Reklāma

Ierīču šifrēšanas aizliegumi varētu pamatīgi iedragāt Apple darbību ASV

Jaunākie raksti

Piedalies konkursā un laimē QNAP TS-130 NAS

Tikko noslēdzām iepriekšējo konkursu un jau klāt nākamais! Šoreiz balvā mājas lietotājiem piemērotais QNAP TS-130 NAS. Tā ir klusa...

Baumo, ka Apple joprojām ir plāni bezvadu uzlādes risinājumiem

Apple par savu bezvadu lādētāju runas sāka jau 2017. gadā, tomēr paredzētā realizācija 2019. gadā tika atcelta. Kas bija...

Toyota sadarbosies ar BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto

Japāņu autoražotājs Toyota uzsācis sadarbību ar ķīniešu uzņēmumu BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto. Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters,...

74% Latvijas autovadītāju sociālo mediju lietošanu pie stūres uztver kā vislielāko risku

Latvijā vairums jeb 74% autovadītāju ir pārliecināti, ka riskantākā rīcība, vadot automašīnu, ir sociālo mediju patēriņš. Savukārt gandrīz puse...

Huawei nākamgad sola Eiropā piedāvāt HarmonyOS ar Mate un Mate X viedtālruņiem

Huawei paziņojis, ka jau 2022. gadā pie klientiem Eiropā nonāks Mate un Mate X viedtālruņi ar uzstādītu HarmonyOS. Mate...

Jau vakar rakstījām, ka vairāki ASV štati uzsākuši veidot likumus, kas liegs veidot neuzlaužamu viedierīču šifrēšanu. Tas tiek pamatots ar terorisma draudiem, narkotiku tirdzniecību un prostitūcijas slēpšanos jaunajās saziņas iespējās, kas pilnībā šifrē jebkādu pārsūtīto un lietotāja privāto informāciju.

Apple bija viens no pirmajiem viedierīču ražotājiem, kas piedāvāja pilnu iPhone satura šifrēšanu. Pat BlackBerry mārketings pārsvarā paļāvās uz dažādiem drošiem risinājumiem, kas neļauj nevienam ieskatīties lietotāju saziņā un datos. Tomēr ASV tiesībsargi uzskata, ka ir jāpastāv iespējai ierīces saturu atšifrēt, lai informāciju izmantotu tiesās un noziegumu izmeklēšanā.

Sagaidāms, ka Apple visiem spēkiem centīsies atrunāt ASV valdību no šāda soļa, jo tas nozīmētu ne tikai pienākumu pārstrādāt Apple programmatūru, šāds likums būtu pretrunā ar Apple oficiālo nostāju privātuma jautājumos.

Daudzviet tiek pieļauts, ka operētājsistēmā iekļautas “aizmugures durvis” ierīces satura atšifrēšanai būs gards kumoss ļaundabīgās programmatūras izstrādātājiem. Internets ir pilns ar ļaundabīgu programmatūru, kas cenšas šifrēt datoru diskus, lai izspiestu no lietotāja naudu par pieejas atgriešanu datiem. Tieši tas pats var notikt ar viedtālruņiem, nemaz nerunājot par nelegāliem piedāvājumiem piekļūt kāda cita datiem.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.
26.01.2016 12:52

Vai ne? Lielie blēži tāpat atradīs veidus kā sakomunicēt – šifrē vai nešifrē aifonus…

PurvaVelns
26.01.2016 13:29
Reply to  Uldis M.

vai tiešām kāds ir tik naivs, lai domātu, ka NSA nav piekļuves aifonu saturam????????? :D :D :D Tā visa publiskā ņemšanās tak ir tikai un vienīgi mārketinga triks!

26.01.2016 14:42
Reply to  PurvaVelns

To jau tu nevari zināt. Es arī nevaru. Apple un NSA gan var zināt :)

PurvaVelns
26.01.2016 14:56

padomā lōģiski: apple un nsa tur ņemas – nedosim, neļausim, šifrēsim un visādi terrāristi tikmēr domā, ka čatot ar aifoniem ir droši. un visi smīkņā bārdā.

26.01.2016 15:22
Reply to  PurvaVelns

Es nedomāju, ka viss ir tik triviāli. Sliecos piekrist idejai, ka tieši privātuma ievērošana var tuvāko gadu laikā kļūt par vienu no Apple galvenajiem trumpjiem un selling points.

Te interesants raksts par šo tēmu: http://tidbits.com/article/16210

PurvaVelns
26.01.2016 15:52

skatos, ka Tu labi padodies manipulācijām :D

26.01.2016 15:55
Reply to  PurvaVelns

Katrs jau pats izvēlas kādām manipulācijām pakļauties :)

nabadanga
26.01.2016 16:18
Reply to  PurvaVelns

Pat ja NSA ir piekļuve, rīt tā vairs var nebūt, jo kāds pētnieks aizraksies līdz bekdoram, kā tas tikko bija ar Juniper ugunsmūriem: http://www.antivirus.lv/apdraudejumi/drosibas-nedela-2015-52-53-juniper-lukas-java-nedrosiba-facebook-dusmas-un-swedbank-pikskeresana/. Tāpēc to jānostiprina juridiski :)

x
26.01.2016 13:34
Reply to  Uldis M.

lielie blēži sakomunicē, lidojot uz samitiem un konferencēm ar privātajiem džetiem, nevis sūtot esemeskas.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: