web analytics

No šodienas Citadele ievieš maksājumu karti ar e-talona funkciju

Jaunākie raksti

Apple iPhone 12 var ietekmēt medicīnas ierīču darbību

Jaunais magnētu risinājums iPhone 12 modeļos ļauj ērti veikt bezvadu uzlādi un piestiprināt aksesuārus, taču jau trīs mēnešu laikā...

“Sony” negrasās iesaistīties automašīnu biznesā

"Sony" gada pašā sākumā Austrijas ceļos izmēģināja savu elektroauto prototipu "Vision-S", kas acīmredzami izskatījās tuvu gatavībai nonākt ražošanā. Neskatoties...

“Facebook” ļaus izpētīt datus par ASV prezidenta vēlēšanu reklāmām

"Facebook" nolēmis palielināt caurspīdīgumu reklāmas jomā. Vismaz kas attiecas uz reklāmām, kuras tika rādītas gan "Facebook", gan "Instagram" trīs...

“Wolt” piesaista 530 miljonus dolāru un turpinās paplašināties ārpus ēdiena piegādes biznesa

Helsinkos bāzētā, 2014. gadā radītā kompānija "Wolt" tās pirmsākumos nodrošināja internetā pasūtīta ēdiena piegādes. Sākotnēji koncentrējoties uz restorāniem, uzņēmums...

Microsoft vienas dienas laikā atsauc Xbox Live abonēšanas servisa cenu kāpumu

Pagājušās piektdienas rītā, 22. janvārī, Microsoft paziņoja par to, ka pēc vairākiem gadiem tiks paaugstinātas Xbox Live abonementa cenas,...Banka Citadele radījusi inovatīvu iespēju – maksājumu karti vienlaikus izmantot arī kā elektronisko biļeti, reģistrējot braucienus Rīgas sabiedriskajā transportā tāpat kā ar e-talonu un apmaksājot braucienu no sava kartes konta. No šodienas, 1. jūlija, šāda karte ir pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Banka Citadele ir pirmā Baltijā, kas piedāvā šādu risinājumu, pielāgojot maksājumu karti esošai sabiedriskā transporta norēķinu sistēmai.

Jaunā karte apvieno maksājumu kartes un e-talona funkciju. Tādējādi, iekāpjot Rīgas sabiedriskajā transportā, kartes īpašnieks var reģistrēt braucienu, pietuvinot maksājumu karti pie karšu lasītāja, un atsevišķa biļete vai e-talons nav nepieciešams.

Ar šo karti varēs ērti apmaksāt braucienus jebkurā „Rīgas satiksmes” transportlīdzeklī Rīgas pilsētā – autobusā, trolejbusā, tramvajā, kā arī “Rīgas mikroautobusu satiksme” minibusā.

Šī karte apvieno starptautiskas maksājumu kartes MasterCard un e-talona īpašības. Tā ir izmantojama gan norēķiniem tirdzniecības vietās un internetā, naudas iemaksai kontā un naudas izņemšanai no bankomāta, gan braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā, tāpat tai ir iespēja piesaistīt kredītlimitu.

Līdztekus e-talona funkcijai šīs kartes īpašnieks saņems arī visas citas priekšrocības, ko nodrošina banka Citadele. Bez papildu samaksas ikviens jaunās kartes īpašnieks saņems arī American Express maksājumu karti, kas ļaus piekļūt īpašajām SELECTS programmas atlaidēm un citām priekšrocībām.

Karte ērtākai Latvijas iedzīvotāju ikdienai

“Mēs mērķtiecīgi strādājam, lai līdz ar bankas pakalpojumiem mūsu klientiem piedāvātu pievienoto vērtību ikvienā no svarīgākajiem produktiem. Jau līdz šim esam īpaši rūpējušies, lai klientiem Citadeles maksājumu karte nav tikai karte, bet ietver arī dažādas priekšrocības un atlaides. Tagad esam spēruši vēl vienu soli uz priekšu, sekojot līdzi tendencēm tehnoloģiju pasaulē, un papildinājuši maksājumu kartes sniegto priekšrocību klāstu ar vēl vienu funkciju – e-talonu vēl ērtākiem norēķiniem par sabiedriskā transporta izmantošanu. Šis risinājums noderēs gan tiem, kas ikdienā regulāri izmanto Rīgas sabiedrisko transportu, gan tiem, kas to izmanto retāk,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Viņš atzīmē: „Ieviešot maksājumu karti ar e-talonu, vēlamies Latvijas iedzīvotāju ikdienu padarīt ērtāku. Norēķiniem Rīgas sabiedriskajā transportā izmantojot Citadeles karti ar e-talona funkciju, nav jāuztraucas nedz par e-talona pirkšanu, nedz par biļetes iegādi pirms brauciena. Ja naudasmakā ir jaunā Citadeles maksājumu karte ar e-talona funkciju, Rīgas sabiedrisko transportu var izmantot jebkurā laikā.”

“„Rīgas satiksme” izsaka gandarījumu, ka pasažieriem tiek paplašinātas iespējas ērti norēķināties par sabiedrisko transportu. Gadījumā ar Citadeles maksājumu karti pasažieriem nevajadzēs rūpēties par biļešu iegādi un arī biļetes izvēli pirms brauciena. Tādējādi šo var uzskatīt par mūsdienīgu un uz klientiem vērstu norēķinu sistēmu,” saka RP SIA „Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Viena no pirmajām, kas pārbaudīja, kā praksē darbojas Citadeles maksājumu karte ar e-talona funkciju, bija Valmieras Drāmas teātra aktrise Regīna Devīte: “Ar sabiedrisko transportu galvaspilsētā pārvietojos ļoti bieži, jo katru nedēļu šeit dodos uz filmēšanos seriālā. Maksājumu karte ar e-talonu man noteikti ir ērtāka izmantošanai, jo tā nav jāpapildina kioskā vai jāuztraucas par atlikušo braucienu skaitu. Iepriekš man ir gadījies, ka iekāpju transportā, un nav ne e-talona, ne sīknaudas, bet maksājumu karte man vienmēr ir līdzi – nopīkstinu un braucu!”

Kā liecina „Rīgas satiksmes” aizvadīto trīs mēnešu dati, vidēji mēnesī visos Rīgas sabiedriskajos transportlīdzekļos biļeti vienam braucienam izmanto 276 000 pasažieru un vēl gandrīz tikpat diviem braucieniem. Populāras ir arī biļetes 10 braucieniem, kuras mēnesī izmanto vidēji 77 000 reizes, savukārt 20 braucienu biļetes 45 000 reizes. Salīdzinājumam biļetes visam mēnesim kopumā katru mēnesi iegādājas 53 000 pasažieru, bet abonamentu par 50 eiro visiem transporta veidiem tikai 8,6 tūkstoši.

Automātiski piemēros izdevīgākos tarifus

Ar jauno Citadeles maksājumu karti viena brauciena cena „Rīgas satiksmes” transportā būs 1,15 eiro, kas ir tāda pati kā viena brauciena cena iepriekšpārdošanā. Maksājumu karte ar e-talonu uzskaitīs braucienus kalendārā mēneša laikā un automātiski piemēros tādas pašas atlaides, kādas ir e-talonam iepriekšpārdošanā noteiktam braucienu skaitam vai mēnešbiļetei.

Uz šo karti neattiecas braukšanas maksas atvieglojumi (bērni bāreņi, personas ar invaliditāti, politiski represētās personas, skolnieki u.c.).

Kā liecina RP SIA „Rīgas satiksme” dati, līdz šim katru mēnesi braukšanas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja par 2 eiro iegādājas vidēji 95 000 – 100 000 iedzīvotāju. Turpmāk iedzīvotajiem, ja būs jaunā Citadeles maksājumu karte ar e-talona funkciju, nebūs jāpērk biļete pie transportlīdzekļa vadītāja par paaugstinātu cenu vai jāmeklē vieta, kur iegādāties braucienam biļeti par priekšapmaksas cenu.

Citadeles maksājumu karti ar e-talonu ir izdevīgi izmantot arī tiem, kas brauc ar sabiedrisko transportu bieži un iegādājas mēnešbiļetes. Maksājumu kartē pēc katra reģistrētā brauciena tiek fiksēts braucienu skaits – ja to kopējā vērtība kalendārā mēneša laikā sasniedz summu, cik maksā mēnešbiļete, tad par nākamajiem braucieniem attiecīgajā mēnesī maksa vairs netiek ieturēta.

Ir padomāts arī par to, lai maksājumu karte ar e-talonu būtu izdevīgi izmantot tādiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kas mēnesī brauc 10 vai 20 reizes. Piemēram, reģistrējot 10 braucienus ar transportu, par katru braucienu no konta tiek noņemta maksa 1,15 eiro, bet par desmito braucienu – 0,55 eiro. Tā kopējā cena par 10 braucieniem veidojas 10,90 eiro, kas atbilst e-talona cenai par 10 braucieniem.

Maksājumu kartei ar e-talonu var pieteikties Citadeles mājaslapā www.citadele.lv, internetbankā vai zvanot uz diennakts klientu atbalsta centra tālruni 6 701 0000, kā arī jebkurā Citadeles filiālē visā Latvijā.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raimis

Šis man personīgi varētu būt noderīgi. Ar sabiedrisko Rīgā sanāk braukt tikai pāris reizes mēnesī un vienmēr pērku pie šofera biļeti. Not anymore. Citadele rullē. :)

Jānis

Izklausās jau ļoti labi, bet zinot RS kontrolieru/Koblenz bruņotos grupējumus – dot viņiem savu maksājuma karti ar visiem cipariem virsū… njā. :)

x

kontrolierim tu vari nedot rokā savu karti, bet no kā nevar izvairīties – tā ir jātuvina RS validatoram, lai reģistrētu braucienu. Atceroties gļuku kad grāba uzreiz divus braucienus, nav nekādas garantijas ka nepaņems uzreiz par 20 braucieniem vai visu konta atlikumu. Protams, RS naudu atdos, bet iedomājoties to trahtungu – pierādīt ka neesi kamielis, rindas viņu bezgala neefektīvajos un slikti pieejamajos t.s. klientu centros….ek, kā gribētos ka RS nonāktu īstu saimnieku rokās…..

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: