Šonedēļ sāk darboties Latvijā radīta kolektīvā ieguldījuma platforma „Projektu banka”, kas ļaus radošu, sabiedrībai nozīmīgu projektu autoriem piesaistīt līdzcilvēku finansējumu. Platformas mērķis ir ne vien palīdzēt rast līdzekļus jaunām idejām, bet arī popularizēt kolektīvā ieguldījuma principu, pašorganizēšanos un atbildības uzņemšanos Latvijas sabiedrībā.

Vietnē www.projektubanka.lv jau šodien iespējams aplūkot un atbalstīt pirmos projektus – kulinārijas ekspertes Signes Meirānes otrās grāmatas „Mūsu mantojums” izdošanu, datorspēles izstrādi pēc eposa „Lāčplēsis” motīviem, Spēkozolu birzes aizsardzības projektu, NSRD albuma “Kuncendorfs un Osendovskis” aranžijas stīgu orķestrim pirmatskaņojumu, kā arī laikmetīgās dejas festivālu „Vides deja 2015”.

„Mūsu mērķis ir izveidot aktīvu kopienu, kas atbalsta cits citu un vienojas kopīgiem mērķiem. „Projektu banka” ir iespēja katram, kam ir ideja, plāns tās realizēšanai un entuziasms aizraut arī citus,” stāsta projekta idejas autors Māris Cīrulis. „Šī ir iespēja radīt vietas, lietas un notikumus, kurus citādāk īstenot būtu grūti vai pat neiespējami. Tajā pašā laikā kolektīvais ieguldījums var noderēt arī zinātniekiem vai uzņēmumiem, lai, piemēram, novērtētu pieprasījumu pēc jauna produkta – piedāvājot to iepriekšpārdošanā.”

„Projektu banka” aicina iesniegt radošas, inovatīvas un plašākai sabiedrībai noderīgas idejas dažādās kategorijās – sākot no mākslas, kultūras, dizaina, izglītības un pilsētvides attīstības, beidzot ar zinātni, IT nozari un mehāniku.

Lai publicētu ideju „Projektu bankā”, autoram tā izsmeļoši jāapraksta un jāpamato nepieciešamais finansējums. Kampaņas laikā idejas autors aktīvi aicina līdzcilvēkus tajā ieguldīt, un, ja noteiktajā termiņā visa summa tiek savākta, autors to saņem projekta īstenošanai. Savukārt, ja summa netiek savākta, nauda atgriežas pie ieguldītājiem. Jāpiebilst, ka kolektīvais ieguldījums nav ziedojums, jo pretī parasti tiek saņemts pats projekta galarezultāts jeb labums – grāmata, filma vai pasākuma biļete.

Pasaulē kolektīvā ieguldījuma vietnes pēdējo gadu laikā ir ieguvušas lielu popularitāti ar tādiem portāliem kā Kickstarter.com un Indiegogo.com, kas kļuvušas par nozīmīgu radošo projektu finansēšanas instrumentu. „Projektu banka” ir vienīgā Latvijā radītā vietne, kas paredzēta vietēja mēroga projektiem.

„Projektu banka” top ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments