Ubuntu viedierīces ir retums, turklāt izgāzās Ubuntu Edge viedtālruņa publiskā finansējuma kampaņa, kas vēl vairāk atstūma Ubuntu viedierīču ražošanu uz nenoteiktu laiku. Windows 10 Mobile atnesa Continuum iespējas ekrānā vai televizorā darbināt gandrīz pilnvērtīgas galddatoru lietotnes ar viedtālruņu palīdzību un Ubuntu nepaliks atbildi parādā.

Sagaidāms, ka MWC 2016 laikā spāņu ražotājs Bq iepazīstinās ar Ubuntu planšetdatoru, cerot, ka Continuum būs radījis milzīgu interesi par šāda veida divi-vienā ierīcēm. Bq ražotais Ubuntu planšetdators pie pircējiem nonāks tikai pēc Ubuntu 16.04 Xerus Xenia iznākšanas kaut kad pavasarī.

Reklāma

Bq Ubuntu planšetdators saņems 10 collu 1280 x 800 ekrānu, četru kodolu MediaTek procesoru un 2 GB RAM. Sīkāka informācija par planšetdatoru pagaidām nav zināma.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.

O jē! Es pat gribētu planšeti ar Linuxu… Cik esmu licis uz datoriem – patika, bet nopietnam ikdienas darbam parasti kaut kā tur pietrūka, savukārt uz planšetes internetam un multimedijiem būtu pašā laikā + vēl varētu darbināt desktop klases aplikācijas…
bet nu jā, patiesībā jau tāds nišas produkts… vairāk gīkiem. Parastajam lietotājam arī iOS un Androīds uz planšetes ir pietiekoši… savukārt “nopietnajiem strādātājiem” gribēsies ņemt ar windowsu, vai vispār kādu ultrabūku…

KKTK

Pietrūka tā ka sistēma karās, vismaz reizi nedēļā jārestartē, jo paliek lēna un pa retam pēc updeitiem pati restartējas, pazaudējot visus atstātos darbus?

Uldis M.

Labs! :D
Bet nee, šitā man toč nepietrūkst kopš esmu MAC jūzers.
Personīgi man pietrūka nopietnu Foto un video apstrādes softu – piem. Adobes produkti, Sony Vegas, un vēl šādi tādi nieciņi.

Krotow

Flame wars on :) K…, varēji jau precizēt, kura ir tā OS, kas karas. Darba darbstacijai aktīvi “mocīts” Mint-s, kas uz Ubuntu bāzēts), pusgadu darbojās bez restarta.

KKTK

Es domāju, ka pasaulē ir tikai viena līka OS saime, kura bez nekādiem brīdinājumiem pa nakti restartē kompi.