Mūsdienās mobilās ierīces savā starpā ir kļuvušas pagalam līdzīgas un dažkārt šķiet, ka vienīgā atšķirība starp tām ir to uzbūvē izmantotie materiāli. Viena ierīce veidota no glancētas un pagalam slidenas plastmasas, bet cita iestrādāta viegli gumijotā korpusā. Sāk parādīties pat tādas ierīces, kuru plastmasas korpusi paši spēj sevi “izārstēt” no skrāpējumiem. Vēl citas ierīces plastmasas korpusi imitē ādu un tādējādi labi iet kopā ar bezalkoholisko alu vai gumijas sievieti. Par laimi tie nav vienīgie, jo nu vairs nevajag tērēties desmitiem tūkstošu dālderu apmērā, lai nopirktu viedtālruni ar gaumīgi nostrādātu ādas korpusu. Arī tas neiet pie sirds? Eksistē ierīces, kas iestrādātas arī koka korpusos. Pieskaries savas ierīces bambusa aizmugurei un domās aizlido uz tālo Āziju. Ak, vēl taču ir metālisti, kam patīk savas ierīces redzēt (un sajust) no pulēta vai viegli sašvīkāta alumīnija vai tērauda. Dažos gadījumos metālu pavada arī stikls, ko gan nevajadzētu mest pret zemi neatkarīgi no tā cik niknas Gorillas to sargā.
Jautājums pavisam vienkāršs: Kādu korpusu materiālu fans esi savai mobilajai ierīcei? Komentāros vari padalīties ar savu pieredzi lietojot šāda vai tāda materiāla ierīces. Varbūt ir gadījies lietot kāda pavisam savāda materiāla mobilo ierīci? Pastāsti par to!

Karbonu gribu.
Tā varētu būt oglekļa šķiedra?
Karbons ir tā pati oglekļa šķiedra!
Nē, karbons ir ogleklis. Pieļauju, ka ogles gabalu rokās turēt negribi :)
Tik domāju, korpusa apdare nav svarīgākā, izvēloties telefonu
( Izvēlējos metālu, manējais Nokia N8 citādi nemaz nebija pieejams, un korpuss eleganti slīdīgs:)
jo tāpat lietot labāk ar gumijas apvalciņu vai kādiem tur vāciņiem.
Škiet, ka pa īstam tādus korpusus, kas varētu bez tā visa iztikt, vēl nemaz neražo.
Tas laikam ir ļoti individuāli. Piemēram, es nevienam savam telefonam nekad neesmu pat iedomājies par vāciņu/maciņu lietošanu, jo parasti izvēlos ierīces, kas patīk vizuāli un kuras nav jāmēģina iestūķēt (manuprāt liekos) aksesuāros. Kārtības labad jāsaka, ka mana ikdiena ir garlaicīgi mierīgs ofisa darbs un tādējādi telefons nav pakļauts skarbiem laika apstākļiem vai kritienu riskam. Tiesa, tagad es pirktu iPhone 6 (jo tas ir lieliski nostrādāts produkts patīkamā metāla korpusā) un testa pēc paņemtu tam klāt melnu Apple veidotu ādas maciņu. Kāpēc? Jo ar gadiem sāk vilkt uz gaumīgām un uz tausti patīkamām lietām :D Un, nē, šeit nav ne kripatiņas… Read more »
par pirmo rindkopu 100%! Kāda jēga no plānuma/dizaina utt ja iebāž maciņā vai bamperī? Aifonu maciņjēga ar skaidra – visi grib savus nenormāli dārgos aifonus pēc gada vai diviem pārdot!
maciņi agrāk pasargāja telefonus no Kaitīgās Ietekmes, mūsdienās – padara bezjēdzīgi plānos un/vai slidenos korpusus mazliet labāk noturamus rokās. Kāpēc tik daudzi nomet zemē savus glaunos metāliskos brīnumtelefonus? Tak vienkārši tāpēc, ka slideni kā zivis tie metāla korpusi un plāni ar. Par pārdošanu ļaujiet pasmaidīt – to, kas jāatdod mazajiem piebeigšanai, viena daļa tiešām cenšas pārdot, neņemot vērā elektronikas dzīves cikla ilgumu :) Un tas, ka savulaik tas verķis maksājis dārgāk par auto, pēc gada vai diviem vairs neko nenozīmē, to var iesmērēt tikai kādam, kas ir ieciklējies tieši uz to marku vai modeli, bet faktiski nevar atļauties un tāpēc… Read more »
Savu M8 savulaik ietērtpu Dot view maciņā, lai izmēģinātu tā fīčas, bet kad ieraudzīju kāds kolēģim M8 korpuss izskatījās pēc pusgada lietošanas maciņā, sapratu, ka nevēlos bojāt savas ierīces korpusu. Cik ir redzēts, tad tie bamperi, vāciņi un maciņi labi palīdz nobružāties ierīcēm. Vienīgais labums no tiem ir, ka ierīce iespējams tiek labāk pasargatā no trieciena radītām sekām. Manā ispratnē labāk ir papildus apdrošināt ierīci, ja ir nedrošibas sajūta, nekā bojāt to ar visādiem aksesuāriem.
