Reklāma

LMT uzsāk darbu pie 5G ieviešanas

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Vadošais mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT) investē tīkla attīstībā un piedalās starptautiskās konferencēs un darba grupās par 5G standartu izstrādi, lai Latvija būtu starp pirmajām valstīm, kur būs pieejams nākamās paaudzes 5G mobilo sakaru tīkls.

Kopā ar LMT tīkla infrastruktūras piegādātāju “Nokia” LMT cieši sadarbojas 5G tīkla infrastruktūras attīstības izpētē un jau šobrīd izskata iespējas palielināt datu pārraides izmantošanas ātrumu līdz 1 Gbps. Kaut arī 5G ieviešana vēl ir vairāku gadu perspektīva, LMT ir attīstījis inovatīvu 4G investīciju modeli, kas var būt paraugs citiem operatoriem pasaulē, līdz ar to Latvijas pieredze ir interesanta arī starptautiskā mērogā.

„LMT tīklā veikts pirmais zvans no mobilā tālruņa Latvijā, esam pirmie, kas ieviesa digitālo GSM tīklu, un kā nozares līderi pirmie piedāvājām arī 3G un 4G mobilo sakaru iespējas. Tagad līdzdarbojamies arī 5G standartu izstrādē un apņemamies būt starp pasaules līderiem 5G ieviešanā,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

5G ieviešana ir būtiska, lai varētu pieslēgt internetam ne tikai datorus un telefonus kā tas ir šobrīd, bet plašā klāstā arī industriālas iekārtas un pilsētas. Tas būs liela apjoma tīkls, kas savā starpā savienos dažādas lietas.

Reklāma

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jokman

Pirms 5G lūdzu sakārtot vismaz 3G un 4G pārklājumu, jo kā jau rakstā par ātrumu testēšanu atklājās, ka ir daudz melno punktu kur vispār nav interneta.

Andrejs

To es arī gribētu sagaidīt!
Skrienam strēbjot karstu un viss, Pilsētās kaut kas ir, bet pārējā Latvijā?

Žans

Ārpus pilsētām un mazapdzīvotās vietās 4G pārklājumam vajadzētu uzlaboties tuvākajā laikā, jo no šī gada operatoriem sāka izmantot 800 MHz frekvenci (Band 20), kas ir paredzēta tieši ārpus pilsētu tiklu izbūvēj. Cits jautājums vai ierīce, ko lietojam to atbalstīs… Piem. Eiropas tirgum paredzētie iPhone 5s/5C/6/6S modeļi atbalsta 800 MHz(Band 20).

KKTK

Nu 3 man zināmājās ārpus Rīgas vietās (pilsētās) 4G griežas uz urrā!

Uldis M.

A kāda jēga kārtot vecas tehnoloģijas ja ir iznākušas jaunas? Tā vietā lai stādītu vecas 3G un 4G antenas, viņi var uzreiz stādīt augšā 5G… kas ietaupīs gan laiku gan līdzekļus. Tikai kā vienmēr viņi, protams, sāks ar Latvijas vietām kur dzīvo lielāks skaits iedzīvotāju, nevis attāliem nostūriem kur jauno tehnoloģiju spēs izmantot vien daži desmiti klientu…

Žans

O, ~100MB/s, gaidu ar nepacietību.

..

Šodien Liepājā LMT

Žans

Arī Rīgas lidostā LMT ir ap ~100 megabitiem sekundē. Bet 5G būs 100 MEGABAITI!

Krotow

Bez tekelona, kas to spēj atbalstīt, tāpat lielāku ātrumu nedabūsi. Un par darbu pie 5G aparātiem vēl nav dzirdēts.

Janka

Tad jau tam 5 Gā būs jādarbojas acumirklīgi, citādi blefs vien būs.

arty

Tikai tad jāatceras, ka jāizmanto ierīces, kuras atbalstīs to 5G, savādāk izmantos, piemēram, kādu 2014.gada mobilo un brīnīsies “kāpēc man nav/ neiet/ bremzē 5G”

zigiic

Tiešām vajadzētu sakārtot to pašu 4g vismaz tādā līmeni-pārklājumā kā šobrīd ir pieejams 3g pārklājums ,ieviešot patiešām realitātē 800 frekvenci ar tām plašajām tteritorijām ko tā var aptvert,nevis maukt 5g .turklāt nedomāju ,ka 5g ierīces nonāks līdz patērētājiem tik ātri jo 4g aktuāls palika tikai 2013 gadā.Vienkārši nav vēl tādu standartu , un ,protams, ja būs tad pirmais kur tas notiks ir austrumos nevis te.

Mārtiņš Stankevičs

Ammm… 2014. gada mobilais nemaz nebremzēs pie 5G, jo to nepazīs :)

Mārtiņš

Forši. Nesaprotu, ko pārējie te cepas par 3G un 4G, man vairumā vietu viss ir. Un tas, ka sāk darbu pie 5G, nenozīmē, ka tagad atmet ar roku visiem 3G un 4G, tie iesāktie darbi paralēli turpinās. Un vēl interesanti, tik nenormāli sūdzas, ka nav viņiem 3G un 4G, bet šeit komentē – tātad, tad, kad vajag un tur, kur vajag – internets ir.

6G

piekrītu jau minētajiem viedokļiem – no sakuma būtu jāsaved kārtībā esosie standarti (3G un 4G). turklāt 4G jau tā ļoti daudzi telefoni neatbalsta, kur nu vēl 5G.
Interesanti, cik ļoti 5G internetam garšos baterijas resursi.

Kristaps Skutelis

Kas vainas esošajiem standartiem? Es runāju tieši par standartiem nevis ieviešanas situāciju. Tāpēc es uzskatu, ka ir gan jādomā par nākotni un jāsāk strādāt pie nākotnes tehnoloģijām. Pašas no sevis tās taču neradīsies.

P.S. Ja telefons pirkts pēdējā gadu vai divu laikā, tad tam visdrīzāk būs 4G atbalsts, tāpēc tā nav būtiska problēma.

Mārtiņš Mičulis

Šitā industrija domā 4…6..8…12 gadus uz priekšu. Viņiem tās frekveču konferences va ikā viņas sauc – notiek 1x pa 4 gadiem. Pēdējā tikko bija, tur par 5G skaidrs tas, ka līdz 2020.g toč nebūs nekāds 5g.

Artis Abols

Diemžēl mobilie sakari, gluži kā optiskais internets, nonāk tajās vietās, kur ir lietotāji un nav fizisku šķēršļu. Kādam vienmēr nebūs pārklājums.

Janis

Kada var but runa par 5G NETU, 4G tiklu nevar sakartot, videjais interneta atrums 4g tikla 5 mb nevairak, ligums beigsies prom no lmt.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: