Apple iPhone 6s un 6s Plus jau pieejami divas nedēļas, šonedēļ viedtālruņi nonāca arī Latvijā. Bijušas sūdzības par 3D Touch darbību un Home pogas pārkaršanu. Urķi lien dziļāk, jo iPhone 6s un 6s Plus atrodami divi dažādi A9 procesori – vienu no tiem ražo Samsung, bet otru ražo TSMC. Tiek norādīts, ka Samsung un TSMC veidoties procesori atšķiras veiktspējas un akumulatora taupības parametros.

Samsung izmantojis 14 nm procesoru ražošanas tehnoloģiju, bet TSMC – 16 nm tehnoloģiju. Izjaukti iPhone 6s parāda, ka atšķiras abu procesoru fiziskie izmēri un Samsung A9 nez kāpēc esot enerģiju rijošāka procesora versija.

GeekBench veiktspējas tests uzrādījis, ka Samsung veidotais A9 procesors ir par 33% mazāk efektīvs. TSMC procesors piedāvās gandrīz uz pusi ilgāku darbības laiku ar vienu uzlādi. Nelielā slodzē, piemēram, skatoties YouTube, abu ražotāju procesori vienlīdzīgi tērējot enerģiju. TSMC procesors esot mazāk enerģiju prasošs video ieraksta laikā, bet atšķirības ir minimālas un diez vai ir ikdienā novērojamas būtiskas atšķirības. Lielāka atšķirība vērojama 4K video apstrādes un eksportēšanas laikā.

App Store atrodama lietotne Lirum, kas spēj pateikt, kura ražotāja procesors ir konkrētajā iPhone 6s vai 6s Plus viedtālrunī. Sagaidāms, ka atšķirīgo procesoru iPhone 6s viedtālruņi tiks vēl testēti un pēc kāda laika gaidāms pilnīgāks procesoru atšķirību novērtējums.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
47 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

cilvēki, kas urķējas rasolā un pēta, kas tur ir sagriezts iekšā, noteikti nav Apple mērķauditorija. īstie pircēji pērk telefonu, nevis detaļu kaudzi. Apple pārdod iekārtas, noteiktus modeļus, kas daudz maz atbilst specenēm. Jāsaprot, ka paši vien esat radījuši ažiotāžu un nav iespējams saražot tik daudz viena veida detaļu un tāpēc nākas krāmēt iekšā kas nu tur daudz maz atbilst vajadzībām. Mazāk tur baterija, ak tu mūžs, nu pieštepselē pie vada un uzlādē :) nav jau filmiņu fotoaparāts, kas ar vienu litija baterija darbojās pāris gadus no vietas. Telefoni un planšetes ir jālādē regulāri, to jau zin pat omītes. tas pats… Read more »

Krotow

Diez kas tā par “īsto” pircēju sugu? Ja man patīk pētīt dzelžus, taču es nopērku iPhone, es esmu īsts pircējs vai neesmu? Vai arī ja es nestāvu 2 nedēļas aukstumā un lietū rindā pie Apple veikala, bet to pašu iPhone modeli nopērku mēnesi pēc iznākšanas, tad es esmu īsts pircējs vai nē?

x

ja tu guli uz ielas, lai pirmais dabūtu jauno modeli bet pie letes sāc čīkstēt, lai atnes otru kasti kurā varbūt ir aifons ar labāku procesoru, tad laikam gan neesi gan īsts pircējs.

Kristaps Lācis

“daudz maz atbilst specenēm” – izklausās pēc pircēju apjāšanas…

Briedis

Šie “testi” varētu būt diezgan neobjektīvi. Redzēju vienu tādu, kur čalis konstatēja 30% atšķirību baterijas izturībai, bet tas, ka “izturīgajam” telefonam neija ielikta simkarte, netika pieminēts. GSM Arena arī bieži pārpublicē nepārbaudītu sviestu, tāpēc domāju, ka tik traka tā atšķirība nav. Uzpūsta pīle. Apple paši apgalvo, ka atšķirība ir, bet 1-3% maksimums.

Starp citu, vai Latvijā kādam ir bijušas sūdzības par 3D touch vai touch ID darbību?

Purvavelns

pag, tad jau tas nav nekāds aifons bet kārtējais zamzungs?

