Nokia tikko izziņojusi plānus iegādāties Withings – Francijā bāzētu elektronikas ražotāju, kas specializējies digitālos veselības produktos. Plānotā iegādes cena ir 170 miljoni eiro. Tādējādi Nokia pamatīgi paplašinās savu privātpersonām paredzēto elektronikas ierīču klāstu ar Activité viedpulksteni, Bluetooth termometru un citiem Withings produktiem.

Nokia uzsver, ka Withings iegāde ir stratēģisks lēmums. Nokia nākotnē vēlas nodrošināt sev pamatīgu Lietu Interneta (Internet of Things) tirgus daļu, tāpēc nolemts iegādāties uzticamu fitnesa un veselības viedierīču ražotāju. Visticamāk, Nokia turpinās attīstīt Withings produkciju, vēl vairāk pievēršoties dažādām viedām cilvēku veselību (Health and Patient Care) pieskatošām mērierīcēm.

Interesanti, ka Nokia ir gatava dalīties ar šāda veida informāciju par uzņēmuma iegādi un nākotnes plāniem, tomēr izpaliek tik ļoti gaidītais oficiālais paziņojums par Nokia atgriešanos vai neatgriešanos viedtālruņu tirgū. Vēl MWC 2016 norises laikā Nokia vadītājs Rajeev Suri norādījis, ka Nokia viedtālruņus varētu ražot, tomēr precīzu laiku pagaidām uzņēmums nav gatavs izziņot.

Pēdējā gada laikā Nokia ir ļoti veiksmīgi pārdevusi HERE kartes vairākiem autobūves gigantiem, un iegādājusi Alcatel-Lucent, atlaižot milzīgu Alcatel-Lucent darbinieku skaitu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
25 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
PurvaVelns

tas pulkstenis vulgaris (it kā) ir nenormāli kruts. žēl, ka man nepatīk nekas, kas ar roku karājas…

Raivis Rasnačs

Ai, kā šiem vajadzētu uztaisīt kādu telefonu. Varbūt ļaudis pavilktos uz Nokia ar Android. Derētu to Samsunga dominanci kaut kā apslāpēt.

PurvaVelns

pacieties, pēc pāris gadiem būs huawei dominance

Raivis Rasnačs

Šaubos. Nav viņiem nekā tāda, kā nebūtu citiem. Solīdas, labi strādājošas ierīces, bet tas arī viss. Dominancei vajag ko vairāk – vajag mācēt nozombēt ļautiņus.

PurvaVelns

Kristaps Tev pastāstīs – kā viņi cenšās.

Kristaps Skutelis

Huawei dzelžu, dizaina ziņā jau ir tikuši ļoti tālu. Praktiski vienlīdzīgi konkurenti visiem citiem lielajiem. Ar softa bardaku gan vēl jātiek galā.

PurvaVelns

mantru malējs Tu esi. Bardaks identisks iosam.

Kristaps Skutelis

Kāpēc kopēt, ja var izveidot kaut ko savu un labāku? ;)

PurvaVelns

nu beidz… visiem +/- ir pilnīgi vienāds viss – aplikācijas režģī. jābūt ar īpaši izteiktu fantāziju, lai teiktu kas no kā ir kopēc. wp, protams, stāv maliņā.

Kristaps Skutelis

Un var arī nemanīt acīmredzamo :)

PurvaVelns

kurš dod brūno…

Janis

Tikmēr jau čipi būs zem ādas un viedtālruni nevajadzēs :D

PurvaVelns

:D

x

priekš kam zem ādas? tu pamēģini izņemt kādam glāstītājam trubu no rokām – paliksi bez savējām!

Janis

Ļoti vienkārši uztaisīs Ičipu un lieta darīta :D
Tas būs ļoti ērti, jo visa apmaksa tiks veikta ar zemādas čipa palīdzību, dodies pa tiešu uz kino, biļete nav jāpērk, pārkāpsi ātrumu ar auto? Naudiņa tiks iekasēta automātiski utt. Pašlaik tiek strādāts pie ierīces uzlādes iespējām, iespējams, kaut, kur paurī nāksies iemontēt arī saules uzlādes paneli, bet to jau manīs :D

PurvaVelns

iemontēt tev dibenā iĢenerātoru, kas ražos elektrību, kamēr spied ārā brūno.

Janis

Tas vairāk Tava vecuma cilvēkiem :D
Man drīzāk iemontēs otrā galā, lai kad nodarbojos ar TO arī ierīce uzlādējas:)

PurvaVelns

oi kā sev paglaimoji…

Kristaps Skutelis

Ouch, šis bija labi rūkts! :D

digitalk

pēc tam staigāsi ar tulznainām plaukstām ;)

Janis

Jau staigāju :D

Skats

Nu ja, tad tā būs tā Zvēra zīme, par kuru apustulis Jānis Atklāsmē pravieto 2000 gadu atpakaļ-bez kuras nevarēs ne pirkt ne pārdot, bet kuru pieņemot automātiski tiec Dieva melnajā sarakstā..

Janis

Varbūt arī tā, bet vis ticamāks, ka tomēr viss būs vienkāršāk…

Kaspars

Man izskatās, ka Nokia kā tāda vairs nemaz nepastāv, tik investori groza naudiņu un domā ko ar kādreiz lielo zīmola nosaukumu darīt..
Pamēģināja uztaisīt planšeti, tāds Ķinas projektiņš vien sanāca..
Tagad nopērk viedštruntu kompāniju, varbūt aizies, ja ne tad vienmēr varēs pārdot..

hshd

Nokia nav tikai viedtālruņu/tālruņu divīzija. Nokia pastāvēja, pastāv un pastāvēs, bet tikai tagad Nokia atkal ierāpo viedo ierīču lauciņā.