Reklāma

Kursors.lv atgriežas forums

Jaunākie raksti

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā “Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!”

Latvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #465 (26.05.2022)

26. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft Surface Laptop Studio hibrīda klēpjdatora apskats

Pirms aptuveni gada mēs aizsākām Microsoft Surface ierīču apskatu veidošanas maratonu un gada laikā esam izgājuši cauri veselam lērumam...

Jaunpienācējs Latvijas tirgū: Ko piedāvā un ar ko unikāls ir auto abonēšanas pakalpojums “Renti plus”?

Globālās tendences liecina, ka auto nomas servisi kļūst iecienītāki. Šajā ziņā arvien lielāku ievērību gūst tāds pakalpojums kā jaunu...

Volkswagen ID.4 GTX uzstāda Ginesa rekordu – sasniegts lielākais augstums virs jūras līmeņa ar elektroauto

Izmantojot Volkswagen ID.4 GTX elektroauto, sasniegts jauns Ginesa rekords - Rainers Cietlovs kopā ar komandu sasniedza lielāko augstumu virs...

Sveiki, svētdienā! Dzīve ir interesanta ar savu mainīgumu un tādējādi neparedzamību. Šo atziņu var ļoti labi attiecināt arī uz Kursoru. Kad pirms trīs gadiem palaidām šo tehnoloģiju blogu, tajā bija iekļauts arī forums. Toreiz man likās, ka lasītājiem varētu noderēt sadaļa, kurā viņi var brīvi diskutēt par sev aktuālām tēmām.

Mūsu sākotnējais forumam izvēlētais tehniskais risinājums bija pašu WordPress blogu dziņa radītāju veidotais spraudnis bbPress. Darboties tas darbojās, tomēr doma ļaut lasītājiem reģistrēties pašā Kursorā, lai varētu automātiski diskutēt forumā, izrādījās tehniski ļoti izaicinoša. Noteikti bijāt pamanījuši, ka pagājušā gada gaitā diezgan regulāri Kursors bija briesmīgi lēns un brīžam pat vispār bija atmetis pedāļus. Tas tāpēc, ka pie noteikta vienlaicīgi pieteikušos lasītāju skaita slodze uz serveri bija neadekvāti liela. Saprotot, ka situācija pati no sevis neuzlabosies, tuvāk gada beigām tika pieņemts lēmums veikt šādas tādas tehniskas izmaiņas.

Decembra beigās nomigrējām Kursoru uz citu serveri, sakārtojām gadu gaitā salauztās lietas un padarījām blogu tīrāku, vieglāku un arī ātrāku. Skaidrs, ka vecajā veidolā forumam šeit vairs nebija vietas, taču nebiju paspējis atrast tā aizvietotāju. Līdz šodienai, kad vēlos jūsu uzmanībai atrādīt jauno Kursors.lv forumu.

Kursors.lv forums (2017. gada sākumā)

Forumi ir sarežģīta lieta! Tos ir jāuztur ne tikai tehniski, bet jākūrē arī tīri cilvēcīgi. Tā, starp citu, bija viena no sāpīgajām atziņām, ko guvu no mūsu iepriekšējās foruma versijas. Tajā vajag parādīties un runāt ar cilvēkiem, atbildēt uz viņu jautājumiem.

Šī gada sākumā es izpētīju kādas šobrīd ir forumu dziņu iespējas un secināju, ka lielie smagsvari ir divi: IPS Community Suite un vBulletin forumu sistēmas. Abas ir funkcionāli iespaidīgas, “smagas” un maksā pārsimts eiro, lai vispār varētu normāli piešķilt. Izbakstījos pa demonstrācijas vidēm un secināju, ka tas nav īsti tas, ko meklēju. Es biju gatavs saņemt mazāku funkcionalitāti, liekot lielāku uzsvaru uz vienkāršību, dizaina tīrību un ātrdarbību. Izpētīju veselu lērumu PHP darbinātu forumu un finālā nonācu pie punBB, ko zināju jau sen. Pati svarīgākā funkcionalitāte ir, izskatās pēc pagātnes un masīvi tiek bombardēts no spameru puses. Aiziet! :)

