Web Analytics
More
  Reklāma

  Saņem sodu par Facebook fotogrāfiju ar nepareizi novietotu policijas auto

  Jaunākie raksti

  Jau vairākus gadus ilgst autovadītāju bruņošanās ar videokamerām, nesnauž arī drošības sargi, bet neviens nerēķinājās, ka sodu var saņemt arī par uzņemtas un sociālā tīmeklī izvietotas fotogrāfijas saturu, kurā redzams policijas veikts noteikumu pārkāpums. Spānijā pieņemts likums, kas ļauj policijai sodīt ieraksta autoru, pamatojoties uz sociālā tīmeklī izvietotu nofotografētu vai uzfilmētu policijas darbību. Likums runā par niansēm, kas liedz noteiktos gadījumos izvietot publiski pieejamu informāciju par streikiem un policijas atrašanās vietām.

  Šoreiz policija izmantojusi jauno likumu, lai uzliktu sodu par fotogrāfijas izvietošanu Facebook, kur policijas auto stāv invalīdu stāvvietās. Fotogrāfijas autore saņēmusi 800 eiro sodu. Policija uzskata, ka notikusi iejaukšanās tās darbībās, turklāt policijas transports novietots invalīdu stāvvietā, jo saņemts steidzams izsaukums par vandālismu veikalā.

  Reklāma

  Šis viss juceklis sācies ASV notikumu iespaidā. Jautājums par policistu drošību ir aktuāls kopš pagājušā gada decembrī Ņujorkā tika nogalināti divi policijas darbinieki. Šajā gadījumā slepkava savu telefonu bija pametis vairāku kilometru attālumā un Waze sniegtā vai nesniegtā informācija nespētu ietekmēt uzbrukuma iznākumu. Waze komanda norāda, ka policijas darbinieku drošība ir šādā veidā apdraudēta visā pasaulē. Tomēr aplikācija nekādā veidā neparāda policijas darbinieku atrašanās vietu, kura jau tāpat nebūtu pamanāma. Waze dati tiek saņemti no lietotājiem, tātad kāds jau policiju ir ievērojis. Ja process nonāks līdz tiesai, tad policijas pārstāvjiem būs neiespējami pieprasīt, lai ierindas amerikānis nekādā veidā nerunā vai citādā veidā nenodod informāciju par ceļa malā redzēto policijas vienību.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dāvis
  17.08.2015 11:04

  absurds

  Kaspars
  17.08.2015 11:11

  tuvojamies policejiskai sabiedrībai

  GundarsBarons
  17.08.2015 11:24
  Reply to  Kaspars

  Mēs jau sen tādā esam. Vēl mazliet un sodīs garāmgājēju par slepkavību, kuru pastrādājis policists, bet garāmgājējs to redzējis.

  GundarsBarons
  17.08.2015 11:25

  “Iejaucās policijas darbībās” – policijas likumīgi veiktajā likumpārkāpumā

  GGG
  17.08.2015 11:59

  Neko sliktu faktā, ka poliči skrienot pēc izsaukuma nomet mašīna pie durvīm tuvākajā tukšajā stāvvietā, es neredzu. Protams, sods ir pilnīg nejēdzgs un nosit motivāciju citreiz ziņot par jebkādiem nopietniem pārkāpumiem.

  Vadims
  19.08.2015 13:18

  Ir jābildē ne tikai auto, bet arī likumsargi, kuri pārkāpuma laikā veikalā iepērkas nevis novērš nekārtības.

  Reklāma