Vācija ir izziņojusi vienu miljardu eiro lielu līdzfinansējumu elektrisko automašīnu iegādei, tiesa finansējuma summu Vācijas valdība dalīs ar autoražotājiem, arī ražotājiem būs jānāk pretī pircējam. Vācija nesen izziņoja, ka plāno jau 2020. gadā sasniegt vienu miljonu elektrisko automašīnu kopskaitu uz saviem ceļiem.

Pagaidām Vācijā esot aptuveni 50 000 elektrisko automašīnu, turklāt elektro automašīnu iegādi bremzējot vācu pircēju ieradums iegādāties vietējo ražotāju spēkratus, bet lielākie Vācijas autoražotāji ar elektrisko automašīnu izveidi nesteidzas.

Jebkurš elektrisko automašīnu ražotājs varēs iegūt valdības līdzfinansējumu, tikai arī ražotājam būs jānodrošina mašīnas cenas samazinājums. Valdības atbalstam jau pieteikušies Volkswagen, Daimler un BMW.

Plānots, ka solītais atbalsta miljards tiks sadalīts sekojoši – 600 miljoni nonāks tieši atlaižu nodrošināšanai pircējiem (3000 eiro atlaide hibrīddzinēja auto, 4000 eiro elektriskas automašīnas iegādei), 300 miljonus eiro ieguldīs uzlādes staciju izveidē, bet par 100 miljoniem eiro valdība un pašvaldības iegādāsies elektriskās automašīnas. Atbalsta programma darbu sāks jau maijā.

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KrotowLOOKAndish GonzalezbombelatsArtis Abols Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
as
Guest
as

Gaidu KPFI atbalsta programmu 2016-2017 Nr 2 iekš LV, iepriekšējā 2015g bija laba, bet vēl nebiju gatavs

Artis Markots
Guest
Artis Markots

KPFI transportam diemžēl bija pieejami tikai valsts/pašvaldību iestādēm un komersantiem… Cerams, ka nākamais būs arī privātajam sektoram

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Kaut kā tikai pamaz to e-auto mums braukājas… Burtiski pāris e-Up! pa Rīgu ir ar jaunajiem, zilajiem EX numuriem. Varbūt viens Leaf redzēts, viena Tesla, viens neglīts Toyota busiņš. Rīgas Satiksmei laikam ir kādi divi veļasmašīnas izmēra kropļvāgeni.

bombelats
Guest
bombelats

Cik zinu, tad arī Rīgas gaismai ir un Jelgavas munipicāļiem.

Andish Gonzalez
Guest
Andish Gonzalez

Latvijā šobrīd ir 4 Tesla Model S. Un it kā 8 cilvēki esot pasūtījuši Model X. Kā arī vienu cilvēku točna zinu, kurš pasūtīja Model 3.

LOOK
Guest
LOOK

Vai tad tiešām naftinieki kapitulē?!

Krotow
Guest
Krotow

Viņi vienkārši pārtop par enerģijas ražotājiem un rullē tālāk. Palasi piemēram jaunos Sauda Arābijas plānus, kur viņi taisās būt globālais elektroenerģijas ražotājs (tuksnesī saulīte spīd ļoti labi). Statoilā nākotnē benzīna vietā varēs lādēt elektriskos braucamos… utt.