Jauns izgudrojums varētu pamatīgi pabojāt Corning (Gorilla Glass ražotājs) biznesu, jo izgudrots ložu drošs aizsargstikls viedtālruņiem. To tikpat kā nebūs iespējams ikdienā saskrambāt vai sadauzīt. Ložu drošs aizsargstikls viedtālruņiem ir ASV armijas vajadzībām ieguldīts 10 gadu darba rezultāts. Armijai bija nepieciešams caurspīdīgs un ložu drošs materiāls, tāpēc tika radīs Spinel.

Spinel var izveidot liektās formās, tāpēc tas jo īpaši iederētos viedierīču aizsargstiklu vietā. Spinel laiž cauri infrasarkano starojumu, kas ir būtiski armijas vajadzībām, bet vienlaikus tas var nodrošināt lielisku ekrānu spilgtumu un krāsas. Tiek pat minēts, ka Spinel ir atbilstošs objektīvu lēcu izgatavošanai.

Spinel ir visos parametros pārāks par stiklu un dažādiem tā paveidiem, tas ir daudz izturīgāks pret ūdens un smilšu postošo iedarbību. Sākotnēji Spinel tiks izmantots armijas vajadzībām – kameru un tālskatu lēcās, bruņotā transportā, satelītos. Tiek minēts, ka vēl ir jātiek galā ar Spinel ražošanas apjomiem, lai tie varētu apmierināt ne tikai armiju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

ja lode trāpa no sāniem vai aizmugures puses, ko līdz vesels stikls ja telefonam kaput?

bombelats

Tas štrunts, galvenais, ka atradās kreisajā iekškabatā

Zaļais

No ekoloģijas viedokļa šis būs viens no mūžīgajiem atkritumiem. Skumji.

Uldis M.

Nekas nav mūžīgs… ir tikai atšķirīgi sairšanas termiņi. Bet ok, salīdzinot ar cilvēka mūžu var arī teikt mūžīgs…