Web Analytics
More
  Reklāma

  Krievijā blogerim piespriež piecu gadu cietumsodu par Kremļa politikas kritizēšanu

  Jaunākie raksti

  2015. gada pēdējās dienas atnesušas nejaukas ziņas kādam Tomskas apgabala blogerim, kam piespriests piecu gadu cietumsods Sibīrijas cietumā par “kūdīšanu uz ekstrēmismu un naidu”, jo viņš savā blogā kritizējis valdības lēnumus par iebrukumu Ukrainā, kā arī YouTube un Vkontakte izvietojis video sižetus.

  Šis ir pirmais skaļais apliecinājums Krievijas varas centieniem apklusināt internetu ar cietumsodiem. Pagājušā gada aprīlī Krievijas Valsts domē tika pieņemts jauns pretterorisma likums, kas būtiski ietekmē Krievijas blogeru darbību. Tiem blogeriem, kuru personālo blogu vai sociālo tīklu profilu ik dienas apmeklē vairāk par 3000 apmeklētājiem, būs varas iestādēm jānorāda savs uzvārds un e-pasta adrese.

  ReklāmaAdvertisement

  Cilvēktiesību aktīvisti jau nosaukuši tiesas spriedumu par neadekvāti bargu un grasās to pārsūdzēt.

  Kremlis šobrīd pat apsverot iespēju ar likumu noteikt iemeslus, kas ļautu pavisam apturēt interneta darbību Krievijā. Tiek pieļauts, ka šāds solis tiktu sperts gadījumos, kad iedzīvotāji grasās sacelties pret valdošajiem spēkiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  65 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Demokrāts
  01.01.2016 13:57

  Oho, Jaunā gadā un pirmais – rusofobijas propagandas texts.
  Nevajag aizmirst, ka arī Latvijā “par kūdīšanu uz ekstrēmismu un naidu” var dabūt čoku vai represijas.
  Piemēram, kratīšanas ir notikušas to birojā, kas vāc palīdzību “nepareizajai” pusei.
  Tāpat ir bijuši mēģinājumi piekarināt Donbasa separātistiem teroristu birku, lai arī Ukrainas Nacgvardes izdarības vairāk atbilst teroristu izdarībām.
  Nap vispār tehnoloģiju portālam jaukties politikā, ja kāds Tomskas mutes brūķis dabū sev problēmas saskaņā ar savas valsts likumiem?

  01.01.2016 14:15
  Reply to  Demokrāts

  Paldies par viedokli!

  x
  01.01.2016 14:33
  Reply to  Demokrāts

  galvenais jau ir nosaukties par demokrātu, par miera uzturētāju, antifašistu vai humanitāro izpalīgu )))

  Kurlander
  01.01.2016 15:13
  Reply to  x

  Nu ja, NATO katru kādas ar naftu dāsni apveltītas valsts bombardēšanu, okupāciju un izpostīšanu nosauc par tās demokratizāciju.
  Un īpaši iecienījuši savas ideoloģiskās frontes karotājus saukt par cilvēktiesību aizstāvjiem.:)

  Un ne jau tas blogeris savus piecus gadus dabūjis
  (ja vispār ir dabūjis, jo informatīvais karš ir pilns ar klajiem feikiem jeb safabricējumiem vai atsauksmēm uz info avotiem typa ”viena tante teica”)
  par to ka, vienkārši “blogā kritizējis valdības lēmumus par iebrukumu Ukrainā”.
  Var kritizēt, bet var izteikties naida valodā, kas atbilst likuma pārkāpumam.

  Starp citu, kas tas par melīgu apgalvojumu par ”Krievijas iebrukumu Ukrainā”,
  ja pat it kā cietusī puse Ukraina oficiāli nekad nav paziņojusi, ka atrodas karastāvoklī ar Krieviju?

  Laiks nebūt naiviem un saprast, ka nav tāda baisi bīstamā Krievija un maigi cilvēktiesības mīlošu demokrātisko valstu bloks.
  Ir vnk intereses, kas mēģina iebarot attiecīgo ideoloģiju.
  Nepatīk, ka Krievija pūlas būt suverēna (ne Vācijai līdzīgs ar karabāzēm piebāzts satelīts, kas ēd no rokas bloka vadonei).

  01.01.2016 15:47
  Reply to  Kurlander

  Vēl viens kolorado ideoloģijas fans? :)

  Kurlander
  01.01.2016 15:59

  Kolorado ir štats Amerikas Savienotajās Valstīs:)
  Bet nopietni ņemot – jā, esmu par labām kaimiņattiecībām ar vēsturisko kaimiņu,
  nevis tādu bailīgi borzīgu attieksmi – lecamies!, lecamies!, jo tā tur aiz okeāna mūs it kā no kaut kā sargājot.

