Varētu sacīt, ka mūsdienās katram kabatā ir dators ar internetu, bet interneta pieeja ir visai trausla parādība. ASV valdības dienesti nonākuši pie secinājuma, ka internets kā izziņas avots ārkārtas situācijā var neglābt, turklāt pēdējos gados ASV mobilo sakaru operatori atslēdz FM radio izmantošanas iespējas viedtālruņos.

ASV valdības Federālās Ārkārtas situāciju aģentūra norādījusi, ka tikai trešajai daļai ASV teritorijā esošo viedtālruņu FM radio ir iespējots. Kopš mūzikas straumēšanas servisu ienākšanas lietotāju ikdienā, mobilo sakaru operatori cenšas atspējot FM radio izmantošanu, lai tiktu izmantoti dārgāki tarifu plāni ar neierobežotu interneta datu apjomu.

FM radio modulis ir uzstadīts visiem viedtālruņiem ar Qualcomm procesoru, kā arī gandrīz visiem iPhone modeļiem. Apple ASV pieder milzīga mobilo telefonu tirgus daļa, tomēr ražotājs nekad nav vēlējies aktivizēt FM radio, jo tas konkurētu ar iTunes, Beats One, Apple Music un citiem straumēšanas servisiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
23 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
ProxyFromDeep

Līdzīgi ir ar “2G” jeb vecā labā GSM likvidēšanu ( ko daži analītiķi prognozē/rosina ) .

digitalk

tas tomēr ir nedaudz no citas sfēras – vēstures mēslaine, kurā nonāk savu laiku nokalpojušas tehnoloģijas, kā NMT. FM nav miris, bet to cītīgi dušī nost.

ProxyFromDeep

Gsm vairaak vai mazaak ir visu umts lte utt pamataa, bez tam ar lelaaku paarklaajumu, nedaudz vienkarshaku infrastrukturu un lieeeeelu juuzeru baazi

digitalk

tas saprotams, ka 2G vēl nav pienācis laiks atvadīties, lai tie analītiķi raksta, ko grib. salīdzinājums neveiksmīgs, imho…

ProxyFromDeep

Par salīdzinājumu kā tādu – var jau būt :) ( bet tad tā ir mana problēma :D )
bet tas ir tas , kas man ienāca prātā izlasot šo rakstu .

P.

Tulkotais raksts? Neko nesapratu. Kāds sakars operatoriem ar FM radio un kā viņi to var “atspējot”? FM radio taču raida no saviem torņiem un tas nekādi nekonkurē ar 3G/4G.

Ja runa ir par to, ka operatori (un ASV lielākā daļa telefonu ir piesaistīti operatoram) mērķtiecīgi nepiedāvā saviem klientiem telefonus ar FM radio vai atinstalē FM radio aplikācijas – tad tā arī vajag rakstīt!

Kaspars

Jā, operatoram ar radio apraidi nav nekādas saistības, bet operators var (un arī dara) tā, ka Tev telefonā nestrādā (neuzrādās) kaut kādas funkcijas (piemēram radio uztvērējs, bet pa lielam, operators arī var telefonu padarīt par ķieģeli, ja klients ziņo par nozagšanu).
Ir noteiktas funkcijas, kas Tev telefonā noteikti būs, un ir tādas par kurām teikšana ir operatoram. Vēl nesen 6tajiem iPhoniem, kas atradās Tele2 tīklā, nebija pieejama wifi hotspot funkcija – telefons viens, bet atkarībā no tā kāda sim karte stāv iekšā, šī funkcija vai nu bija vai nebija

Mārtiņš

Aifonā ir fizisks FM uztvērējs? Pirmo reizi dzirdu…

KKTK

Kas ir “mūzikas straumēšanas servisi”? ;)
Bet doma par ārkārtas situāciju ir interesanta. X stundā būs daudz beigtas gaļas.

digitalk

> Kas ir “mūzikas straumēšanas servisi”? ;)

kā būtu pareizi?

> X stundā būs daudz beigtas gaļas.

beigtas protoplazmas! (c) Šeklijs

drunk sausage

Mierīgas protoplazmas.

A-Z

Būtu labi, ja rādzīņu varētu lietot arī nepiespraužot austiņas, jo ne jau visi staigā ikdienā ar ausīm līdzi. Retajam tālrunim ir tāda iespēja, kur ir iebūvēta radio antena.

t830x

Un protams nav rakstīts kā izglābs.

A viss ir ļoti vienkārši – telefonā jabut mp3 ar sos saucienu kuru uz kada populara fm viļņa japarraida ja esi nonācis nelaimē – ja neesi galigos pāķos kur neviena nav – kāds gan jau dosies meklēt no kurienes nāk tas SOS.

Kaspars

Manuprāt neesi noķēris ideju!
Es šo saprotu tā – telefons ir tikai FM uztvērējs, x stundā attiecīgas iestādes brīdina Tevi, nevis Tu spied sos, kad esi apmaldījies sēņojot ;)

t830x

Pēc tam tikai iedomājos par šo versiju ;D

Krotow

Tas FM radio normāli darbojās tikai, ja iesprauž austiņas, kuras izmanto kā antenu.

LOOK

Kaut kā nebiju pamanījis ka kādam Iphone modelim ir FM radio!!!
Huawey aparātiem ar Kirin proci arī nav, Samsungiem ar viņu proci arī liekas ka nav (neesmu pētījis).

bombelats

Rakstīts stāv, ka ir FM modulis, bet nav aktivizēts, tas par aiFounu Redz W10M arī deaktivizēja radio vecajos WP modeļos. Nebūtu lasījis rakstu par jaunumiem W10M, nemaz nezinātu, ka man vairs nav radio lietotnes. ?

x

maiki galīgi sajūgušies

man izskatās, ka 8.1 modeļus nav jēgas apgreidot uz w10m, vismaz acīmredzamus plusus nesaskatu.

kaspars

Nu jau nu..protams jaunās iespējas un uzlabojumu nepieciešamība katra acīs ir individuāla padarīšana, bet apgreidot 8.1 uz w10m ir lielāka nozīme kā android Lollipopu uz Marshmallow

Bet nu šis nav raksts par windows telefoniem

hvz

Par Huawey ar Kirin gan nepiekritīšu. Pašam ir un FM ir peejams ar ZZ un Bite sim iekšā. Nekad neesmu mēģinājis atrast kādu staciju, bet pieņemu, ka viss strādā, jo ikona ir.

as

Kādā veidā FM radio var izglābt dzīvības? Tā, ka brīdī, kad saproti, ka ir kautkādas ziepes, ieslēdz radio, vai pareizi saprotu? Ja līdz tam nekad neesi lietojis to FM radio app, diezvai izdomāsi to lietot arī tad, ja sāksies ziepes. Būtu jādomā par Push tipa apzinošanu, piem ar sms pasaka, kašajā rajonā ir smagais ar sprāgstvielām, ejiet prom utml.

Kaspars

Iesākumā te iet runa tikai par ASV, bet arī pie mums civilā aizsardzībā saka, ka sirēnu skanēšanas brīdī ir jāieslēdz radio vai TV, nevis jāgaida push notifikācija. Un jā – es tādā brīdī atcerētos par radio funkciju!
Cita lieta, ka telefoniem lielākoties vajag austiņas kā antenu, vai radio funkcijas nav, reāli, ja tuvumā nebūtu radio vai tv uztvērēja, tad tā pat ietu internetā, bet ir svarīgi zināt kādi x stundā ir primārie informācijas apziņošanas avoti!!