DigiTimes informē, ka Āzijas ražotāji gatavojas lielākam DRAM atmiņas moduļu pieprasījumam. Trīs galvenie RAM atmiņu ražotāji Samsung, SK Hynix un Micron Technology esot gada sākumā samazinājuši ražošanas apjomus, lai, visticamāk, noturētu atmiņu cenas pietiekami augstas.

Jaunākās baumas norāda, ka šī gada iPhone 7 varētu saņemt 3 GB RAM, ja ne visiem modeļiem, tad vismaz dārgākie iPhone 7 Plus modeļi tikšot pie 3 GB RAM. Tādējādi iPhone RAM atmiņa kāptu no 2 GB RAM esošajos modeļos līdz 3 GB nākotnes iPhone 7. Te būtu jānorāda, ka pēdējo mēnešu Android flagmaņi saņem 4 līdz pat 6 GB RAM.

iPhone 7 izziņošana tiek gaidīta septembra pirmajā nedēļā. Baumas norāda, ka pie pircējiem rudenī nonāks trīs dažādi iPhone viedtālruņu modeļi – parastā izmēra iPhone 7, lielāka izmēra iPhone 7 Plus un atjaunots SE modelis, kas varētu iegūt iPhone 6SE nosaukumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
54 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.

Tas ir pavisam reāls solis, jo galu galā, jaunajam jābūt divreiz ātrākam kā iepriekšējam modelim, līdz ar to jauna, lielāka operatīvā atmiņa ir pašsaprotama lieta. Šo parametru gan nav īsti korekti salīdzināt ar Android Flagmaņiem, jo kā zināms, tās ir dažādas operētājsistēmas kas dažādi izmanto pieejamo RAM…

deni2s

Prieks par SE attīstību. Tomēr iPhone6 ir par lielu ērtai lietošanai ar vienu roku, mocos nepārtraukti.

Briedis

Es lietoju 6 Plus ar vienu roku. Nav problēmu. Pierod.

deni2s

Tā ir samierināšanās, nevis ērtums.

Briedis

Man ir vieglāk trāpīt pa burtiem, vieglāk skatīties video. Man tas tiešām ir ērti. Nesen pieķēros pie 5s. Nevarēju parakstīt. Esmu tiešām pieradis pie lielā aparāta.

Uldis M.

Viss atkarīgs no ķepas izmēra un lietošanas paradumiem.
Personīgi man, reti gadās situācija kad brīva tikai viena roka, ja nu vienīgi stūrējot auto, līdz ar to nav problēma vajadzības gadījumā telefonu pieturēt ar otru roku… Piekrītu ka dažreiz tas rada neērtības, bet personīgi man, lielais ekrāns ir vairāk ieguvums, nekā neērtība.

deni2s

Nu laikam būtiskā atšķirība ir tajā, ka es esmu pieradis gan turēt, gan operēt ar vienu roku. Un ar 6 tas jau ir problemātiski, nerunājot nemaz par plusu. Lielāks ekrāns man nav nepieciešams, jo nav problēmas ar redzi un filmas tāpat uz datora ekrāna skatos.

Uldis M.

Filmas ir klišeja… tagad jau populārāk laiku kavēt Youtubā… bet ne par to. Kā jau Briedis pirms tam arī minēja, tad lielākā ekrānā ir vieglāk rakstīt, un vieglāk trāpīt visam uz kā ikdienā spied. Sevišķi izteikti tieši interneta pārlūkā, kur ielādējot lapu pilnās web versijas, uz lielāka ekrāna ir vieglāk gan pa tām navigēt, gan lasīt saturu.
Manuprāt, tā pa īstam ērti ar vienu roku var lietot tikai podziņtelefonu.

deni2s

Filmas ir klišeja?! :O Kā nu kuram. Starp citu, arī Youtubā var skatīties filmas. Un vēl populārāk esot laiku kavēt ar Pokemon GO, taču ne jau par popularitāti mēs te runājam.

Telefonā reti izmantoju pārlūku, ja nu vienīgi galējas nepieciešamības spiests, tāpat kā lasīšanai – tam ir dators.

Runājot par rakstīšanu, tad visērtākā ever tomēr būtu bijusi fiziskā klaviatūra – var rakstīt pat neskatoties.

Pārsvarā telefonā izmantoju Whatsapp, Waze, pačekot e-pastus, FB, zvanīšanai un īsziņām. Laiku kavēju datorā vai izejot ārā :)

Uldis M.

Ok ok, es jau nemēģinu strīdēties par to kas ir labāks vai sliktāks. Katram ir savi paradumi un vajadzības no kā tad arī izriet lietojamās ierīces piemērotība. Tas arī viss.