Naurelijs

Tā pat kā tavs laptops nav ne ASUS ne DELL. Vairums detaļu nāk no dažādiem ražotājiem, kas praktiski ir jebkurai ierīcei.

Purvavelns

nu man nav ne asus ne dell :D

Naurelijs

B*e, neuzminēju :D

davfreim

Visur citur rakstīts, ka atšķirība ~3%

Kristaps Skutelis

OK, jaunie iPhone 6s ieradušies uz testu. Var par iTunes spļaudīties cik uziet, bet tas ir neatsverams rīks, kad ir vēlme fiksi nomainīt ierīces un pārnest uz jauno telefonu visus savus datus. Works like a charm!

Kristaps Lācis

P.S. arī cyanogen konts strādā labi..

davfreim

Kad būs gaidāmi testa rezultāti? Gribētu arī salīdzinājumu ar citiem Flagmaņiem un salīdzinājumu vs iPhone 6 :)

Naurelijs

Šitas džeks tev parādīs un pastāstīs pilnībā visu :) https://www.youtube.com/user/EverythingApplePro

Raivis Rasnačs

Nedomāju, ka cilvēki, samaksājot vairāk kā 800 eiras, vēlas saņemt ierīci, kas salikta no kaut kā, kas izvilkts no kaut kurienes. Ja par tādu cenu vēl tev jāpiedalās loterijās un jācer, ka paveiksies, tad nav ko izmest tādu naudu. Vispār es domāju, ka slavenos A sērijas procesorus taisa paši Apple, bet še tev – Hlamsungs šiem vēl čipus piegādā.

Purvavelns

tak viņi paši neko neražo. tikai iekasē lielo piķi no auniem :D

Kristaps Skutelis

Vai man atkal vajadzēs atsākt dzēst šādus stulbus komentārus?

davfreim

Purvavelns ir tikai šādi stulbi komentāri, iesaku ieviest opticiju, ka šādiem indivīdiem ir ierobežots komentāru skaits 24h, lai nesmird pie visiem rakstiem.

Skats

Es par izteiksmes brīvību, nav ko mums nodarboties ar valodas sterilizāciju. Auns ir normāls latvešu vārds, kuru sarunvalodā lieto ne tikai konkrēto viriešdzimtas aitu apzīmēšanai:)

Janis

Es arī par izteiksmes brīvību, ja banos par komentāriem, tad šis jau būs izteikt i-kursors :D:D

Skats

Nu ja, te jau tā kā tā nelamājas tā kā tīņi bootā, kur esu vien dažās reizes paskatījes par ko iet runa, kursorā tāda zolīda publika padevusies:)
Un tādus jaukus izteicienus kā ‘auni’ priekš oponentiem nemaz nebūtu lāgā izskaust pavisam.

Kristaps Skutelis

Es esmu par diskusijām, tomēr ir jābūt arī kaut kādai cieņai pret sarunas biedriem un gluži līdz prastiem apvainojumiem nolaisties nevajadzētu. Ar to nekas nebūs panākts.

bombelats

Redz, nav jau svarīgi vai kādu nosauc normālā latviešu vārdā par aunu vai pi*pi, bet attieksmi. Tas ir ir un paliek vienkāršs personisks apvainojums, kam nav nekāda sakara ar kostruktīvu diskusiju un, manuprāt, neliecina neko labu par teicēju. Un šāda izteiksmes brīvība ir visai diskutabla. Un šajā sakarā krieviem ir labs teiciens:”хамство это признак слабости.”

Purvavelns

pasūdzējies? ordenis Tev! :D (sūdās tikai bērnudārzā un minoritātes) un pārtrauc upvote manus smirdīgos komentāus, dučiem jau esi sa-apvoutējis.

Purvavelns

komentārs nav stulbs. vispirms paskaties cik daudz ir rupju un pretīgu komentāru te ir pa pilno! Es pamatošu savu viedokli – es uzskatu, ka pārmaksājot tik daudz un ļaujot kolosāli pelnīt vienai kompānijai – lielākā daļa pircēju ir auni. Ja viņi neskrietu un nepirktu kā traki – apple būtu jānolaiž cena. Tā tas strādā normālās ekonomiskās dimensijās. Es vēl saprastu, ja iepriekšējās paaudzes aifoniem nomestu cenu, kā to dara apģērbu, apavu un citu lietu zīmoli, bet nē. Es saprotu, ka Tev tas viedoklis nepatīk, nu sorrīīī. Diemžēl, pa šo pašu taciņu sāk iet visi lielo brendu flagmaņi… :(

Žans

Vispār iepriekšējais paaudzes iPhoniem nomet cenu…

Purvavelns

aga, cik LMT nometa vecajam cenu?

Žans

~100 EUR, tik pat cik Apple online store met nost katru gadu iepriekšējām modelim.

Purvavelns

nu tā pat 744 par iepriekšējās paaudzes flagmani ir afigenna daudz. imho. zinot ka salikšana maksā cik – 200 vai 300?

Kristaps Skutelis

Atkal blamējies. Nav tā kā par daudz vienā dienā? :)

LMT nolaiž cenu tik cik Apple nolaiž saviem produktiem un konkrēti – ap 100 eiro. Tāpat arī nav lielas nozīmes tam cik maksās ierīces salikšana kopā, jo tās nav vienīgās produkta radīšanas izmaksas.

Purvavelns

būs jāpaskaidro par tiem auniem: normāla flagmaņa cena būtu jābūt ap 400 eirām max – ko arī krutākie ķīniešu meistari piedāvā – tas ir ierēķinot peļņu. Nav tak noslēpums, cik ir pašizmaksa. Un tas attiecas arī uz samsungiem, sonī, htc utt. arī ar 400 cenu apple gūtu miljardiem lielu peļņu.

Kristaps Skutelis

Cik viedtālruņus Tu pats esi izstrādājis, uzražojis un pārdevis, ka vari spriest cik ir jāmaksā šādam produktam? Pieņemu, ka nevienu un tāpēc šādam izteikumam nav gandrīz nekādas nozīmes.

Es uzskatu, ka tirgū, kurā ir pilns alternatīvu dažādu cenu kategorijās, nav īsti jēgas iespringt par to, ka kāds konkrēts produkts maksā mazāk vai vairāk. Neviens jau neuzspiež iegādāties to, kas šķiet pārāk dārgs.

x

manuprāt, aifona viena no fiškām ir tieši cena virs vidējās – tādā veidā cilvēks jūtas piederīgs kautkam, kas naqv pieejams katram pretīmnācējam.

vienīgi, nav pareizi ka tos pārdod uz nomaksu, jo tagad viena daļa ir tādi, kas nospļaujas un mākslas vārdā maksā tos 40 eirikus mēnesī, bet visu uzreiz nez vai noliktu. Tas kautkādā ziņā mazina aifona pievilcību no sociālā aspekta.

Briedis

Kvalitāte! Tas ir tas, kāpēc Apple produkti maksā tik, cik maksā. Man ir bijuši ļoti daudz un dažādi telefoni. Visilgāk kalpoja iPhone 4 un vecie Nokia modeļi. Bet tā kā vecie Nokia modeļi neskaitās viedo ierīču grupā, paliek tikai iPhone.

bombelats

Aifons pats par sevi ir tāds mazais meža dīvainītis – no vienas puses tā mērķauditorija ir situēta publika, no otras tas nav nekas cits kā širpotrebs. Līdz ar to līzings ir normāla štelle. Un kopumā šis aifona un vēl dažu zīmolu fenomens nav kaut kāds viena vai divu apstākļu kopums, bet vesela ķēde tādu, sastāvoša no ekonomiskiem un psihologiskiem aspektiem.

Briedis

Cik klases esi pabeidzis? Uzņēmējdarbībā vai Ekonomikā kaut drusku ir zināšanas?

Purvavelns

kā reiz ir. apple gūs 90% peļņas nozarē dēļ milzīgā uzcenojuma. šodien ir kaudze telefonu, kas kvalitātē neatšķiras, vai pat pārspēj, bet maksā uz pusi mazāk. mani maz interesē cik ilgi kalpo 4tais aifons – pie šodienas tehnoloģiju straujās attīstības telefona maksimālais dzīves cikls ir divi gadi. Starp citu – pēdējās nokias ar symbian es neizslēgtu no viedo ierīču grupas, ja neskaita dažu aplikāciju trūkumu, tās spēja paveikt ļoti daudz, it sevišķi pēdējie e sērijas aparāti. Tas, ka Tev ir aifons automātiski nenozīmē, ka arīt Tu (vai Kristaps) esat auni. Jūtīgi gan. Būs drusku vairāk laika – uzrakstīšu patiesu stāstu… Read more »

