ASV Federālā Aviācijas Administrācija grasās tuvākā mēneša laikā uzlikt par pienākumu reģistrēt visus bezpilota lidaparātus kopējā datubāzē. Tas attieksies uz bezpilota lidaparātiem, kuru svars pārsniedz 250 gramus un ir līdz 25 kilogramiem. Pagaidām iecerei nav likuma spēka, tomēr Federālā Aviācijas Administrācija grasās līdz Ziemassvētkiem spert arī pēdējo soli, padarot reģistrāciju ar likumu obligātu.

Protams, reģistrācija būs elektroniska un bez maksas. Lidaparāta īpašnieks varēs izvēlēties, izmantot esošu lidaparāta sērijas numuru vai to saņemt no Aviācijas Administrācijas. Reģistrācijas numuram būs jāatrodas uz lidaparāta – iegravētam vai uzlīmētam. Reģistrācijas numurs var būt paslēpts arī zem kāda vāka, pie akumulatora u.tml.

Bezpilota lidaparāta lidināšanas laikā reģistrācijas informācijai ir jābūt līdzi izdrukātai vai apskatāmai viedtālrunī. ASV likumdošana noteiks, ka bezpilota lidaparāta īpašnieka ir jābūt vismaz 13 gadus vecam. Interesanti, ka bezpilota lidaparātu reģistrā var tikt iekļauti arī ārvalstnieki. Visticamāk, tas pamatojams ar mākslas un dokumentālo filmu uzņemšanai nepieciešamo bezpilota lidaparātu reģistrēšanu.

Soda naudas par bezpilota lidaparāta nereģistrētu lidināšanu vai lidošanu aizliegtās zonās var sasniegt pat 25 000 dolāru. Soda naudas apmēri tikšot tuvināti īsta pilota atbildības “izcenojumiem”.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrotowJankaKKTK Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
KKTK
Guest
KKTK

Beidzot!

Janka
Guest
Janka

Kur tad izslavētā Ūsas dermokrātija? Vēl viena policejiska semitotalitāra valsts.

Krotow
Guest
Krotow

Paklausīšos tavus komentārus, kad sēdēsi lidmašīnā, kurai dzinējā trāpīs kāds lielais drons. Kuru pofigistiskais saimnieks lidina lidostas pacelšanās trasē.