Briedis

Tad jau Tev āboltelefons nemaz nav vajadzīgs, ja lieto to tik pieticīgi! :) Vari iztikt ar kādu no Blackberry aparātiem. Tiem pogas ir ideālas rakstīšanai! :)

īsts Vecis

Tev vienkārši mazas rokas, un smalki pirkstiņi! Bet kārtīgam vecim, ar kārtīga izmēra roku 6+ ir pašā laikā!

x

Kārtīgam vecim pieder rūpnīcas un uzņēmumi, lūk, kas atšķir vīrus. Bet rokas izmērs kāds nu gadījās, tāds ir.

deni2s

Gribi teikt, ka turot telefonu ar kreiso roku, atbalstot apakšā ar mazo pirkstiņu, lai neizslīd, vari ar kreisās rokas īkšķi vienlaicīgi aizsniegt labo augšējo stūri 6+? Gribētos redzēt :)

Briedis

Nu nav taču tik traki! :D Man ir normāla, vidēja izmēra plauksta. Esmu pieradis un iemācījies operēt normāli ar 6+, pat braucot ar velo varu atbildēt uz SMS :D Un tam, lai aizsniegtu ekrāna augšu, ir ieviesta speciāla palīgfunkcija, kas aktivizējas 2x pieskaroties home pogai. Cilvēki ir dažādi. Man, piemēram, 5S šķiet neērti mazs. Kaut arī pirms 5,5″ iznākšanas tā nedomāju.

jānis

iPhone 6SE? Kaut kas nav riktīgi. SE ir taču taisīts speciāli pēc vecajiem iPhone ekrāna izmēriem (4,5″), lai cilvēki varētu ērtāk lietot ierīci ar 1 roku. Bet esošajam SE modelim taču jau ir 6s “iekšas”. Tad kāpēc “jaunais” saucās 6SE.. Drīzāk 7SE. Vai arī Apple grib vēl pačakarēt cilvēkiem prātu.

x

man zināmie iphonu īpašnieki diez vai zin, cik tajos rama, cik megahercu….dara ko vajag, tātad, normāls dampis.
principā, normāla attieksme pret lietām.

bumbieris

piekrītu x daudzi abolisti nezina no kā sastāv ierīces , viņi parasti mēra labs , labāks , vai ātrs atrāks . un kāds dizains , un cik tas maksā , dažiem pat tas neintresē . kādu laiku kamera bija kā gruzis acī abolistiem , bet tagad ir jau daudz labāk . esmu android fans jo ābolitis diemžēl nevar piedāvāt brivibas garšu

Andish Gonzalez

Nezinu vecīt par kādu brīvību Tu runā!
Mans pirmais gudrais telefons bija pirmās paaudzes iPhone, pēc 5 gadu lietošanas nolēmu paņemt Samsung, palietoju to 2,5 gadu un nu atkal lietoju iPhone! Tiešām nesaprotu par kādu brīvības sajūtu ir runa? Es nezogu spēles, es nezogu programmas.. Viss, kas man kā parastam lietotājam ir nepieciešams, pa lielam ir par brīvu, ja ir arī kkas par maksu, nopērku to un neredzu bēdu!

Uldis Tillers

tiešām nav NEVIENS sīkums kas tracina, ko gribētu pieregulēt pa savam? android ir lielākas iespējas to izdarīt..

Uldis M.

Oi, es arī savulaik iespringu uz modificēšanu un personalizēšanu! Atceros ka gan SonyEricsson, gan pēc tam Nokiām ar Symbian liku kaut kādas modificētas tēmas, customizētās firmwāres un ko tik vēl ne… Savulaik, kādus 10 gadus atpakaļ tas šķita baigi superīgi! Pēdējo gadu laikā esmu sapratis ka telefonā man svarīgākais ir uzticamība un stabilitāte. Telefons uz kuru var paļauties, tāds kurš svarīgā brīdī nenokaras, vai negaidīti nenosēžas… nevis kaut kādi bling bling vidžeti… Un iPhone lietotāja saskarne ir pietiekoši ērta lai ar to varētu ērti un raiti darboties, bez kaut kādas iejaukšanās… vairs pat īapši neiespringstu uz melodiju un fona bilžu… Read more »

Uldis Tillers

Jā bija arī tāds laiks :) tagad ar stock bez root, bet ar Tasker spēju panākt sev vēlamos sīkos uzlabojumus.

Uldis M.