Briedis

Es jūtu, ka Tev ir liels naids uz Apple ierīcēm… :) Bet labrpāt dzirdētu no Tevis konkrētus ražotājus, kas kvalitātē neatšķiras un pārspēj Apple. Varbūt piekritīšu tikai par Sony. Vairs gan neviens cits. Kā reiz ir zināms cilvēks, kas strādā vienā no lielākajiem servisiem Latvijā un zin teikt kuri aparāti servisos nonāk biežāk, un kuri retāk. Manuprāt, diezgan objektīvs rādītājs kvalitātei! :)

Skats

A’ kā var nebūt naids, ja dēļ aifona izjūkot pat ģimenes?:-/

Patiesībā vajag priecāties ka te rit spraigas diskusijas. A’ to citviet skatos, cilvēku pūlas , taisa apskatus, bet neviens nepapūlas ko pakomentēt…

Purvavelns

nav naida, vizuāli pat tīti labi patīk – it sevišķi maziet buki, aifonam nepatīk tās aizmugures antenas. as tā – par dizainu. Man pirmie divi kompji bija maki – clasic un clasic colour – vēl deviņdesmito gadu sākumā. Ja par šodienas ierīču kvalitāt: par samsungu nezinu, pēdējais bija s3, pēc tam vairs neviens nepatika. bet nu tas bija plastmasas laikmets. Cik es šodien esmu paturējis rokā ķīniešus – tie kas alumīnija unibodijos – i huawei, oppo, meizu flagmaņiem kvalitāte uzbūvē neatpaliek ne mar miligramu. bet es kaut kā piešaubos, ka esi turējis tos rokā :D

bombelats

Objektīvs šāds rādītājs var būt tikai pie nosacījuma, ka ir pārdots gana liels vienību skaits un remontā nonākušo skaits tiek izteikts procentos no pārdotā.

Guncixx

Ar ko tad Sony tā izceļas uz pārējo fona? Jau 2 gadus lietoju Samsung telefonu un neko sliktu nevaru teikt, vienīgā reizi kad viņš bija servisā bija kad sasitu ekrānu.

Briedis

Bet! Es nesaku, ka Apple produktiem nav uzcenojuma. Ir, un vēl kāds! Taču tai pat laikā tam visam līdzi nāk kvalitāte un lielisks serviss. Par to visu nākas piemaksāt.

eriksons

Gan jau, ka ir pietiekami daudz aunu, kuri izšķiras telefona dēļ, ne tikai Samsung. Un drošvien ir arī kāds stāsts par to, kā vīrs savam jaunajam Samsungam nemācēja uzlikt ekrāna paroli, tāpēc sieva atvēra, visu izlasīja un izšķīrās, lol. Starp citu, vārdu ‘dēļ’ lieto aiz saistītā vārda, proti, nevis ‘dēļ telefona’, bet ‘telefona dēļ’. Bet to jau tāda nekulturāla Samsung/Hujavei publika nevar iegaumēt, par sarežģītu.

KKTK

Sony tak arī savam tirgum lika dažus labākus dzelžus (cits ekrāns, stikla aizmugure nevis plastmasa), nekā citiem pasaules tirgiem.

x

Japānas tirgum arī Samsung taisa savādāk, kā pārējiem, es domāju. Japānā joprojām ir pircēju slānis, kuri par elektronisku verķi samaksā teju 2x vairāk, jo tas ir uztaisīts no normālām detaļām Japānā, nevis no otrās šķiras atgriezumiem Ķīnas manufaktūrās tirgošanai neizglītotiem pircējiem, kas neko labāku nezin. Atceramies stāstu par 5 un 50 eiro krēsliem, kas pirmajā brīdī pēc skata neko daudz neatšķiras.

Kristaps Skutelis

Apple saka, ka veiktspējas testi īsti neatspoguļo ierīces reālās lietošanas apstākļus un tam var piekrist. Ražotājs norāda, ka atšķirība starp abiem procesoriem ir tikai 2-3%. Īsti nav pamata šo apšaubīt.

Tāpat ļoti laba lasāmviela par procesoriem no AnandTech: http://www.anandtech.com/show/9708/analyzing-apple-statement-for-tsmc-and-samsung-a9