Starptautiskā bezvadu tehnoloģiju uzņēmuma “Ubiquiti Networks” (UBNT) izveidotais patērētāju produktu izpētes centrs Latvijā gada laikā radījis revolucionāru bezvadu interneta sistēmu mājas vajadzībām, pastāstīja UBNT pārstāvniecības Latvijā vadītājs Kristaps Rikāns.

Latvijas inženieru radītā bezvadu interneta sistēma “Amplifi” ir paredzēta lietošanai mājās, nodrošinot jaudīgu un stabilu interneta pieslēgumu arī tad, ja tiek lietots daudz viedierīču. Sistēmas izstrādē investēti trīs miljoni eiro, un tā nule ir kļuvusi pieejama iepriekšējā pasūtīšanā.

“Mūsu mājās aizvien vairāk parādās ierīces, kurām vajag stabilu un ātru bezvadu interneta pieslēgumu, taču – jo vairāk ierīču tiek pieslēgtas rūterim, jo lēnāks tas kļūst. “Amplifi” risina tā dēvēto “pudeles kakla” problēmu un vienlaikus būtiski paplašina rādiusu, kurā pieejams pastāvīgs un ātrs bezvadu internets. Faktiski mājās kļūst iespējama tāda kvalitātes datu apraide, kāda parasti ir pieejama tikai uzņēmumiem, kas izmanto lieljaudas risinājumus,” skaidroja Rikāns.

UBNT, kuras vērtība tiek lēsta aptuveni trīs miljardi ASV dolāru, līdz šim fokusējās uz lieljaudas bezvadu apraides risinājumiem biznesam. Taču 2014.gadā, nodibinot pirmo patērētāju produktu izpētes centru Latvijā “U Labs”, uzņēmums sāka virzību uz risinājumu mājas lietošanai izstrādi un ražošanu. “Amplifi” ir pirmais UBNT produkts lietošanai mājās.

https://www.youtube.com/watch?v=TGYLAuaZUoU

Pašlaik UBNT izpētes centrā Latvijā strādā vairāk nekā 30 inženieru, un plānots, ka centrs turpinās paplašināties.

“Esmu pārliecināts, ka “Amplifi”, kurā apvienots labākais un jaudīgākais no “Ubiquiti” risinājumiem biznesam, būs iespaidīgākā bezvadu tehnoloģija, kas radīta mājas vajadzībām. Katra sīkākā šīs sistēmas detaļa, sākot no industriālā dizaina un jaunākajām antenu tehnoloģijām, beidzot ar “plug-n-play” instalācijas iespēju, tika izstrādāta domājot patērētāju,” uzsvēra UBNT dibinātājs un vadītājs Roberts Pera.

“Amplifi” pamata sistēmu veido centrālais rūteris, pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji un mobilā lietotne, kas nodrošina sistēmas centralizētu vadību.

“Mēs visi zinām, ka rūteris ir kaut kas tāds, ko mājās gribas paslēpt, taču “Amplifi” ir izstrādāts tā, lai to varētu rādīt ar lepnumu. Piemēram, centrālās ierīces vadībai ir iestrādāts augstas izšķirtspējas skārienjutīgs ekrāns,” piebilst Rikāns.

Vērtējot funkcionalitāti, “Amplifi” ir kas vairāk nekā rūteris. Tajā iestrādātas spēcīgas antenas, kas nodrošina apraidi plašā rādiusā, kas ir būtiski, ja ir liels dzīvoklis vai māja, kā arī integrēts jaunākais bezvadu apraides standarts, kas nodrošina maksimālu datu pārraides ātrumu.

Centrālo “Amplifi” ierīci papildina pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji, kuros ir iebūvētas īpaši spēcīgas datu apraides antenas un kurus var izvietot jebkur, kur vien ir pieejams elektrības kontakts.

Sistēmu papildina “Amplifi” mobilā lietotne, kas ļauj tās vienkāršu ierīkošanu un vadību. “Tā nodrošina automātisku programmatūras atjaunināšanu, iespēju sekot līdzi veiktspējai, kā arī tam, kurš lieto konkrēto mājas tīklu. Vēl vairāk – ar šīs lietotnes palīdzību lietotājs var ērti izveidot un kontrolēt “viesu” piekļuves, kas ir būtiski datu drošībai,” skaidroja Rikāns.

“Amplifi” sistēmai ir pieejami trīs modeļi – “Amplifi”, “Amplifi LR” (Super Long Range) un “Amplifi HD” (High Density), attiecīgi arī trīs cenu kategorijas – 199 ASV dolāri, 299 ASV dolāri un 349 ASV dolāri.

“Ubiquiti Networks” (UBNT) ir 2005.gadā Sanhosē, Kalifornijā, ASV dibināta kompānija, kas ražo bezvadu komunikāciju tehnoloģijas. Tās pamatlicējs un vadītājs ir Roberts Pera, kura karjera tehnoloģiju jomā aizsākās kompānijā “Apple Inc”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
eldberg

So basically a router with sub-routers for hipsters…

digitalk

mesh simpified jau nav slikta koncepcija. es gan labāk atdotu naudu mikrotikam, kas patiešām ir vietējais, bet tos bez palīdzības hren nokonfigurēsi mesh’ā.

sapnix

Un neaizmirsīsim, ka Mikrotīkla ierīces izskatās tā it kā kāds tās būtu ar pudeļu attaisāmo uz fabrikas sienas zīmējis kaut kad deviņdesmitajos.

digitalk

iekārtai, kas dzīvo bēniņos vai uz torņa nav jāizskatās kā princesei uz zirņa. un pat mājas/biroja lietotājiem tiek piedāvāti tīri sakarīgi plastmasas korpusi. piekrītu, ka nav mājas dizaina elements, bet viņiem jau nevajag.

melts

Nu traks revolucionārs tas “Amplifi”. Automātiski sakonfigurē extenderus. Kas tāds pat sapņos nevienam nav rādījies.

digitalk

konkurenti ir? tīri entomoloģiskas intereses pēc, jo šim tirgum līdzi nesekoju.

melts

Var paņemt piemēram https://www.asus.com/Networking/RPN53/ nebūs
automātiski, nāksies 2 podziņas nospiest sasinhronizējot rūteri ar
ekstenderu.

Vietējais Bumbieris

Kāda jēga publicēt rakstu žurnālā ”Klubs” ja šo preci nevar iegādāties Latvijā? Ja grib pasūtīt šo preci tad tāda iespēja nepastāv jo kompānija uz Latviju nesūta

Mūsdienās, kad pasaulē īsti nav robežu, tā nav būtiska problēma. Ja ierīce šķitīs interesanta, cilvēks atradīs veidus kā pie tās tikt. Ja jau no Ķīnas plašumiem vagoniem sūta visādus krām-telefonus, tad atradīs arī veidu kā tikt pie rakstā pieminētā produkta. Šajā KLUBA gabaliņā galvenais uzsvars bija uz to, ka Latvijā top feinas štelles!