protams, ielien sīks mēsls bamperī vai maciņā un tad rīvē to telefonu nejēgā.
Jā, ar tiem maciņiem jābūt uzmanīgiem. Arī te no svara ir kvalitāte. Oriģinālie aksesuāri vairumā gadījumu labāk/precīzāk pieguļ ierīcei un neļauj starpā sabirt visādiem gružiem, kas noskrāpēs nost krāsu.
A ko, kāpēc ne? Es parasti savus vecos (līdz 2 gadi) viedtālruņus pārdodu, un jāteic diezgan normālā cenā… Ok, ja tu nopērc ne pārāk svaigu, nedārgu ierīci, tad pēc pāris gadiem tā vis drīzāk būs nobružājusies un diezgan bezvērtīga… bet piemēram,tas pats iPhone, ja man pēc nepilnu divu gadu lietošanas izskatās praktiski kā jauns, es to varu notirgot diezgan labā cenā, jo tas arī pāris gadus pēc iznākšanas vēl ir spējīgs aparāts… Un sanāk tas izdevīgāk par atvērtajiem līgumiem…
Man arī manējā ierīce vizuāli patīk, bet slidena kā čūska:)
Tāpēc arī turu gumijas apvalciņā.
Izņemu, papriecājos par dizainu, arī par to ka nav skrāpējumu un lieku atpakaļ.
Lietoju plastmasas, bet ir bijis arī viens metāla mobilais.
Metāla telefonam korpuss sarunas laikā mēdza uzsilt/uzkarst, ļoti nepatika.
Vizuāli man ļoti patīk stikla, bet rokās ne tik ļoti. Labprāt pamēģinātu arī ādu.
Izvēloties telefonu, man daudz svarīgāks ir tā izmērs un forma, ne korpusa materiāls.
Kvalitatīva plastmasa vai polikarbonāts. Bija reiz viens alumīnija eksemplārs (leģendārais N8), bet tomēr tas metāls tāds auksts un slidens.
Pēdējā laikā gadījies tikai stikla privātie telefoni – Nexus 4, tad Xperia. Stikls noteikti nav dikti prātīga izvēle no ilgnoturības viedokļa.
Kad pirms pāris gadiem dabūju iPhone 4, es “iemīlējos” materiālos, stikls priekšā un aizmugurē, un alumīnijs sānos. Zinu, ļoti trausla kombinācija, bet sajūta rokā bija tik patīkama un “premium”… Tad, kad pienāca laiks jaunam telefonam, es vēlējos Android ierīci, bet vienalga gribēju šo pašu materiālu kombināciju, tāpēc izvēlējos Sony (Xperia Z1 Compact to be exact). Tapēc Sony telefoni dizainiski un pēc sajūtas rokā ļoti patīk, jo tas atsauc atmiņā manu foršo premium iPhone… :)
Bez tā, es vēl fanoju par Aluminium unibody (piem. HTC One), tie telefoni arī dod superīgu sajūtu, kad tu tos turi rokā.
Tik lielas metāla platības telefonus ziemā padara nepatīkami lietojamus.
Priekšroku dodu cietiem materiāliem – tādiem kas labi izskatās un ir izturīgi pret bružāšanos. Metāls, stikls… Par ietvariem – telefons jau bružājas tieši kabatās un somās kur tas nepārtraukti ir mijiedarbībā ar apkārtējiem priekšmetiem vai vienkārši slidinās gar audumu – jā arī slidinoties gar pliku audumu ierīce pāris gadu laikā nevēlami pašvīkājas. Tad lūk – mans ideālais risinājums ir vienkāršs maciņš kurā iebāzt telefonu kad tas tiek likts kabatā vai somā. Attiecīgi maciņš tikai pārnēsāšanai. Un izvelkot no maciņa tu izbaudi telefona “skaistumu” visā pilnībā – neslēpjot to aiz ietvariem vai bamperiem. Jā jā, tūlīt kāds rakstīs par telefona krišanu… Read more »