Kickstarter pēdējo mēnešu laikā ir izgāzušies divi samērā lieli projekti, kas piesaistījuši ievērojamas publiskās investīcijas. Viena no veiksmīgākajām Kickstarter kampaņām Zano bezpilota lidaparāts ir piedzīvojis smagu piezemēšanos. Pēc 3.5 miljonu dolāru finansējuma saņemšanas Zano bezpilota lidaparāta izstrādātājs ir spējis izsūtīt vien dažus nestrādājošus paraugus pircējiem un šobrīd uzņēmums ir pieteicis maksātnespēju.

Coolest Cooler pie Kickstarter kampaņas atbalstītājiem nav nonācis, toties to var iegādāties Amazon par 499 dolāriem, kas, protams, izsaucis pamatīgu neapmierinātību Kickstarter kampaņas atbalstītāju vidū. Kickstarter kampaņas ietvaros Coolest Cooler leduskaste atbalstītājiem tika solīta jau šī gada februārī, jaunākā informācija liecina, ka piegādes atstumtas uz 2016. gada aprīli.

Kickstarter izpētījis, ka līdz galam netiek novesti un atbalstītāji nesaņem pasūtīto preci aptuveni 9% projektu, kas saņēmuši vēlamo naudas apjomu ražošanas uzsākšanai. 7% gadījumu nauda nonākusi pie ražotāja, arī prece izsūtīta kampaņas atbalstītājiem, bet tie nav bijuši apmierināti ar saņemto ierīci.

Tiek pieļauts, ka Kickstarter vairs nevar atļauties piesaistīt finansējumu nerealizējamiem projektiem. Tas var iedragāt uzticību Kickstarter kampaņām un stārtapa uzņēmumi dosies pie citiem atbalsta vācējiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Lūk, šo ciparu es jau labu laiku gribēju zināt. Un kā ir citos kantoros? Vai tie arī padalīsies ar info?

Nelabojams

Manuprāt, tas ir ārkārtīgi labs/augsts rādītājs. Caurmēra realitātē izgāžas 60-70% projektu – vismaz tādā nozīmē, ka tie nespēj sevi atpelnīt, kas mazam uzņēmumam nozīmē beigšanu pastāvēt.

davfreim

Esmu atbalstījis Kickstarter vairākus desmitus projektu, pagaidām neapmierināts vien esmu bijis ar kādiem 2viem, kuri nebija tik labi kā gaidīts. Bet ir arī tādi, kuri ir bijuši daudz labāki nekā gaidīju par to cenu, piemēram, pulkstenis, kurš jau 2. gadu ikdienā tiek nēsāts un izskatās kā jauns. Jostas arī pāris emu paņēmis, lētāk kā veikalā pie mums un kvalitātes ziņā daudz pārākas. Galda spēles dažas arī ir manā īpašumā, tur pie kvalitātes arī nav kur piesieties. Mugursomu arī esmu tur sūtījis, ideāla, viss ļoti labi nostrādāts un pārdomāts. Austiņas arī in-ear vienas ir, jau 2. gads un bez problēmām, skaņa… Read more »