Aicinu reģistrēties jaunajā Kursora forumā

Jaunajā forumā es palūgšu piereģistrēties no jauna un uzreiz pateikšu, ka nebūs nekādas modīgās pieteikšanās ar Feisbukiem vai Twitteriem. Tas šajā gadījumā nav iespējams tehniski, taču es nedomāju, ka tā ir pārāk liela problēma, jo mūsdienās tāpat visi tīmekļa pārlūki prot atcerēties paroles. Un Kursors taču ir pietiekami mīļš, lai pieciestu šo mazo neērtību, pareiz? :)

Atceries, raksta sākumā minēju, ka forums ir svarīgs kā lasītāju diskusiju vietne. Tā ir, jo ne visas diskusijas var risināt zem bloga rakstiem. Tāpēc foruma atgriešana ir jāvērtē arī kā mūsu vēlme jums nodrošināt vietu, kur var patērzēt par tehnoloģijām (vai dajebko citu).

Aktīva dalība forumā – atbalsts Kursoram

Tomēr viss nav arī pavisam vienkārši. Ir jāaizskar arī naudas jautājums. Tā kā man katru mēnesi ir jāizdzemdē noteikts naudas daudzums, ko samaksāt par Kursora hostingu un tā redakcijas ieguldīto darbu, ir jādomā arī par naudas ieguves veidiem. Tieši tāpēc Kursorā ir reklāmas baneri un pa kādam reklāmrakstam (tie vienmēr ir atzīmēti). Līdz šim esam spējuši iet līkumu dažādiem piedāvājumiem, kas robežojas ar lasītāju brutālu apšmaukšanu un es vēlos no tādām viltus kampaņām izvairīties arī turpmāk. Ja forums ir dzīvs un tajā cilvēki aktīvi diskutē, tas rada papildus trafiku, kas nav tiešā veidā atkarīgs no redakcijas ieguldītā darba un var kalpot kā svarīgs finansiāls atbalsts. Tāpēc forumā būs pa kādai reklāmai un tāpēc es aicinu aizsākt un piedalīties diskusijās – tas būs veids kā sniegt Kursoram atbalstu. Manuprāt, tā ir abpusēji izdevīga un uz atklātības principa balstīta sadarbība.

Labumi aktīvākajiem foruma biedriem

No savas puses centīšos aktīvāk sekot līdzi forumā notiekošajam un iesaistīties diskusijās, kur varu sniegt kādu padomu. Es arī šobrīd domāju par veidiem kā aktīvākajiem un labākajiem foruma biedriem atlīdzināt par viņu ieguldīto darbu. Kad forumā parādīsies pirmās jūsu radītās diskusijas, sataisīšu tā, lai arī pie bloga rakstiem labajā sānā rādās aktuālo diskusiju saraksts. Ja pamani kādu nejēdzību vai ir idejas ieteikumiem, lūdzu, dod man ziņu.

Paldies!

49 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
49 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elvis Meisters
22.01.2017 14:35

Apsveicu ar pareiza dziņa izvēli. Tagad vēl atrast pāris aktīvus moderatorus un būs forši! :)

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:12
Reply to  Elvis Meisters

Paldies! Pašiem vien būs jāmoderē no sākuma.

**
02.02.2017 04:02

tu izmanto disqus reklāmas ,kas var būt ļautu nest papildus pelņu portālam?
https://help.disqus.com/customer/portal/articles/1969476-updating-your-reveal-advertising-settings

Kristaps Skutelis
02.02.2017 05:20
Reply to  **

Šobrīd nē. Esmu par to domājis, bet kaut kā nepārliecina Disqus sistēmā esošo reklāmu kvalitāte un piemērotība Latvijai. Un vispār, komentāri šajā vietnē ir galvenie, labāk, lai tie vēl kādu laiku ir tīri un bez reklāmām.

Janis
22.01.2017 17:22

Dzinējs ar savu izskatu uzdzina baigo nostaļģiju. 10+ gadus atpakaļ uz šī dzinēja savu darbību sāka viens underground forums.

