Vasarā parādījās pirmās ziņas par Bluetooth 5.0 tehnoloģiju, kas mums varētu atnest lielākus pārraides ātrumus un attālumus. Tikko ir oficiāli izziņotas visas Bluetooth 5.0 tehnoloģijas iespējas, kas tik tiešām jau tuvāko mēnešu laikā atnesīs būtiskus uzlabojumus.

Bluetooth SIG ziņo, ka Bluetooth 5.0 tehnoloģija būs divas reizes ātrāka par esošo Bluetooth 4.2, kā arī Bluetooth 5.0 piedāvās līdz pat četrām reizēm lielākus pārraides attālumus.

Bluetooth 5.0 tehnoloģija nodrošinās jaunas iespējas Lietu Internetam (Internet of Things), jo nevajadzēs vairs izmantot visai ēdelīgo Wi-Fi. Bluetooth 5.0 tehnoloģija atnesīs uzlabotu drošību, vienkāršotu lietošanu un stabilāku savienojumu. Sagaidāms, ka ražotāji varēs sākt uzstādīt viedtālruņos Bluetooth 5.0 divu līdz sešu mēnešu laikā. Tātad jau 2017. gadā gaidāmi flagmaņi ar Bluetooth 5.0.

13 komentāri

 1. Ienīstu visas šīs jaunās, ar vecām nesavienojamas, Zilzobja tehnoloģijas!
  Bija autiņam bezvadu sistēma ar mobilo telefonu – ideāla no satiksmes drošības viedokļa, bet neviens jaunais telefons vairs ar to nesavienojas…

  • to sauc par tehnoloģisko progresu, tāpat piemēram internets un attiecīgi wifi ar visiem jaunajiem standartiem paliek ātrāks, par to gan neviens negaužās :)

 2. Labāk būtu padomājuši par zilā zoba energoefektivitāti. Man pašlaik ar iphone 6 ir tā, ka zilais zobs nogalija bateriju 5-6 stundu laikā. Kaut arī netiek lietots. Normālā režīmā telefons tur 2 dienas. Ja vasarā esi izdomājis paklausīties ārā kādu šlāgeri caur bluetooth skaļrunīti, tad jau laicīgi meklē lādējamo…

   • Tad ābols nav to lietu zolīdi nostrādājis. Problēma jau nav nekur citur atrodama. Vai nu tehnoloģija vai tās risinājums.

    • Nezinu, to tev pateiktu servisā. Varbūt kaut kāds gļuks dzelžos, tad tas ir jālabo servisā. Varbūt kāda aplikācija čakarējas un kaut ko nejēdzīgi dara ar šo savienojumu. Tāda uzvedība nav norma un to es saku no savas pieredzes ar tādu pašu telefonu. Pavisam nesen lidoju 10h un klausījos mūziku, baterijas līmeņa kritums maznozīmīgs.

  • Šlāgeris nav savietojams ar jaunajām, tehnoloģijām. Lai vaifons neēstu bateriju, piebaro viņu ar alu un desiņām.

Ir ko teikt?