Gluži tāpat kā 2012. gadā ar Windows 8, arī šogad ASV elektronikas un programmatūras tirgotājs Newegg.com ir savā tīmekļa vietnē publicējis informāciju par jaunāko Microsoft veidoto operētājsistēmu – Windows 10. Pie tam, tirgotājs norāda arī jaunā produkta pieejamības un cenu informāciju pat par spīti tam, ka Microsoft to oficiāli vēl nav atklājis. Tas gan nozīmē, ka tā vēl nav 100% apstiprināta.

Newegg.com meklētājā var ierakstīt Windows 10 un tas izdos informāciju par Windows 10 Home un Windows 10 Professional (OEM) versijām. Mājas lietotājiem paredzētā Windows 10 versija maksās 109.99 ASV dolārus, bet uzņēmumiem paredzētā versija – 149.99 dolārus. Kopumā tas ir 10 dolāru cenas pieaugums salīdzinot ar šobrīd aktuālo Windows 8.1 versiju. Abiem produktiem pieejamības datums tiek norādīts 31. augusts.

Ekrānšāviņš no newegg.com
Ekrānšāviņš no newegg.com

Līdz šim starp Windows nosūtīšanu ražošanai (RTM) un produkta pieejamību ir bijuši trīs mēneši un tā kā Windows 10 RTM vēl nav izziņota, tad izskatās, ka šoreiz šis process notiks ātrāk. Tas var lieti noderēt, jo Microsoft ir ambiciozs plāns divu līdz trīs gadu laikā Windows 10 darbināt uz 1 miljarda ierīcēm visā pasaulē. Starp šīm ierīcēm būs atrodami galddatori, portatīvie datori, planšetdatori, viedtālruņi, Xbox One videospēļu konsoles, Surface Hub konferenču sistēmas, HoloLens paplašinātās realitātes brilles un dažādas lietu interneta (Internet of Things) ierīces.

Šomēnes Microsoft izziņoja gaidāmā Windows 10 versijas un Microsoft BUILD izstrādātāju konferencē paziņoja, ka uz Windows 10 datoriem varēs darbināt Android un iOS aplikācijas. Tas viss liek Windows 10 gaidīt ar nepacietību, īpaši ņemot vērā to, ka tā var būt pēdējā Windows versija.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

Vispār jau jebkas PRO maksā vismaz 2x dārgāk par useris casualis versiju. Kautkā nav ticības PRO versijai kas tikai 1.5x dārgāka par parasto versiju.

reiny

eh…, nu kāpēc win nevar maksāt apple os cenās.

20-40 samaksātu bez problēmām. Te atkal pāri simtam un tad vēl jāštuko, kas Home pietrūks un būs tikai PRO…
Man tas liekas par dārgu priekš mājas 21.gs. Pie tam PC tomēr izmanto arvien mazāk. Planšetes, telefoni, TV ar i-neta iespējām tagad pārņēmušas daudz ko no tā, ko kādreiz varēja tikai PC.

vēer

Nu, Tevis pieminētajiem planšetniekiem, telefoniem un TV ar ineta iespējām nāk līdzi OS jau bez maksas, tātad, arguments par cenu neiztur kritiku :)!
Cita lieta, ja lieto portatīvo vai galda datoru ar Win versiju, kas vecāka par 7 vai ir nelegāla, tad gan nāksies šķirties no tiem dolāriem.

Jokman

Man uz datora šodien jau atnāca paziņojums no Microsoft, lai es rezervēju bezmaksas Windows 10 tā kā drīz jau būs klāt

A

“this summer” – 31.augusts. Troļļi… :D

gdfdsg

29. jūlijā, vaitad ne?

Kristaps Skutelis

Jā, precīzi. Microsoft šodien oficiāli izziņoja, ka Windows 10 tiks laists pārdošanā 29. jūlijā: http://kursors.lv/2015/06/01/oficiali-izzinots-windows-10-nonaks-pardosana-29-julija/