Web Analytics
More
  Reklāma

  Kalifornija gatavojas aizliegt viedierīču šifrēšanu 2017. gadā

  Jaunākie raksti

  Kalifornijas štats ASV grasās pieņemt likumu, kas uzliktu par pienākumu viedierīču ražotājiem pārdot tikai nešifrētas ierīces, turklāt likums varētu stāties spēkā jau nākamā gada pirmajā janvārī. Likumprojektā precizēts, ka šifrēšana rūpnīcā netiek aktivizēta, to var paveikt pats lietotājs, tomēr vēl arvien ražotājam vai operētājsistēmas izstrādātājam ir jānodrošina piekļuve šifrētiem lietotāja datiem.

  iOS un Android viedierīces piedāvā pilnu ierīces satura šifrēšanu, kas liedz pat Apple un Google piekļūt lietotāja datiem. Kalifornijas štats grasās ieviest soda naudu par katru pārdoto viedierīci pēc 2017. gada, kura neatbildīs jaunajiem šifrēšanas nosacījumiem. Soda nauda būs 2500 dolāri, tā nav milzīga summa pircējiem, kuri vēlas saglabāt savus datus tikai sev.

  ReklāmaAdvertisement

  Arī Ņujorkas štats gatavojas ieviest gandrīz identiskus nosacījumus viedtālruņu ražotājiem, lai izskaustu terorismu, prostitūciju un citas nelegālas rūpalas. Tiek uzsvērts, ka viedierīču satura pārmeklēšana ar tiesas spriedumu vēl šobrīd nav ļoti populāra, jo tā ārkārtīgi reti sniedz nepieciešamo informāciju, bet tuvāko gadu laikā situācija var mainīties un tad kārtības sargi jau būs gatavi iegūt informāciju no ierīcēm.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Vārds
  25.01.2016 09:28

  Prostitūciju šie gribot izskaust un pašu uzkurbulēto terorismu?
  Un tāpēc cilvēkiem jāatsakās no privātuma lai Lielais Brālis var tevi pavērot.
  Quo vadis, America?

  nabadanga
  25.01.2016 11:01

  Ja kau kur ir atstātas durtiņas, tās agri vai vēlu atradīs trešā puse. Jo īpaši, ja ir zināms, ka durtiņas ir.

  KKTK
  26.01.2016 09:34

  Mani tas nesatrauc. Twitteri? :D Jā teorētiski kokurents ar negodīgu policistu palīdzību tev var safabricēt lietu un uzzināt tavu īpašo kontaktu. Taču negodīgu parasto cilvēku ir daudz reizes vairāk par negodīgu policistu skaitu. Tātad ieguvums būs lielāks.

  Reklāma