Jau vakar rakstījām, ka vairāki ASV štati uzsākuši veidot likumus, kas liegs veidot neuzlaužamu viedierīču šifrēšanu. Tas tiek pamatots ar terorisma draudiem, narkotiku tirdzniecību un prostitūcijas slēpšanos jaunajās saziņas iespējās, kas pilnībā šifrē jebkādu pārsūtīto un lietotāja privāto informāciju.

Apple bija viens no pirmajiem viedierīču ražotājiem, kas piedāvāja pilnu iPhone satura šifrēšanu. Pat BlackBerry mārketings pārsvarā paļāvās uz dažādiem drošiem risinājumiem, kas neļauj nevienam ieskatīties lietotāju saziņā un datos. Tomēr ASV tiesībsargi uzskata, ka ir jāpastāv iespējai ierīces saturu atšifrēt, lai informāciju izmantotu tiesās un noziegumu izmeklēšanā.

Sagaidāms, ka Apple visiem spēkiem centīsies atrunāt ASV valdību no šāda soļa, jo tas nozīmētu ne tikai pienākumu pārstrādāt Apple programmatūru, šāds likums būtu pretrunā ar Apple oficiālo nostāju privātuma jautājumos.

Daudzviet tiek pieļauts, ka operētājsistēmā iekļautas “aizmugures durvis” ierīces satura atšifrēšanai būs gards kumoss ļaundabīgās programmatūras izstrādātājiem. Internets ir pilns ar ļaundabīgu programmatūru, kas cenšas šifrēt datoru diskus, lai izspiestu no lietotāja naudu par pieejas atgriešanu datiem. Tieši tas pats var notikt ar viedtālruņiem, nemaz nerunājot par nelegāliem piedāvājumiem piekļūt kāda cita datiem.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
nabadangaKristaps SkutelisPurvaVelnsxUldis M. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Vai ne? Lielie blēži tāpat atradīs veidus kā sakomunicēt – šifrē vai nešifrē aifonus…

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

vai tiešām kāds ir tik naivs, lai domātu, ka NSA nav piekļuves aifonu saturam????????? :D :D :D Tā visa publiskā ņemšanās tak ir tikai un vienīgi mārketinga triks!

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

To jau tu nevari zināt. Es arī nevaru. Apple un NSA gan var zināt :)

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

padomā lōģiski: apple un nsa tur ņemas – nedosim, neļausim, šifrēsim un visādi terrāristi tikmēr domā, ka čatot ar aifoniem ir droši. un visi smīkņā bārdā.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Es nedomāju, ka viss ir tik triviāli. Sliecos piekrist idejai, ka tieši privātuma ievērošana var tuvāko gadu laikā kļūt par vienu no Apple galvenajiem trumpjiem un selling points.

Te interesants raksts par šo tēmu: http://tidbits.com/article/16210

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

skatos, ka Tu labi padodies manipulācijām :D

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Katrs jau pats izvēlas kādām manipulācijām pakļauties :)

nabadanga
Viesis
nabadanga

Pat ja NSA ir piekļuve, rīt tā vairs var nebūt, jo kāds pētnieks aizraksies līdz bekdoram, kā tas tikko bija ar Juniper ugunsmūriem: http://www.antivirus.lv/apdraudejumi/drosibas-nedela-2015-52-53-juniper-lukas-java-nedrosiba-facebook-dusmas-un-swedbank-pikskeresana/. Tāpēc to jānostiprina juridiski :)

x
Viesis
x

lielie blēži sakomunicē, lidojot uz samitiem un konferencēm ar privātajiem džetiem, nevis sūtot esemeskas.