  01.01.2016 18:17
  Reply to  Kurlander

  Nevis lecamies, bet gan lietas saucam to īstajos vārdos. Krievija ir agresors, kas militāri iejaucas citu valstu teritorijās gadu no gada.

  Piektdiena ir klāt
  02.01.2016 13:18
  Reply to  Kurlander

  mums krievija nav kaimiņš, bet vienmēr ir bijis agresors un okupants!

  Mikus Vanags
  01.01.2016 15:56
  Reply to  Kurlander

  Manuprāt raksta tēma bija par preses brīvības ierobežošanu tepat kaimiņvalstī (nav nemaz tik tālu, lai būtu pietiekami aktuāla ziņa mūsu sabiedrībai)! Šajā gadījumā tavam sacerējumam nav pilnīgi nekāda sakara ne ar NATO ne ar visu pārējo ko esi sarakstījis! Vajag taču cienīt citus un nepiemēslot rakstus ar bezsakarīgiem komentāriem, kam turklāt nav nekāda sakara ar reālajiem faktiem!

  zivs
  01.01.2016 16:00
  Reply to  Mikus Vanags

  Rakstā ir vārdi “Krievija, Kremlis un iebrukums Ukrainā” – pēc Krievijas sponsorēto troļļu darba likuma, viņiem te ir obligāti jāpiesauc mistiskas nacgvardes, donbasa teroristi un NATO, jo citādāk pie algas netiks, neatkarīgi no tā, vai tam vispār ir kāds sakars ar pašu rakstu un tā būtību vai nav. Simple as that.

  Kurlander
  01.01.2016 16:06
  Reply to  zivs

  Kāda ir raksta būtība?
  Pieci gadi anonīmam – “kādam” blogerim par kaut kā nenotiekoša it kā kritiku – nepaskaidrojot, kādu kritiku un kādā formā kritiku?

  Un primitīvi reflektīvā līmenī tu domā, biedri, pret citādi domājošajiem piesaucot glābjošo salmiņu – sponsorētos troļļus:))) Nedemokrātiski.

  zivs
  01.01.2016 16:09
  Reply to  Kurlander

  Nu un vai tas nav tas pats kā jūs piesaucat nevietā mistiskus nacgvardiešus un NATO? :)

  Kurlander
  01.01.2016 16:17
  Reply to  zivs

  Kas tie tādi – “jūs”? Es vnk brīvs cilvēks kas nedomā vietējās ideoloģijas un propagandas mainstrīmā.:)
  Tātad, būtībā, pašas demokrātijas idejas esences produkts.

  Mikus Vanags
  01.01.2016 16:10
  Reply to  Kurlander

  Redz, nepagāja ne diena un Tu pat saprati, ka raksta tēma nav ne starptautiskā terorisma apkarošana, ne Krievijas iebrukums Ukrainā (kurā Putins pats atzina Krievijas karaspēka dalību Krimas aneksijā). Malacis! Izlasi vēlreiz par ko ir raksts un ar Tevi varbūt pat jau varēs sākt diskutēt par tēmu :).

  Kurlander
  01.01.2016 16:22
  Reply to  Mikus Vanags

  Ak tad tu par Krimas aneksiju? Spīdošs gājiens no Krievijas puses. Pasaki vēl, ka krimieši nevēlējās piederēt Krievijai un sapņoja palikt neskaidrajā pēcapvērsuma Ukrainas situācijā?
  Bet raksta tēmu nevar mākslīgi atraut no plašāka ideoloģiskas pretī stāvēšanas konteksta, tas pat tev būtu jāatzīst.
  Kā tur bija kad ASV kareivis, kas publiskoja videomateriālus par ASV karavīru kara noziegumiem Irākā, dabūja pāri trisdesmit gadiem.

  01.01.2016 16:28
  Reply to  Kurlander

  Nu jau būs par daudz muļķību sarunāts.

  Kurlander
  01.01.2016 16:31

  Kāpēc muļķību? Vnk šitā labi uzzināt plašāku ainu pasaules idejiskajā dažādībā:) Politiķi grib mūs mucā turēt un pa spundi barot, bet mēs vēlamies nonākt pie sava priekštata par norisēm un secinājumiem, pat ja tie ne vienmēr sakrīt.

  Kurlander
  01.01.2016 16:01
  Reply to  Mikus Vanags

  Nu panesās:)))
  Lūdzu, reālos faktus, nevis ierastos ierobežotās preses blablabla.

  zivs
  01.01.2016 16:08
  Reply to  Kurlander

  http://mashable.com/2015/12/31/russia-intensifies-internet-crackdown/#OiJq.GjuGPqt Lūdzu! Vai arī tev ir jāattaisno sava darbadevēja prasības un mums jārunā par ļaunajiem nacgvardiešiem un fašistisko NATO? :)

  Kurlander
  01.01.2016 16:15
  Reply to  zivs

  Tipisks teksts priekš angļvalodīgajiem trīspirkstu demokrātiem…Labprāt redzētu pilnu ainu ar konkrētiem blogera izteikumiem, jo vnk ”par kritiku”5.gadus nedod pat tavā bubuļvalstī.
  Un vai man tagad vajadzētu sašust par tavu darbadevēju Vašingtonas obkomā:))))

  Mikus Vanags
  01.01.2016 16:20
  Reply to  Kurlander

  Interesanti ko Tu vēl gribi izzīst no raksta un kas Tev te vēl nepietiek? Citējot Tevi: “Pieci gadi anonīmam – “kādam” blogerim par kaut kā nenotiekoša it kā kritiku – nepaskaidrojot, kādu kritiku un kādā formā kritiku?” Ko tad īsti Tu gribi pateikt? Ka Krievijā tagad liek cietumā uz 5 gadiem par kaut kā it kā notikšanu? Šausmas! Ja tu tiešām esi krievzemes apmaksāts trollis, tad šoreiz galīgi izgāzies!

  Kurlander
  01.01.2016 16:25
  Reply to  Mikus Vanags

  Pats tu nezini neko pateikt, vien izmanto i-netā ierasto retorisko oponenta nolikšanu:) Tik ierasti un tik gharlaicīgi.
  Ko vēlos pateikt – to, ka (joprojām neredzot notikuma pilnu ainu) Krievijas tiesai acīmredzot bija visas likumīgas tiesības notiesāt attiecīgo blogeri par valsts likuma pārkāpšanu.

  Mikus Vanags
  01.01.2016 16:30
  Reply to  Kurlander

  Es “nenolieku” Tevi, vienkārši esmu neizpratnē kādēļ Tu pierādījumus par blogera notiesāšanas aspektiem prasi citiem komentētājiem nevis Krievijas tiesai? Ja Tev ir pieejami pierādījumi, lūdzu neslēp, sabiedrība noteikti būs ieinteresēta tos redzēt. Bet, ja nē, tad mums neatliek nekas cits kā pieņemt, ka minētais blogeris tāpat kā es, Tu un jebkurš cits šādos blogos vienkārši ir paudis savu viedokli! Vai arī tavuprāt nepiekrišana tavam viedoklim, argumentējot savējo ir Tevis “nolikšana”?

  Kurlander
  01.01.2016 16:34
  Reply to  Mikus Vanags

  Pierādījumus par to, ka spriedums patiesi ir netaisns, loģiski prasa no tā, kas sašūt par konkrēto tiesas lēmumu. Un tā ir šeit paustā raksta ievirze.
  Citādi, man nav iemesla neakceptēt tiesas spriedumu.

  Mikus Vanags
  01.01.2016 16:42
  Reply to  Kurlander

  Man tomēr vēl bija cerības uz nevainības prezumcijas principa ievērošanu. Tu uzvedies tā it kā ir vienalga, par ko notiesā un uz cik ilgu laiku, galvenais, ka notiesātājs ir “pareizais”. Bet man atšķirībā no Tevi vairāk rūp nevis tas, kurš tiesā, bet iemesli. Padomā loģiski, 5 gadus civilizētā valstī taču nedotu par sava viedokļa paušanu, ka piem., karot ir slikti, ka valdība neapmierina un gribētu tādu, kura nekaro kaimiņvalstu teritorijās… Lūk tas ir tas, kas pārējā sabiedrībā izraisa izbrīnu (diemžēl negatīvu) par šādiem atgadījumiem. Labi, man vairs nav laika, ko izniekot ar Tevi. Veiksmīgu dienu!

  Kurlander
  01.01.2016 18:09
  Reply to  Mikus Vanags

  Katra valsts acīmredzot pati izvēlas savus iemeslus tiesāšanai.
  Sāc dažā it kā uz savu civilizētību pretendējošā valstī paust savu nekaitīgo veselīgi homofobo vai holokaustu noliedzošo viedokli, dabūsi piecus gadus kā likts.

  Un neaizbildinies ar laika trūkumu, šāds retoriskais arguments neder diskusijai, kurā pats labprātīgi esi iesaistījies.:)

  Mikus Vanags
  01.01.2016 19:07
  Reply to  Kurlander

  Es iesaistījos šajos komentāros tikai aizrādot, ka dažs labs nesaprot raksta tēmu un cenšas tai piesiet NATO, ES Ekonomiku, un ko tik vēl ne, tādējādi padarot pretīgu visu komentāru sadaļu. Tagad sarakstam var pievienot homofobismu un holokaustu. Un kādā veidā arguments var būt retorisks, tas man nav skaidrs. Bet Tev jau vienalga par ko ir raksts un vai pats nesapinies savos izteikumos un loģikā, galvenais, lai vari rakstam komentāru sadaļu piemēslot ar saviem apcerējumiem par pilnīgi nesaistītām lietām. Un beigās pārmest citiem: redz kāda te sabiedrība – atkal visā pin iekšā polotiku. Tas diemžēl tādēļ, ka Tu necieni ne raksta autora, ne šīs vietnes uzturētāju, ne pārējo komentētāju viedokli.
  Tev paveicās, šodien esmu labs, nodemonstrēšu Tev kas ir retorisks jautājums: “Vai tagad esi apmierināts, ka man atradās laiks, lai vēl reizi Tev atbildētu?”

  Kurlander
  01.01.2016 23:52
  Reply to  Mikus Vanags

  Cilvēk, jūties kā politisko forumu lauva?
  Vārdos mēģini pieķert, sabiedrotos sameklēt, oponentu demonizēt? :)))

  Uzdrīkstos apgalvot, ka pat ļoti cienu vietnes uzturētāju kompetenci dažādos ar mobilo telefonu tehnoloģijām saistītos jautājumos,
  kuros vairāk esmu amatieris un vnk interesents.
  Tāpat noteikti viņi ir lāga cilvēki un ģimenes tēvi.

  Bet īpaši tavējo viedokli necienu, īpaši jau ka tev nav viedokļa.
  Tikai apnicīgais “piemēslot, apsūdzēt, necienīt, pretīgi” blablabla.
  Kārtējais pašpārliecinātais “gaismas nesējs” nabaga kremliniem, vatņikiem un kolorādiem.

  Mikus Vanags
  02.01.2016 00:09
  Reply to  Kurlander

  Tavu demoralizēšanu Tu pats sev piedēvē, kā arī “nabaga kremlina”, “vatņika”, “kolorado” titulu un citus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Es tikai centos saprast kur tavā stāstītājā ir loģika, piem., kā es tavuprāt spēju būt pašpārliecināts, ja Tu apgalvo, ka man neesot viedokļa… man tā arī neizdodas atrast nekādu loģiku. Laikam vienkārši nav lemts…

  zivs
  01.01.2016 16:25
  Reply to  Kurlander

  Var redzēt/just, ka ir Kremļina domāšana. Paldies, bet ar tevi diskusiju veidot ir visai bezjēdzīgi un tu pats ļoti labi saproti kapēc.

  Bet, ja nu tomēr jums ir pīppauzes aktīvajā troļļkomentēšanā savā darbā, tad vari +/- iepazīties sev saprotamākajā valodā, par ko un kāpēc cilvēkam visdrīzāk tādas nepatikšanas: http://golosa.info/node/14036 Vari paskatīties viņa Youtube (amerikāņu saits – esi uzmanīgs!) kanālu: http://www.youtube.com/user/VadimTomsk1980/ un

  zivs
  01.01.2016 16:26
  Reply to  Kurlander

  Var redzēt/just, ka ir Kremļina domāšana. Paldies, bet ar tevi diskusiju veidot ir visai bezjēdzīgi un tu pats ļoti labi saproti kapēc.

  Bet, ja nu tomēr jums ir pīppauzes aktīvajā troļļkomentēšanā savā darbā, tad vari +/- iepazīties sev saprotamākajā valodā, par ko un kāpēc cilvēkam visdrīzāk tādas nepatikšanas sāka rasties (no kurienes sāka augt apcietunājumam kājas): http://golosa.info/node/14036 Vari paskatīties viņa Youtube (amerikāņu saits – esi uzmanīgs!) kanālu, kas slēpjas zem vārda “VadimTomsk1980”

  Kurlander
  01.01.2016 16:32
  Reply to  zivs

  Vai es ar Tevi diskutēju, zivs? Pats uzpeldēji kā attiecīgās ideoloģiskās frontes cīnītājs.

  zivs
  01.01.2016 16:39
  Reply to  Kurlander

  Un es tev parādu pat ar linkiem tev tīkamā valodā, kādi ir iemesli viņa apcietināšanai, kas nav nekas vairāk kā parasta kritika un vienkārši jautājumi.

  Bet tev jau to nesaprast, jo tās ziņas/rakstus ko nav sagatavojis Putina personīgi vai Vienotas Krievijas partijas akreditēts žurnālists/vietne, tu neuzskati par ticamām un pēc savām darba devēja prasībām, nekad arī neapstiprināsi par patiesām vai ticamām. :)

  Uzpeldēju gan tāpēc, ka nekad nebiju redzējis Kursorā vatņiku troļļus un man vienkārši gribās ar tādu pakomunicēt, lai redzētu, ka tie tiešām ir tādi, kādus tos raksturo visa pasaule. Un te nu es esmu – runājos ar tevi. :)

  Kurlander
  01.01.2016 18:05
  Reply to  zivs

  Ar linku tu man parādi vien atsauci uz šaubīgu angļvalodīgo, tobiš vietējās ideoloģijas idejisko tēvu, portālu.

  Kur blogera izteikumi, kur tiesas argumenti?

  Kursorā vatņiki un kremlini:) un citi idejisko rusofobu ar megalomaniālām pretenzijām “uz visu pasauli” izfantazēti tēli parādās tikai tad kad Kursors iebrauc delfu, tvnetu, apollo, kasjaunu un citu propagandas ruporu lauciņā.:)

  Piektdiena ir klāt
  02.01.2016 13:27
  Reply to  Kurlander

  ….nedod pat tavā bubuļvalstī….. pēc šī var saprast, ka Latvija nav tava valsts/dzimtene… tas vēlreiz apstiprina tavu trolismu!

  KKTK
  01.01.2016 19:13
  Reply to  Kurlander

  Tu esi neizglītots. Tāpēc tavi spriedelējumi ir aplami.

  Kurlander
  01.01.2016 19:51
  Reply to  KKTK

  Šis tavs spriedelējums gan apliecina ka tevis pieminētās problēmas piemīt tev pašam.:)

  Rubenis
  02.01.2016 10:36
  Reply to  Kurlander

  Aneksija ir tāds pats starptautisks noziegums kā okupācija. Ja ukraiņu karavīri būtu šāvuši, tad sanāktu, ka Krievija okupēja Krimu, nevis anektēja. Krimai nebija tiesību atdalīties no Ukrainas, pat ja visa Krima par (kā jau cipari pierādīja) vairāk kā 100% iedzīvotāju nobalsotu par. Par Krimas atdalīšanos ir jābalso visai Ukrainai, tieši tāpat kā KF pamatlikumā, kurā teikts, ka konkrētām teritorijām nav pašnoteikšanās statusa, līdz ar to, bez visas valsts balsošanas tā nevar atdalīties no valsts. To, ka Donbasā ir pilns ar krievu militārtehniku un KF karavīriem pierāda vien tur atrodamais tehnikas daudzums – simtiem tanku, artilērijas un citas kara tehnikas vienības, kuras tik daudz pat Ukrainas armijā nav bijis, kur nu vēl vietējos veikalos sapirkti munīcija un vēl nez kas + personāls, ka apkalpo šīs iekārtas. Jā, jā bijušie karavīri utt. Doņeckas lidostā cik vien nepalika šie te “brīvības cīnītāji”. Par tiem KF karavīriem, kas apmaldījās Ukrainas teritorijā vispār jāklusē. Pēc visas šīs jezgas Ukrainā es saprotu, ka vai nu Krievijai ir vissliktākā robežsardze pasaulē, ja jau nevar apsargāt nedaudz vairāk kā 400km robežas, lai tur pāri neiet ieroči un bruņojums vai arī Krievija ir tieši iesaistīta, kas būtu diplomātisks vājprāts pašai Krievijai. Vispār jau ir, jo Rietumvalstis nav idioti –… Read more »

  Kurlander
  02.01.2016 11:16
  Reply to  Rubenis

  Pirmkārt, vai krimieši paši vēlējās palikt Ukrainas sastāvā, ņemot vērā tās tiesiski apšaubāmo atdāvināšanu PSRS laikā un situāciju tai valstī kopumā pēc apvērsuma? Uzdrīkstos apgalvot, nebūtu Kijevā apvērsuma, Krima joprojām būtu apakš Kijevas. Krievijas interesēs savukārt bija nepieļaut Krimas flotes bāzu nonākšanu nedraudzīga Kijevas režīma un eventuāli ASV rokās. Otrkārt, Krievija Donbasa situācijā par paraugu ņēma Rietumvalstu ierasto veidu savu interešu nodrošināšanai – atbalstīt ar ieročiem un militārajiem speciālistiem tos, kas tiek uzskatīti par to interešu aizstāvjiem. Un Rietumvalstis šādos gadījumos vienmēr rīkojas no spēka pozīcijas, vietējiem pamatlikumiem atstājot tualetes papīra tiesības. Tas pats “kultūrtrēģerisms”, kas tik ļoti pašpārliecināti mudina iejaukties citu lietās, jo civilizētie zina taču visu labāk par tiem nejēgām iezemiešiem ar viņu papīriem. Bet Donbasa gadījumā jau runa nav pat par kādiem naftas vai dimantu kņaziņiem, bet par savējiem – krieviem. Arī Kosovas precendents vien ko ir vērts, atraut šo reģionu Serbijai un iedot tajā varu odiozajai albāņu mafijai, pretī saņemot iespēju tur izveidot karabāzes. Par to vai Rietumvalstis nav idioti, vēl būtu jādiskutē, pēc ASV pieprasījuma tik izmisīgi nostāties oligarha Parašenko režīma pusē un nevēties saskatīt, ka pats valsts apvērsums bija neleģitīms, nu to vajag mācēt, tāpat to ka jau tagad Ukraina atrodas situācijā, kad Janukoviča… Read more »

  KKTK
  02.01.2016 12:17
  Reply to  Kurlander

  Vai izrubīsiet šo trolli? Laika viņam laikam daudz. Tad nu atdzejo putina televīziju. Meli sākot jau ar pirmo teikumu.

  Kurlander
  02.01.2016 13:55
  Reply to  KKTK

  Totalitāri domājošais KKTK,
  cepoties par vārda brīvību Krievijā,
  vēlas ierobežot vārda brīvību tepat Latvijā???
  Kur tad ideju brīvais tirgus,
  kur paliek demokrātijas pamatprincipi?:)))

  KKTK
  02.01.2016 15:32
  Reply to  Kurlander

  Dzīvē var piesist pie deniņiem un aiziet, notikusī saruna izplēn gaisā. Taču intenetā, ja kāds lej sviestu, tad tas saglabājās. Vēl trakāk tas vēl tiek indeksēts un rada tādu kā Kursors un viņu lasītāju viedokli. Ja es būtu Kursors redaktors, tad viedokļus, kas negatīvā gaismā atspuguļo portālu es nolemtu dzēst. Tā vārda brīvībā ir tajā ko TU drīksti runāt un rakstīt sev kaut uz pieres. Ja tu ko ieķēpā cita mantā tad īpašnieks to var dzēst neklapējot ne ar ausi. Tas ir VIŅA TIESĪBAS!

  Kurlander
  02.01.2016 16:02
  Reply to  KKTK

  Vai tu, četru burtu salikums internetā, pretendē uz Kursora īpašumtiesībām? :)))
  ——————————
  Stāsts drīzāk ir par to, kas notiek ja tehnoloģiju portāls pārpublicē nevienozīmīgi vērtējamu un interpretējamu politinformāciju.
  Diskusija par politiku ar inteliģentiem vai arī tev līdzīgo lamāšanās.

  Rubenis
  02.01.2016 12:35
  Reply to  Kurlander

  Atbilde pa punktiem – KF parakstija Budapeštas memorandu par Ukrainas, brīvās Ukrainas, robežu saglabāšanu un teritoriālo nedalāmību, tādējādi pilnībā atdzīstot Krimu kā Ukrainas daļu. Tātad ir pilnīgi vienalga cik Krimas cilvēku grib prom no Ukrainas, nekādu tiesību rīkot referendumu viņiem nebija, bet KF nebija ne mazāko tiesību ievest savus karavīrus (bez atpazīšanās zīmēm, kas ir vēl viens starptautisks noziegums) un pakļaut vietējo varu. Un NATO/ASV bāzes Krimā ir Ukrainas neatkarīgas valsts daļa, nevis KF intereses. P.S. Kijevā neviens likumīgo varu negāza. Rada palika pie varas, pamuka tikai prezidents, kurš nez kāpēc slēpjas KF tagad. Donbasā Krievija piegādāja savus ieročus seperātistiem un saviem karavīriem “atvaļinājumā”. Neesmu nekad redzējis rakstu par to, ka Rietumvalstu karavīri būtu atvaļinājumā kādā valstī, kur grasās gāzt vietējo varu. Un arī nevienu Abrams tanku neesmu redzējis atvaļinājumā citā valstī. KF atgādināja, ka ir riktīga PSRS mantiniece attiecībās ar kaimiņvalstīm, tas gan. Porošenko ievēlēja Rada – tā pati, kuru ievēlēja Ukraiņu tauta. Valsts varu neviens nav gāzis. Smieklīgi, ka tu runā par sankcijām, jo reāli ES/ASV uzliek sankcijas KF milijonāriem, bankām un uzņēmumiem. KF uzliek sankcijas ES/ASV produktiem uz ievešanu KF. Kurš tad nīcina brīvo tirgu un ierobežo cilvēku izvēles brīvību??? KF sankcijas nav labas arī pašai KF!… Read more »

