Web Analytics
More
  Reklāma

  Autoražotājs Ford paātrina sporta modeļu ražošanu Eiropā

  Jaunākie raksti

  Autoražotājs Ford 2016.gadā plāno Eiropā saražot 41 tūkstoti sporta automobiļu salīdzinājumā ar 29 tūkstošiem 2015.gadā. Tas atbilst 40% pieaugumam gada laikā un ir saistīts ar 2015.gada pārdošanas apjoma pieaugumu Eiropā par 63% salīdzinājumā ar 2014.gadu.

  Pieprasījuma pieaugumu veicina jaunais Focus RS, kura pirmais pārstāvis nupat ir noripojis no montāžas līnijas Zārluisā, Vācijā, Ford Mustang sporta auto, kuram Eiropā jau pieņemti vairāk nekā 13 000 pasūtījumu, kā arī karstie hečbeki Focus ST un Fiesta ST. Ar vēl tikai gaidāmo Ford GT uzņēmums piedāvā visplašāko sporta modeļu klāstu, sākot no kompaktiem hečbekiem un beidzot ar augstas veiktspējas superauto.

  ReklāmaAdvertisement

  „Ford sporta automobiļiem šis būs patiešām iespaidīgs gads ar neredzētu veiktspēju, kā arī izsmalcinātām spēka piedziņas un šasijas tehnoloģijām, tostarp jauno Ford sporta pilnpiedziņas sistēmu mūsu Focus RS modelim,“ komentēja Ford of Europe Produktu izstrādes nodaļas viceprezidents Džo Bakadžs.

  Rekordists RS

  Focus RS ir viens no 12 jaunajiem sporta automobiļiem, kurus Ford plāno piedāvāt klientiem visā pasaulē līdz 2020.gadam. Ford Performance inženieru Eiropā un ASV radītais modelis ir aprīkots ar īpašu jaunā 2,3 litru EcoBoost dzinēja versiju, kuras maksimālā jauda ir 350 ZS, bet ieskrējiens no 0 līdz 100 km/h tiek panākts 4,7 sekundēs, padarot to par Ford RS ar visu laiku ātrāko ieskrējienu.

  Focus RS ir pirmais automobilis, kurā izmantota inovatīvā Ford sporta pilnpiedziņa ar dinamisko griezes momenta vektorēšanas kontroli, kas piešķir vadāmībai, saķerei un braukšanas ātrumam līkumos pilnīgi citu līmeni. Iestatāmi piedziņas režīmi — tostarp nozarē pirmais drifta režīms, kas nodrošina kontrolētu vadību saneses gadījumā — un braukšanas uzsākšanas funkcija RS modelī ir pieejami pirmo reizi.

  Kopš pasūtījumu pieņemšanas uzsākšanas septembrī ir veikti jau 3100 pasūtījumu, bet vēl 250 000 cilvēku ir konfigurējuši Focus RS Ford tīmekļa vietnēs.

  Dižpārdoklis Mustang

  Ford Mustang ir pieejams ar Ford 5,0 litru V8 dzinēju ar 412 ZS jaudu, kas līdz 100 km/h ieskrienas 4,8 sekundēs, vai ekonomiskāku 2,3 litru EcoBoost dzinēju ar 317 ZS jaudu, kas ieskrējienu līdz 100km/h nodrošina 5,8 sekundēs.

  Jaunā Ford Mustang sportiskos dzinējus Eiropā papildina standartaprīkojumā iekļauts Veiktspējas komplekts ar uzlabotām bremzēm un dzesēšanas sistēmu braukšanai ar lielu ātrumu. Braukšanas dinamiku uzlabo arī izsmalcināta šasija un virsbūves konstrukcija, kā arī progresīva tehnoloģija, tostarp piedziņas režīmi un izsekošanas programmas, nodrošinot Ford Mustang klientu pieprasīto sportisko veiktspēju.

  Saskaņā ar IHS Automotive reģistrāciju datiem Ford Mustang 2015.gada pirmajā pusē bija pārdotākais sporta automobilis pasaulē.

  Patīkami vadāmie un izturīgie ST modeļi

  Gada sākumā laižot klājā jaunu modeli, kas pirmo reizi pieejams ar dīzeļdzinēju, Ford Focus ST pārdošanas apjoms 2015.gadā palielinājās par 160% salīdzinājumā ar 2014.gadu.

  Jaunajā Ford Focus ST ir apvienota veiktspēja un praktiskums. Tas ir pieejams piecdurvju vai universāļa versijā ar jaunu 185 ZS 2,0 litru dīzeļdzinēju, kas ar 2000-2750 apgriezieniem minūtē nodrošina 400 Nm griezes momentu, kā arī sevi labi pierādījušo 250 ZS 2,0 litru EcoBoost benzīna dzinēju.

  Pēc jaunā modeļa ieviešanas 2015.gada sākumā 47% izvēlējās jauno dīzeļdzinēja versiju, kura nu jau kādu brīdi ir pieejama ar sešpakāpju dubultā sajūga Powershift transmisiju.

  Jaunā Focus ST modeļa dīzeļdzinēja versijai ar PowerShift transmisiju ir visu laiku ātrākais ieskrējiens no 0 līdz 100 km/h — 7,7 sekundes, kas ir par 0,4 sekundēm ātrāk nekā ar manuālo versiju. Tā degvielas patēriņš kombinētajā ciklā ir 4,6 l/100 km, kas atbilst 119 gramiem CO2 izmešu uz kilometru. EcoBoost modelis ar 2,0 litru dzinēju līdz 100 km/h ieskrienas 6,5 sekundēs.

  Pēc Fiesta ST laišanas klajā Eiropā un citur pasaulē tas ātri vien nostabilizējās Eiropā kā vadošais mazās klases sporta hečbeks, saņemot 20 apbalvojumus un godalgas jau pirmajā tirdzniecības gadā. Ar 182 ZS 1,6 litru EcoBoost dzinēju aprīkotā Fiesta ST no 0 līdz 100 km/h ieskrienas 6,9 sekundēs. Šobrīd visā Eiropā ir pārdots vairāk nekā 30 000 Fiesta ST vienību, bet šogad gaidāmi vēl citi jaunumi saistībā ar šo modeli.

  Superauto

  Pirmā augstas veiktspējas superauto Ford GT ražošana ierobežotā daudzumā klientiem Eiropā tiks uzsāktā 2016.gada beigās.

  Šis superauto būs aprīkots ar visu laiku jaudīgāko Ford EcoBoost sērijveida dzinēju, kas izceļas ar vairāk nekā 600 ZS jaudu un iespaidīgu ekonomiju, ko papildina septiņpakāpju transmisija ar pārnesumu pārslēgiem, apliecinot Ford EcoBoost veiktspēju un inovācijas aerodinamikas un vieglas konstrukcijas oglekļa šķiedras izstrādājumu jomā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma