Kalifornijas štats ASV grasās pieņemt likumu, kas uzliktu par pienākumu viedierīču ražotājiem pārdot tikai nešifrētas ierīces, turklāt likums varētu stāties spēkā jau nākamā gada pirmajā janvārī. Likumprojektā precizēts, ka šifrēšana rūpnīcā netiek aktivizēta, to var paveikt pats lietotājs, tomēr vēl arvien ražotājam vai operētājsistēmas izstrādātājam ir jānodrošina piekļuve šifrētiem lietotāja datiem.

iOS un Android viedierīces piedāvā pilnu ierīces satura šifrēšanu, kas liedz pat Apple un Google piekļūt lietotāja datiem. Kalifornijas štats grasās ieviest soda naudu par katru pārdoto viedierīci pēc 2017. gada, kura neatbildīs jaunajiem šifrēšanas nosacījumiem. Soda nauda būs 2500 dolāri, tā nav milzīga summa pircējiem, kuri vēlas saglabāt savus datus tikai sev.

Arī Ņujorkas štats gatavojas ieviest gandrīz identiskus nosacījumus viedtālruņu ražotājiem, lai izskaustu terorismu, prostitūciju un citas nelegālas rūpalas. Tiek uzsvērts, ka viedierīču satura pārmeklēšana ar tiesas spriedumu vēl šobrīd nav ļoti populāra, jo tā ārkārtīgi reti sniedz nepieciešamo informāciju, bet tuvāko gadu laikā situācija var mainīties un tad kārtības sargi jau būs gatavi iegūt informāciju no ierīcēm.

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KKTKnabadangaVārds Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Vārds
Guest
Vārds

Prostitūciju šie gribot izskaust un pašu uzkurbulēto terorismu?
Un tāpēc cilvēkiem jāatsakās no privātuma lai Lielais Brālis var tevi pavērot.
Quo vadis, America?

nabadanga
Guest
nabadanga

Ja kau kur ir atstātas durtiņas, tās agri vai vēlu atradīs trešā puse. Jo īpaši, ja ir zināms, ka durtiņas ir.

KKTK
Guest
KKTK

Mani tas nesatrauc. Twitteri? :D Jā teorētiski kokurents ar negodīgu policistu palīdzību tev var safabricēt lietu un uzzināt tavu īpašo kontaktu. Taču negodīgu parasto cilvēku ir daudz reizes vairāk par negodīgu policistu skaitu. Tātad ieguvums būs lielāks.