  Kurlander
  02.01.2016 13:46
  Reply to  Rubenis

  Pats esi mazs zaļš zvaigzņotisvītrots trollītis.:) Vienkārši jāpatur prātā šī lieta – RIETUMVALTIS PĀRMET KRIEVIJAI TO, KA TĀ SAVĀS INTERESĒS RĪKOJAS TĀPAT KĀ RĪKOJAS RIETUMVALSTIS. Rakstus par rietumvalstu karavīriem ārzemēs neesi lasījis? Tātad, tavs pasaules uzskats un redzējums veidojas no rakstiem vietējā presē, ne faktiem? Cik diktatoru nav atbalstījusi ASV, cik instruktoru nosūtījusi uz ārzemēm, cik karu un kariņu izraisījusi? Nezini? Tad papēti neseno vēsturi un statistiku. Kad amerikāņu valdība kopā ar britiem vienkāŗši samelojās par Sadama masu iznīcināšanas ieročiem lai varētu noskaņot sabiedrisko domu iebrukumam Irākā? Un rezultātā – miljons upuru un Islama teroristu valsts. Par Ukrainu Bangladešā ko parakstīja, mainījās situācija un pārrakstīja. Tā tas notiek lielvalstu starptautiskajās attiecībās. Francijas preidents Sarkozī ņēma naudu vēlēšanām no sava “drauga” Kadafi, pēc tam Rietumvalstu apbruņotie dumpinieki ar Francijas aviācijas atbalstu Kadafi gāza un noslepkavoja. Sīrijā notikumi risinājās līdzīgi, tikai Krievija šo procesu apturēja. No kurienes milzīgie bruņojuma krājumi Islama teroristu valstij? Kārtējais gadījums, līdzīgi kā ar talibiem Afganistānā, kad ASV izveidots militārs grupējums tās reģionālo interešu īstenošanai, gāzt Sīrijas prezidentu (“Islama valsts” līderi šim nolūkam pat atbrīvoja no Guantanamo cietuma), izlaužas no pakļāvības saimniekiem un sāk savu spēli… Pēc būtības tev ir kaut kas pret Krimas iedzīvotāju demokrātiskajām pašnoteikšanās tiesībām?… Read more »

  KKTK
  02.01.2016 15:24
  Reply to  Kurlander

  Paklau, kur tu šīs gudrības roc? Centrālstacijas tunelī? Jebkad esi parunājies ar kādu (ne PSRS) vēsturnieku? Kam patiesi ir informācija par bijušo notikušo un skatījums uz politiskajiem procesiem?

  Kurlanders
  02.01.2016 16:11
  Reply to  KKTK

  Kas tā tāda “patiesi ir informācija”?
  Derētu zināt, ka ir fakti, notikumi un to interpretācija no kāda skata punkta.
  Tāpat nav iespējams visa notikušā vienāds vērtējums.
  Piemēram tas pats Krimas jautājums.
  Vieni man maz saprotamas motivācijas vārdā cepas par to ka Kijeva Krimu pazaudēja,
  tomēr, cik zinu, paši krimieši ar to ir gaužām apmierināti.
  Tātad, ja skatos ar empātiju no krimiešu skata punkta,
  mans viedoklis tā kā būtu diezgan objektīvs.

  KKTK
  02.01.2016 16:26
  Reply to  Kurlanders

  Ak tad esi nobanots? Labi! Vai esi paskatījies Krimas vēsturi tālākā senatnē kā PSRS mācību grāmatā? Vai tu maz zini kas pirms boļševiku iebrukuma bija pamatiedzīvotāji, kur viņi tika aizsūtīti un kur tagad viņi tagad atrodās? Ko viņi domā? Vai tev tiešām šķiet ka viņiem ir jebkādas simpātijas pret Krieviju? Tas ka to vietā sabrauca okupanti un tiem mīlestība pret PSRS ir labi ieaudzināta uz balsošan sabrauca vēl “tūristi”, kas nobalsoja ka 3 reizēm katrā no iespējamajām vietām, tad falšos rezultātus pietuvinātus Krievijas vēlēšanām nebija grūti prognozēt.
  Bet Tu esi pretīgs. Lūdzu aizveries un iznīksti.

  Kurlander
  02.01.2016 16:51
  Reply to  KKTK

  Krima?
  Tātad, – grieķu kolonijas…, vēlāk Krimu okupēja tatāri,
  kas, kā labi zināms, aizrāvās ar laupītāju reidiem Krievijā,
  savukārt jūsu
  (jo Kurzeme toreiz vēl nebija Krievijas Impērijas sastāvā, bet Vidzeme jau bija:)
  imperatores Katrīnas Lielās laikā to iekaroja Krievija.
  Saukt Krimas iepriekšējos iekarotājus tatārus par pamatiedzīvotājiem nav īpaši precīzi.
  Un referenduma rezultāti nebija viltoti,
  lai arī bija iepriekšparedzami,
  atceroties Ukrainas ekonomikas un politikas skaudro situāciju toreiz (un tagad vēl vairāk ) un cerības, kādas krimieši saistīja ar atgriešanos Krievijā.

  “Pretīgs, aizveries, iznīksti”? Nu ko tu kā tāda bāba, paties…!)

  02.01.2016 16:46
  Reply to  Kurlanders

  Klau, pietiks slavināt Krimas aneksiju un apgriezt to tā it kā tas ir bijis labs notikums. Ja to turpināsi darīt, tad diskusija beigsies.