Atvainojos par jautājumu, bet kas ir Tasker? Es kā iPhone lietotājs tādu nezinu…

Uldis Tillers

cik saprotu iPhone tik visuvaroša aplikācija nav iespējama. Īsumā: no praktiski visiem telefona sensoriem un citur iegūtu info var izmantot, lai ieslēgtu, izslēgtu, nomainītu gandrīz jebkuru uzstādījumu, arī veikt darbības.
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en

Uldis M.

Tagad sapratu, paldies par info. Personīgi man, tur maz kas būtu aktuāli, bet tā jau vispār advancēti.

Artis

Piekrītu. Tur nekā aktuāla nav arī man. Bija man Nexus 4, tad 5… Vēl ir Nexus planšete bērnam. Tagad ar iPhone ir miers mājas. Negribu neko modificēt vai taskot. Vajag stabilu aparātu ar stabilu OS. Un kopā ar MAC tā truba darbojas ideāli- tikai lietojot saproti kā iOS visos sīkumos ir sajūgs kopā ar OSX. Gan mājās, gan darbā man tas ir svarīgi.

Andish Gonzalez

Nu nav gan, tāpēc jau arī saku, ka nejūtos tā, ka būtu ierobežots.

Samsung

Nevajag pirkt lētāko samsungu, kas domāts opapiem!
Pērc Samsungu par jaunākā Iphone Cenu un bēdu nezināsi!

Andish Gonzalez

Samsung Galaxy S4 ir lētais opapu gals?

Samsung

Protams, ja salīdzina ar Galaxy note Note 4 tas ir kā mopēds pret superbaiku! :)
Krāmējot plauktus mājās atradu veco (pirmo) iphone, ieslēdzu tīri nostaļģijas pēc. Nu tāds mēsls, pat sīkais rauc pieri un prasa, kas tas par sū***. :) Tā arī nezinu, ko es viņā agrāk biju saskatījis! :)

Andish Gonzalez

Nu paga.. mēs te runājam par to laiku (aizgājušo) telefoniem, ne šodienas. Atkal jau tiek jaukts impis ar pirkstu!

Un tieši tas pats attiecināms uz veco iPhone. Nevar to salīdzināt ar mūsdienu tehnoloģijām.

Ņemsim kaut par piemēru Tavus salīdzinājumus.. Vecu Minsku tak nesalīdzināsi ar šī gada Harley vai ne?

Samsung

Nu Labi, salīdzini septīto žiguli, kas ražots 1980.gadā ar 7tīto žiguli, kas ražots 2000 gadā. Vizuāli vienādi. Tas pats ar 5 iphone un jauno SE.
Vizuāli ne ar ko neatšķiras. Kāpēc pirkt jauno, ja vecais vēl kust!? :)

x

Vai tad hārlijs ir jauno tehnoloģiju iemiesojums? Man šķiet, viņi paši ir dikti lepni, ka ražo pēc 40 gadus vecām tehnoloģijām. Tipa, fiška tāda – jauns, bet vecs mocis. Tehnoloģijas tur vairāk japāņiem, ne?

Uldis M.

Redz, katram jau garšas kārpiņas darbojas nedaudz pa savam… līdz ar to arī brīvības sajūtu katram rada nedaudz citas lietas.
Paņemsim analoģijai automašīnas – vienam brīvības sajūtu rada iespēja pašam visu labot un skrūvēt un būt neatkarīgam no servisiem, otrs brīvības sajūtu noķer vienkārši baudot braukšanas prieku luksus klases autiņā neraizējoties par tehniskiem sīkumiem.

Janis

Salīdzinājums pilnīgi nevietā…

Samsung

Kāds progress, beidzot būs tik pat liels RAM kā 2 gadus vecam Galaxy Note 4 :)

Andish Gonzalez

Nu nejauc draugs impi ar pirkstu! :)
Android sistēma ir traki rijīga, kamēr iOS sistēma ir optimizēta un atsrādāta līdz visiem sīkumiem.

Samsung

Kas tur ir tik atsrādāts!? Tas ka tev mārketings ir ieborējis to, ka tev vajag to, ko tev pārdod, nevis ka ražotājam ir jātais tas ko tev vajag!? Vēl pavisam nesen visi bļāva, ka lielajiem ekrāniem nav nākotnes un ka ekrānam nav jābūt lielākam par to kas ir Iphone4. Nepaspēja Stīvu vēl apglabāt, kā sāka skriet pakaļ samsungam un citiem, kas ražoja ar lielajiem ekrāniem. Man pie vienas vietas kādas ikonām maliņas izskatās, ja nepatīk pamainu kā gribu. Bet ar Iphone ir sajūta kā padomju filmnā “Vieglu garu”, kur dažādās pilsētās ir identiski kvartāli, ar vienādiem ielu nosaukumiem, dzīvokļi pēc… Read more »

Andish Gonzalez

Nav runa par mārketingu, bet gan par dzelžiem un softu!
Kamēr Android izstrādā viena kompānija un tad to sistēmu pielāgo visi telefonu ražotāji savām vajadzībām, tad Apple savu sistēmu nepārdod nevienam citam, viņi to izmanto tikai un vienīgi uz saviem dzelžiem. Tas nozīmē ka softs ir 100x kvalitatīvāks, drošāks un stabilāks, nekā tas ir uz Android verķiem. Un līdz ar to, lai darbinātu stabili un ātri savu softu, viņiem pietiek ar mazāku RAM.