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:12
Reply to  Janis

Kurš tad? :)

opop
23.01.2017 12:19
Reply to  Janis

ground.lv?

migors
22.01.2017 17:41

nesaprotu kur ir problēma pņemt vps uz google cloud. par 15 $ mēnesī jums būs savs serveris advacēts ugunsmūris unvēl nezin kas.

digitalk
22.01.2017 18:01
Reply to  migors

beidz činkstēt un ej uz forumu ģenerēt trafiku ;)

Kristaps Skutelis
22.01.2017 21:18
Reply to  migors

Kas Tev liek domāt, ka mums nav kāds Googles pakalpojumam alternatīvs VPS? :)

digitalk
22.01.2017 18:10

es šobrīd varu tikai fantazēt, bet superīgi būtu, ja katrs Kursora posts ar komentāriem parādītos arī forumā, kur varētu diskusiju turpināt…

Kristaps Skutelis
22.01.2017 21:18
Reply to  digitalk

Paga, kāpēc? Tu gribi dublēt saturu? Kas vainas par rakstiem komentēt zem rakstiem blogā un visas citas diskusijas raisīt forumā?

digitalk
22.01.2017 21:41

lai turpinātu diskusiju. bloga postes aiziet ārpus ekrāna, savukārt foruma postes ir vieglāk atrast un tām sekot līdzi. sanāktu skaisti – tauta pašūmējas komentāros un var turpināt cepties forumā.

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:11
Reply to  digitalk

Es joprojām neredzu kā tas ir labāk par “turpināt cepties pie raksta”. Forumā pie tāda ikdienas ziņu/postu apjoma tāpat arī viss “aizies ārpus ekrāna” un nebūs nekādas atšķirības no bloga.

digitalk
22.01.2017 22:15

vai tad, ja diskusija turpināsies, forumā tā nesēdēs augšpusē, atšķirībā no bloga?

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:25
Reply to  digitalk

Tehniski laikam tā jānotiek, bet ko tev tas dod, ja augšpusē sēdēs bars ar dienas aktuālajiem rakstiem + citām diskusijām. Būs tāda pati zupa kā blogā.

digitalk
22.01.2017 22:31

tomēr nepiekrītu. blogs ir kā spogulis, paskaties pirmo lapu, reti vairāk. forums ir diskusija vai ‘gudras’ muļķības, toties izsekot varētu būt vieglāk.

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:34
Reply to  digitalk

Gadījumā mūsu pašu Notepad.lv vismaz daļai ziņu šādi nedara?

Es laikam domu sapratu. Davai no sākuma iekustināsim forumu un tad domāsim vai tam uzticēt tik nopietnu uzdevumu. Bet es paturēšu prātā šo domu, lai arī pašam pagaidām nav skaidrs vai un kā vispār to varētu norealizēt.

digitalk
22.01.2017 22:23

un nezinu vai to tehniski var realizēt (kas arī būtu forši bloga ierakstiem) – atzīmēti jauni neizlasīti komentāri, kur esi komentējis.

Kristaps Skutelis
22.01.2017 22:25
Reply to  digitalk

Vai tad neesi ieķeksējis, lai pie Tevis komentētajiem rakstiem pievienotie komentāri ceļo uz epastu? Man šķiet, ka Disqus sistēma ko tādu nodrošina. Vismaz man uz meilu aizlido katrs šeit publicētais komentārs.

digitalk
22.01.2017 22:40

it kā man spama ikdienā nepietiktu :)
jā, var. bet man labāk patiktos, ja ieejot tieši Kursorā man parādītos paziņojums par neizlasītajām ziņām blogpostos (kuros esmu piedalījies komentēt) un tagad arī atjaunotajā forumā. fantāzija, protams :)

Kristaps Skutelis
22.01.2017 23:05
Reply to  digitalk

Huh, gan jau tehniski to var uzprogrammēt, bet tāda integrācija mums šobrīd nebūs pa zobam. Pašā Disqusā neesi logojies iekšā, varbūt tur ir Tev ērtā formā komentāri pie diskusijām vienuviet?

digitalk
22.01.2017 23:37

es jau tikai fantazēju par ideālo blogu ar forumu :) bet ievies Cntr-Enter, lai var sūtīt drukas kļūdu paziņojumus ;)

Kristaps Skutelis
22.01.2017 23:41
Reply to  digitalk

Mēģināju piešķilt to kļūdu labojumu spraudni piešķilt arī jaunajam Kursoram, bet kaut kas neštimm. Centīšos nepiemirst kādreiz arī atrisināt šo jautājumu.

Jānis
23.01.2017 03:33

Smuks forums! Viegli lasāms un nepārblīvēts ar bling-blingiem. I piereģistrējos, i pat AdBlock atslēdzu – ka jau prieki, tad tad prieki! Foruma ideja ir atrast kaut ko arī krietnu laiku pēc tam, kad pašiem rakstītājiem tas ir bijis aktuāli, lai nav atkal un atkal jātaisa jauns topiks par vienu un to pašu. To var panākt vienīgi samērā skarbi moderējot jebkuru ierakstu kas ir ārpus diskusijas tēmas, lai saglabātu iespēju tajā visā pārskatāmību. Lai kaut ko meklējot nav jāpārlasa vagons un mazie ratiņi ar spamu. Paskatīsimies kas ņems virsroku – kāre pēc apmeklējumiem labi kultivēta spama un fleima veidā vai ilgtermiņā… Read more »

Lapsinieks
23.01.2017 10:09

kaut ko šādu prasās pirmajā lapā blogācomment image

tāpat, kā jau minēju iepriekš – pirmajā lapā prasās pēdējie komentētie bloga raksti – lai var redzēt kas aktuāls. un nē – diskusa notifikācijas uz e-pastu nerullē

Kristaps Skutelis
23.01.2017 10:12
Reply to  Lapsinieks

Šāda informācija ir pieejama labajā sānā rakstos.

digitalk
23.01.2017 10:30

bet par īsu. vajadzētu vismaz 10, imho.

Lapsinieks
23.01.2017 12:18

tas nav forši. un ir pēdējie komentāri nevis aktuālākās tēmas. imho.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 21:32
Reply to  Lapsinieks

Kas tad tev skaitās “aktuālās tēmas”? Vai tad tās nav tās pie kurām ir pēdējie komentāri?

Lapsinieks
24.01.2017 21:53

nu iedomājies situāciju – kāds izvelk vecu topiku, tur kaut ko ieraksta, kāds vēl, tad vēl pārītis un viss ko redzi ir pēdējie 5 komentari šajā vecajā topikā. a pirms mirkļa bija 5 citi komentāri pēdējās ziņās. bet kurās – jāklikšķina un jāskatās, kas rakstās citos topikos. saproti domu? tā ir bijis diezgan bieži.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 21:57
Reply to  Lapsinieks

Ja mēs runājam par forumu, tad tur kāreiz bloga sānā rādās pēdējās piecas diskusijas (topiki) nevis pēdējie pieci komentāri vienā diskusijā (topikā).

Lapsinieks
24.01.2017 22:10

nu vot – tā par prasās atspoguļot komentārus pie rakstiem. tāds mans viedoklis, subjektīvais, kane6na.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 22:13
Reply to  Lapsinieks

Paldies, es par to padomāšu.

Lapsinieks
26.01.2017 12:46

pēdējie komentāri foruma atspoguļošanā gan refrešojas ar nežēlīgu nobīdi…

as
23.01.2017 11:09

Apsveicu ar forumu, bet man aktuālāka šķiet lieta, kad visi raksti būs pieejami saraksta veidā, jo pašreiz jau ir pārāk sadrumstalots viss, ja kautko nedēļu neizlasi, tad atrast ir praktiski neiespējami utt
gaidu delfi.lv/arhīvs veida risinājumu

Kristaps Skutelis
23.01.2017 11:48
Reply to  as

Visu rakstu arhīvs mums realizēts šādi: https://kursors.lv/visas-zinas/. Tiesa, mobilajā versijā nedarbojas pagaidām.

digitalk
23.01.2017 12:13

varbūt tādu alternatīvi vaig ieviest saraksta veidā? ar bildēm nav tik čoina… kaut gan wordpress ir bēdīgs uz izmaiņām, kuras gribētos.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 21:32
Reply to  digitalk

Saraksta veidā ir RSS :) To mēs vēl padodam neapgrieztu.