  Kurlander
  02.01.2016 16:57

  Visu jau esu pateicis. Labs vai nelabs, tas atkarīgs no skata punkta un simpātijām vai antipātijām…
  Bet kopumā pozitīvi novērtēju Tavu izturību šai sakarā:)

  Nettwerk
  02.01.2016 13:17
  Reply to  Kurlander

  Tu esi vienkarshi mudaks. Iisi sakot pis uz savu krieviju. Un kastreejies tur.

  Kurlander
  02.01.2016 14:41
  Reply to  Nettwerk

  Vietējais pohainais intelektuālis ‘trīspirkstu pierīte’ parādījies? :))) Marš uz apollo ar kasjauniem un tvnetiem un gānies tur! ! !

  01.01.2016 15:04
  Reply to  Demokrāts

  Pienaglo melnoranžo drisku sev pie pieres.

  Demokrāts
  01.01.2016 15:53
  Reply to  Artis Abols

  Nozombēti esat? Argumentu nav, tad atliek vien saukļi.

  zivs
  01.01.2016 15:54
  Reply to  Demokrāts

  Gadījumā jaungadu nesagaidīji 23:00 pēc Latvijas laika?

  x
  01.01.2016 18:13
  Reply to  zivs

  viņiem jotafoni rāda pusnakti pēc Maskavas laika, tāpēc arī salutē stundu par agru :))

  saka jau, kā sagaidīsi jauno gadu, tā to arī nodzīvosi. Laikam tas arī iemesls, kāpēc šiem tik slikti dzīvojas.

  Demokrāts
  01.01.2016 18:38
  Reply to  zivs

  Putina uzruna bija tīri tā nekas.:)
  Nu piedodiet, bet sirdsapziņa neļauj klausīties vietējās, hm, figūras.

  x
  01.01.2016 19:31
  Reply to  Demokrāts

  ja tā sirdsapzina neļautu dzīvot vietējo figūru sairstajā valstī, bet pačukstētu pārcelties tuvāk taisnīgajam Kalifam-Gandram ))

  Demokrāts
  01.01.2016 19:54
  Reply to  x

  Dzīvoju savā mājā un novadā kurā piedzimu:)
  Bet valstis, valstis nāk un iet.

  Piektdiena ir klāt
  02.01.2016 13:15
  Reply to  Demokrāts

  O, “Demokrāts” trolis pamodies no miega! Ej labāk gulēt!

  Nettwerk
  02.01.2016 13:09

  Demokraats: Tavs komentaars, dikti novirza trolju virzienaa. Es tevi nesauktu par Demokrats, bet gan par mudaks. Hmm, ja es aicinatu Latvija uz ekstremismu, tad tu butu pirmais man sarakstaa ko noslaaniitu un taa taalaak. Zini taadi kaa juus man kriitat uz nerviem vairaak kaa 50 gadus. Kaapeec nebrauc uz savu krieviju? Un jaa Krievija ar visu staljinu bija taadi pashi Nacisti. Jaa arii pat sadarbojaas ar vaacu SS. Tika vien jau Ukrainaa nogalinaati badaa vairaak kaa 70 000 000 ukrainu cilveki. Izsutiti loti daudzi latvieshi, noshauti. Nogalinaati Katina polji. Varam uzskaitiit. Es neesmu un neaizmirsishu Latvijas okupaaciju.

  Demokrāts
  02.01.2016 14:49
  Reply to  Nettwerk

  Internacionālo boļševiku briesmu darbi ir viennozīmīgi nosodāmi.
  Diemžēl, latviešu strēlnieki un čekisti pielika savu roku,
  lai Krievijā izlaistu sarkano pūķi no elles, 1940.tam nākot atpakaļ arī pār latviešiem.
  Tā kā te kādi īpaši pārmetumi krievu virzienā būtu nevietā.

  Nettwerk
  02.01.2016 16:14
  Reply to  Demokrāts

  Chekisti bija krieviem. Taapeec nesaprotu par ko tu runaa. Un latvieshu streelnieki, pirms jauc ieksaa palasi siikaak.

  Demokrāts
  02.01.2016 16:35
  Reply to  Nettwerk

  Čekas dibinātāji bija polis, ebreji latvieši un krievi. Boļševiku valsts asiņainākais vadītājs – gruzīns etc.
  Latviešu strēlnieki – boļševiku neuzpērkamā gvarde, Ļeņina apsardze, bez kuriem toreiz tie nebūtu noturējušies.
  Nepārdevās pat britu izlūkdienesta ağentam Sidnejam Reilijam, kad tas centās noorganizēt boļševiku režīma gāšanu.
  Tā kā, palasi vien pats s ī k ā k.
  Krievi, ukraiņi, latvieši tādi pat boļševisma upuri kā vāciem gadījās iebraukt auzās ar nacionālsociālismu.

  Reklāma