek ieviests jaunās paaudzes mobilais lietu interneta tīkls.

5G tiek uzskatīts par dzinējspēku jaunajai industriālajai revolūcijai, kas ļaus automatizēt sarežģītus uzdevumus. Nokia jau šogad plāno kā pirmie pasaulē testa režīmā piedāvāt 5G Dienvidkorejā, savukārt LMT varētu būt viens no pirmajiem ar 5G ieviešanu Eiropā.

Gatavojoties 5G, šodien LMT tika uzsākta arī pirmā Latvijā jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkla darbība. Tas ir izdalīts atsevišķs kanāls LMT mobilajā tīklā tikai lietu interneta datu pārraidei. Dažādi sensori LMT tīklā darbojās jau deviņdesmitajos gados. Jaunais lietu interneta kanāls ir starptautiski standartizēts risinājums, kas ļauj savstarpēji sazināties dažādām lietām un veidot lietotnes efektīvakai sensoru datu izmantošanai. LMT sadarbojas ar Rīgas Tehnisko universitāti, nodrošinot iespēju piekļūt jaunākajām mobilajām tehnoloģijām. Tas dos iespēju izmēģināt un izpētīt inovatīvu risinājumu iespējas nākotnē.

Juris Binde, LMT prezidents: “Panāktā vienošanās ar Nokia ir liels solis LMT un Latvijas ceļā uz 5G tehnoloģiju. Tas noticis, pateicoties LMT tīkla infrastruktūras kvalitātei un inovatīvajai pieejai pakalpojumu attīstībā. Latvijas pētnieki, studenti un uzņēmēji varēs izmantot mūsu lietu interneta kanālu izpētei un biznesa risinājumu veidošanai. Apvienojot gudras tehnoloģijas, gudrus prātus un labas idejas, nostiprināsim Latvijas viedvalsts potenciālu, lai šī būtu labākā vieta, kur dzīvot un strādāt.”

5G nav tikai vēl ātrāks mobilais internets. Tas desmitkārtīgi uzlabos reakcijas laiku datu pārraidei. Tādējādi, piemēram, bezpilotu auto ātri varēs reaģēt uz apkārt notiekošo, un ārsts no Latvijas varēs attālināti operēt pacientu jebkurā vietā pasaulē. 5G ļaus ievērojami palielināt internetam vienlaicīgi pieslēgtu ierīču skaitu un uzlabos to darbību mobilajā tīklā. Līdz ar to tikai ar miniatūrām baterijām dažādi sensori autonomā režīmā varētu darboties pat desmit gadus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
29 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

a kur heiteri?

Krotow

Heiteri klusām hakos kaimiņa lietas un par to forumos nerakstīs :)

Skābene

Bet es gatavojos lidot uz Marsu, ne šodien, ne rīt, bet kaut kad! :)

Jokman

Kamēr nav iekārtu kas atbalsta tādu internetu, visiem vienalga

khe

Kamēr nav šāda interneta visiem ierīču ražotājiem arī vienalga.

digitalk

‘gatavo ratus ziemā, kamanas – vasarā’ (c) latviešu paruna

Mārtiņš

Industriālo iekārtu ražotāji, kas izmanto M2M un IoT tīkla iespējas, arī neguļ un jau testējas

Vilis Lauskis

Bite zvērēja ka viņi būs pirmie.

Kristaps Skutelis

Šīm runām nav lielas nozīmes, tāpat visi 5G palaidīs tikai 2020. gadā.

Skābene

Vēl tak izsolē jāpiedalās par 5G licenci! :)
Tāds bija arī par 3G un 4G.

Kristaps Jirgensens

Bite daudz ko saka, tikai zona viņiem pusē no Rīgas nav, un par interneta kvalitāti nav jēga runāt. Tas, ka viņi vienā Dominā uztaisa super akciju uz uzbliež kaut kādu kruto internetu nedod neko, ja viņi nespēj nodrošināt par kaut cik normālu internetu. Tāpēc viņu pakalpojumi arī maksā 3 centus mēnesī. Viņi vienkārši zin savu pakalpojumu kvalitāti tāpēc arī neuzdrošinās prasīt tādas summas par pakalpojumiem kā Tele2 un LMT.

Ēriks Šaltenis

Kamēr vien Tu netērē pārāk daudz.

Kristaps Skutelis

Tu runā par to “godīgas lietošanas politiku”? Jā, šajā ziņā Bite no abiem pārējiem operatoriem nepatīkami atšķiras.

Kristaps Jirgensens

Varbūt vienā vietā viņiem ir kosmiski ātrs internets, bet citās vietās viņa vispār nav. Bet labāk mazmazlietiņ lēnāku internetu, bet viņš ir visur.

Kristaps Skutelis
digitalk

lai gan progress ir svarīgi, būtu labāk Džī punktu sievietēm atraduši ;)

Lapsinieks

Tev vēl tas aktuāli?

digitalk

jokiem un retoriskiem jautājumiem nekas nav aktuāli. Džī punkts nepastāv, kā saka mediķi, jokiem vienalga un uz retorisku jautājumu tāpat nav jāatbild.

galu galā neesmu 300% impotents – stāv, pirksti nav ģipsī un mēli pie gludekļa neesmu apdedzinājis ;)

Lapsinieks

nu ar šādiem tekstiem plz uz calis.lv :D

digitalk

heiteris :D

googoo

Get a room guys! :D

digitalk

nu pankūka, pietika man pajokot par G-spot, pārstāstīt vecu anekdoti un iesmiet par pirmo posti, lai mani sāktu sūtīt uz cāli un šaubīgas kvalitātes viesnīcu, kur numuriņus uz stundu izīrē…

;)

as

LMT, atrisiniet lūdzu 2G un 3G, nerunājot par 4G un tagad 5G. Pat Rīgā nereti 4G vietā iemet H un nets apstājas, laukos mežōs kartes velkas kā mūžībA:(
LMT, atrisiniet lūdzu to googl problēmu! Izbesīja uz telefona questu risināt. Tā arī beigās neizdevās atrast meklēto, jo nespēju bildēs atrast pareizās zīmes vairākkārt

Krotow

Par 2 strīpām Rīgā – izkāp laukā no pagraba. Google meklētāja captcha problēma – mjā, ir tāda. Laikam joprojām nav visu iepirkto Vācijas IPv4 bloku pierakstījuši LV netam.

digitalk

vispār jau LMT piedāvā arī sakaru extenderus. mīļotā pagraba krodziņā tagad tāds brīnums pašī uz nebēdu.

as

Kāpēc man jākāpj no pagraba ārā vai jālūdz kādam likt ekstenderus? Esmu parasts lietotājs un man vajag sakarus no mana mazā draudziņa jebkur 21 gadsimtā neejot:)

Krotow

Atkal panesās neķītrības :D Tad tev vajag telefonu ar jauno ekrānu, kuru var sarullēt trubiņā un tālāk jau zini.

digitalk

tik pat labi var uzdot retorisko jautājumu – kāpēc vairs nav diennakts veikalu, jo dikti vaig nopirkt pārtikas programmu naktī.

gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir nedabūt. bet vēl kaitīgāk ir dabūt negribot ;)