Agris
23.01.2017 14:11

Nice!

foxsk8
23.01.2017 15:03

WordPress lauj sinhronizet sistemas. Piemeram var apvienot phpbb3 sistemu ar wp kur viens lietotajs ir visur vai registrejies caur disqus vai parasti. Ta ir vislielaka prieksrociba datu sinhronizacijaa bet ari liels izaicinajums. Sadas sistemas var padot sakumlapa jaunakas foruma temas un citu informaciju no foruma. Domaju ka punbb ari ko tadu var. Izveidot mazu api kas savac pedejas lietas. Notepad.lv stav uz veco phpbb2 kuru esmu sho 10 gadu laika pamatigi modificejis. Driz ari tur bus pamatigas engine, sistemas izmainas. Galvenais kam vajadzetu pieverst uzmanibu ir vispar atjaut foruma darboties ar soc tikliem. No spambotiem vismaz bus miers un cilveki… Read more »

pirx73
23.01.2017 17:20

Daži ceļavārdi Kristapam:
Neatkārtot boot foruma kļūdas – proti, neaizrauties ar “vienkāršas papļāpāšanas” sadaļas izveidi “reāliem večiem”. Tiklīdz forums kļūs apmeklētāks, būs spiediens šādu sadaļu izveidot un tas tikai augs.
Forums ir jāmoderē, īpaši auto sadaļa.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 09:43
Reply to  pirx73

Paldies! Nu mums tur ir klaču sadaļa, lai ļaudis tur ņemās, ja ir tāda vēlme. Padomu par padomu sadaļu centīsimies ņemt vērā.

pirx73
25.01.2017 13:30

Klačas ir pieņemamas tikai tad, ja tām neļauj izplesties. Bet vari man neticēt, pats uz savas ādas izbaudīsi :)

digitalk
25.01.2017 08:03
Reply to  pirx73

> ja cilvēkam vajadzīgs padoms, viņš vēlas to saņemt, nevis par to parunāt.

taisnība, bet dažreiz ‘gudri papļurkstēt’ nāk par labu. linki, info, viedoklis. topikstārteris var noskipot lieko.

pirx73
25.01.2017 13:30
Reply to  digitalk

Nepiekrītu principā.
Bootā tas ir aizgājis līdz tādai klīnikai ka padomu tur vispār nesaņemt. “Gudrai papļurkstēšanai” ir citi temati.
Ja man ir problēma – es gribu saņemt tās risinājumu un padomus kā izdarīt (vai nevar izdarīt un kāpēc nevar) to, ko es gribu izdarīt. Nevis čupu cilvēku, kuri sāk savstarpēji vārīties, plēsties un apmainīties ar dziļdomīgām piezīmēm savā starpā, bez jebkādas jēgas priekš manis.
Papļāpāšana strādā tikai tad, ja visi tajā iesaistītie spēj sevi ierobežot bez iešanas beztēmā. Daudzgadīga prakse parāda – LV forumos nav iespējams.

digitalk
25.01.2017 22:38
Reply to  pirx73

tā kā bootā nekad neesmu piedalījies, tad tavu tekstu pirms tam nesapratu. man smadzeņu fonā FidoNets un ļoti moderēts forums, kur ciliki par tēmu runāja ar minimālu garām.

atbalstu ar visām četrām ķepām!

tipa, sākumā atbildi uz jautājumu par tēmu, pēc tam var arī paflūdot, ieturot robežas. moderatoram gan būs darbs…

Aleksis
23.01.2017 17:29

Maksimālais profila attēla izmērs – 60×60 pikseļi un 55 360 baiti (55 Kb).
Saki Kooo!!?? Kur es tādu izraušu mūsdienās? Izdari kko, lai thumbnaili izveido autmātiski servera pusē.

Kristaps Skutelis
24.01.2017 09:42
Reply to  Aleksis

Tagad forums pats bildi kaut kādā kvalitātē mēģinās samazināt.

Reklāma