Rīgā populārais taksometru izsaukšanas serviss Taxify ir paziņojis, ka caur mobilo lietotni Vecgada vakarā un Jaungada naktī izsauktajiem taksometriem tiks piemēroti būtiski augstāki tarifi. To pieaugums sasniegs pat 5 reizes. Taxify šādu soli skaidro ar vēlmi motivēt vadītājus piedāvāt uzskaitītus braucienus un tādējādi izvairīties no situācijas, ka šajās pīķa stundās Taxify lietotnē nebūtu pieejami taksometri.

“Vecgada vakarā taksometru klientu pieprasījums ir ievērojami lielāks nekā ikdienā. Vienlaikus vadītājiem tā ir nakts, kuru viņi pavada darbā, nevis tuvinieku lokā. Tāpēc augstāks tarifs ir pamatots solis, kas ir pieņemams abām iesaistītajām pusēm. Vienlaikus mūs ļoti satrauc starp citiem taksometru vadītājiem, kuri nepaaugstina tarifus, pastāvošā prakse Jaungada naktī mudināt pasažierus vienoties par brauciena maksu neoficiāli un braukt, izslēdzot skaitītāju. Tā kā mums rūp mūsu klientu drošība un maksājumu caurspīdība, mēs šādu praksi nepieļaujam un tieši tāpēc esam noteikuši oficiālu paaugstināto tarifu lietotnē, lai reģistrēti tiktu visi braucieni,” teic Taxify vadītājs Latvijā Juris Krūmiņš.

Ar šādu Taxify soli nav apmierināti ne tikai daļa klientu, bet arī Rīgas dome, kuras saistošajos noteikumos noteikti taksometru pakalpojumu tarifu griesti. Proti, maksimālais tarifs ir 2.13 eiro par iekāpšanu, 0.71 eiro par kilometru un 0.14 eiro par brauciena minūti. Taxify gadumijas tarifi pārsniedz šos saistošajos noteikumos noteiktos griestus. Taxify uzskata, ka šāds ierobežojums ir pretrunā taksometru vadītāju, klientu un tirgus konkurences nosacījumiem.

Pretējās domās ir Rīgas dome, kas nav mierā ar šo Taxify soli un aicina nepaaugstināt tarifu plānu, jo par šādu rīcību draud administratīvais sods līdz pat 700 eiro apmērā, kā arī iespējama licences anulēšana. Tāpat Rīgas dome aicina pasažierus ziņot par pārkāpumiem (norādot čeku, kuros redzams neatbilstošs tarifs).

Reklāma

6
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
digitalkKristaps SkutelisSkābene Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Viesis
digitalk

Rīgas dome izliekas, ka nezin, ka takšu firmās jaungada naktī nav iespējams pasūtīt taksi un brauciens sākas no 10-15 eiro bez skaitītāja un čeka?

Skābene
Viesis
Skābene

Jaungada vakarā nav ko braukāt apkārt, ir jāsvin, jāēd, jādzer un jādanco! :)

digitalk
Viesis
digitalk

jā, jā, tāpat ir aizliegts apmeklēt vakara pasākumus, doties svinēt no vienas draugu kompānijas pie otras, un nekādā gadījumā nestrādāt naktsmaiņā.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis
Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Te arī plašāks Taxify situācijas skaidrojums: Vecgada vakarā un Jaunā gada rītā cenas būs dinamiskas un svārstīsies līdz: 2.13 eiro par iekāpšanu, 0.71 eiro par kilometru un 0.14 eiro par minūti balstoties pēc pieprasījuma un piedāvājuma. Tas ir tarifs, kas nepārsniedz Rīgas noteikumos pieļauto. http://taxify.eu/lv/2016/12/gadumija/

digitalk
Viesis
digitalk

tas tikai kārtējo reizi apliecina, ka Rīgas dome (pat kad Ušakovs nebija pie teikšanas) ir joprojām palikusi tikpat stulba. atliksim malā krāpnieciskās takšu biznesa optimizācijas un lobēšanu, un zaglīgos šoferus ar turbo skaitītājiem.

taksis ir ekstra. kas liedzis noteikt kā pie britiem (jā, es apzinos, ka Londona ir daudz lielāka par Rīgu) – iekāpšana maksā, piemēram, 5 eiro, bet par to skaitītājs negriežas līdz 5 km? un jo tālāk tu brauc, jo zemāku tev km maksu uzskaita?

nu un kā postscriptum – takša skaitītājs un tā izdrukātais pseidočeks nav fiskāls dokuments, lai arī grāmatvedība to pieņem.