Samsung

Par Nexus laikam neko neesi dzirdējis! :)

Janis

A kur tā stabilitāte izpaužas?
Tu jau runā tā itkā dzīvotu vel piecus gadus senā pagātnē :D

Briedis

Man ir iPhone, kas pirkts “piecus gadus senā pagātnē”. Joprojām darbojas. Neviens cits aparāts man tik ilgi nav kalpojis. Vai uzķēri domu?

Janis

Muļķīt es jau tieši par iPhone runāju, ieslēdz savas iSmadzenes un izlasi vēlreiz…..

Samsung

Nu, darbojas, bet nevienu aplikāciju tāpat nevari nokačāt, jo izlec paziņojums, ka jāatjaunina operētājsistēma! Un tad nākamais paziņojums, ka atjauninājumu tik veciem dzelžiem nav! A jēga no tā dzelža!?Iestādi podiņā, blakus sīpola lokiem!
Stabils, jo stabili nav lietojams!

Briedis

Diskusijas ar tādiem kā Tu, ir lieka laika tērēšana.

Andish Gonzalez

Piemēru ir daudz.. kaut tā pati uzkāršanās. Ne mans pirmais iTelefons ne tagadējais NEKAD nav uzkāries vai pats no sevis izsledzies.. Savukārt kad man bija Samsung, tas gana bieži ņēma un uzkārās, kaut es nevienu softu nedarbināju, bieži nevarēju apstiprināt ienākošos zvanus, jo skārien ekrāns gluži vienkārši nereaģēja un dažkārt arī ņēma un vienkārši pats no sevis izslēdzās, kā arī ĻOOOOTI bieži cilvēki otrā galā dzirdēja savas atbalsis… un tā es varētu turpināt, turpināt un turpināt!

Un tā ir realitāte arī šodien, nevis piecus gadus atpakaļ!

Janis

Tā ir realitāte arī šodien tikai dēl lēto androidtelefonu!! Ikdienā tieši lietoju divus telefonus Samsung s6 un iphone 6. Samsung nav ne reizi nu jau vairāk kā pēc pus otra gada lietošanas uzkāries vai restartējies un Iphonam arī tas pats izņemot to,ka iphonam divreiz displejs atlipa vaļā, labi ka abas reizes samainīja pret jauniem. Kādreiz biju android noliedzējs lietoju iphone, un tolaik tiešām ļoti daudzi androidtelefoni, kārās utt, bet nu jau tā vairs nav (izņemot lētučus). Un ja man nebūtu bijusi slikta pieredze ar android pašā sākumā un es tagad iegādātos jaunāko android flagmani, es vienkārši nodomātu, ka Tu esi… Read more »

davfreim

Gan jau, ka par keynotā nepieminēs cik GB RAM un cik jaudīgs procesors, jo visiem par tiem skaitļiem ir vienalga, kā parasti teiks ka x reižu ātrāks par iepriekšējo.

Sifons

Man vienalga, tāpat nepirkšu to draņķi!

Andish Gonzalez

Dīvaini cilvēki, viņiem nevajag, bet tāpat lasa un komentē! :)

Sifons

Nu nevajag jau uzreiz visu uztvert personīgi, piedod, ja aizskāru tavas jūtas! Nezināju, ka tev tas Iphon tik svarīgs! Man tā ir tikai kārtējā klausule, kas saskrūvēta no lētām ķīniešu un korejiešu detaļām, un kurā ir kaut kas no samsung, LG un citiem dzelžiem!

khe

Kamēr tu telefonam modus liec un mb skaiti tikmēr kaimiņš tavu sievu p&%@

Hhjjcc

Jēzus, joprojām ir idioti, kas strīdas, kurš OS labāks?? Stulbie bērni, cik jums gadu??

Andris

Te nav nekāda strīda, ka Andrītis labāks!Vienkārši daži komunisma bērni to ne par ko negrib pieņemt, jo tic kompartijas propogandai un tam, ka partija zin labāk, ko bērniem vajag!