Qualcomm vēl novembrī izziņoja Snapdragon 835 procesora atnākšanu. Kopš tā laika tīmeklis bija pilns ar dažādiem minējumiem un pieļāvumiem par Snapdragon 835. Tikko oficiāli izziņots, ka Snapdragon 835 tiks veidots 10 nm tehnoloģijā, kas samazinās procesora silšanu un fiziskos izmērus. Bet tas nav viss!
10 nm tehnoloģijas izmantošana nozīmē, ka Snapdragon 835 ir par 30% mazāks, ja to salīdzina ar šobrīd aktuālo Snapdragon 820. Tiek solīts, ka energoefektivitāte uzlabota par 40%, kas ir milzīgs ieguvums. Tajā pašā laikā Snapdragon 835 ir par 27% ātrāks.
Snapdragon 835 tiek izmantoti astoņi jauna tipa Kryo 280 kodoli un Adreno 540 video apakšsistēma ar Google Daydream atbalstu, gigabita LTE modemu, Bluetooth 5.0. Tāpat procesoram ir HDR10 video atbalsts, Quick Charge 4.0 ātra akumulatora uzlāde, 32-bitu/384 kHz Qualcomm Aqstic dekodēšana, kā arī aptX HD Bluetooth audio.
Snapdragon 835 izmantotā Adreno 540 apakšsistēma atbalsta OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0, Vulkan un DirectX 12. Tāpat Snapdragon 835 procesors spēs nodrošināt tik ilgi gaidīto galddatoru operētājsistēmas (šajā gadījumā Windows 10) darbināšanu.
Qualcomm apgalvo, ka Snapdragon 835 procesors ir tik energoefektīvs, ka tas spēs nodrošinās mūzikas atskaņošanu viedtālrunī piecas diennaktis ar vienu uzlādi, septiņu stundu 4K video straumēšanu Wi-Fi tīklā vai trīs stundu 4K video uzņemšanu. Snapdragon 835 tērējot pusi no Snapdragon 801 nepieciešamās enerģijas.
Qualcomm skaļi KLIEDZ! Ka ražotajs varēs lielāku bateriju ielikt jo mazāks čipa izmērs…. HA… Diemžēl pasaule tā nestrādā… 100 punkt, ka jaunajos flagmeņos ar šo čipu būs mazākas ietilpības(mah) baterija tādējādi protams visi kliegs uz tālruņa fizisko ‘izmēru’, kura sulu piedāvās tikpat cik jau viedtālruņu flagmeņi piedāvā pus dekādi – dažas stundas intensīvi dzenājot, dienu/divas normal/light use! Diemžēl, bet NEVIENS no viņu puses nav ieinteresēts lai viedtālrunis strādātu tur 2 nedēļas ar vienu uzlādes sulu… P.S. Zinot qualcomm reputāciju ar flagmeņu snapdragoniem es nelektu uzreiz viņu vilcienā…. Nebrīnīšos, ka pēc reālās iznākšanas ierīcēs atkal būs kaudze sūdzību ar intensīvu telefona… Read more »
Un vispār – vīnogas ir kābas!
Tu, kā kārtīgs grammer-nazi, varētu savus postus pārčekot pirms publicēšanas :D
Bet ja par tēmu, tad banānam ar pūķiem iet tikpat grūti kā ar lidmašīnām…
Plds. Manas acis savas pareizrakstības kļūdas redz tikai pēc iepostošanas. Un tas arī tikai labākajā gadījumā. Nav tak laika pārlasīt :o
tā ir :( esmu pieķēris sevi, ka uz klaviatūras rakstu arvien sliktāk – kaukāc gļuks domas lidojumam un pirkstu mehānikai… blīve vainīga, vaizinies
https://www.fastcocreate.com/3066929/infographic-of-the-day/write-drunk-edit-sober-according-to-science-hemingway-is-right
Vo – nedzeru kafiju. Ja nu vienīgais uz īpašiem gadījumiem ar smalku aparātu taisītas.
Pieņemot, ka viedkautkas nākotnē pārņems laptopa funkcijas, pēc vajadzības pievienojama un noņemama dzesēšanas sistēma (uzmaucama, ar klikšķi utt.) telefonam vai planšetei var būt laba nišas biznesa ideja. Sākot ar metāla radiatoru un turpinot ar šķidruma dzesēšanu. Pēc tam telefonu dizainā parādītos siltuma novadīšanas laukums :) Pēc tam – dokstacijas ar iebūvētu dzesēšanu mājas lietošanai.
Es domāju tam būtu jāiet komplektā ar bateriju! Lūk nomaināmās baterijas iespējas. Baterijas viena puse ir CPU radiators. Gribi kūpināt proci ar spēlēm, nākas lietot plānāku bateriju ar biezāku radiatoru. Bet ja zini ka proci nekarsēsi ar muļķībām, tad vari ņemt biezāku bateriju un apdalītāku dzesēšanu.
plānāka baterija slikti iet kopā ar lielāku energopatēriņu spēlēšanas laikā?
Visiem spēļu faniem tāpat somā ir externālā baterijas banka.
Ziemas versijā radiatora vietā siltumtrubas ar izstarotājiem cimdos un zābakos, lai gaidot tramvaju, knaģi nesalst :)
2 nedēļas – manuprāt, tas ir laika periods, kurā jau ir jārēķinās ar pašizlādi.
tas ir viens no iemesliem, kāpēc neviens neprojektē telefonus ar uzlādi ik pēc 2ned.
lādē katru 2-3-4-5. dienu atkarībā no noslodzes un nemoki bateriju (kā zināms, litija bačas optimāli ir lādēt pirms tās ir zem kritiskā līmeņa, es pie 40% spraužu klāt pie vada).