Google tikko izziņojuši pāris Chrome OS darbinātas ierīces, kas taps sadarbībā ar jauniem partneriem. Galvenais fokuss šobrīd ir uz Chrome OS ierīču cenas tālāku samazināšanu, lai operētājsistēma ieinteresētu arvien plašāku lietotāju loku.

Pirmās divas ierīces ir Haier Chromebook 11 un Hisense Chromebook. Abiem datoriem ir 11.6 collu ekrāni ar 1366 x 768 punktu izšķirtspēju, 16 GB atmiņa un 2 GB RAM, kā arī Wi-Fi 802.11ac. Lielākā abu klēpjdatoru atšķirība ir izmantotajos procesoros un darbības laikā ar vienu uzlādi. Haier Chromebook 11 izmantos Rockchip RK3288 procesoru un ar vienu uzlādi dators darbosies līdz 10 stundām. Hisense Chromebook arī izmantos Rockchip RK3288, bet tam būs augstāka takts frekvence un akumulatora darbības laiks – tikai 8.5 stundas.

Group_Asus_Chromestick
Asus Chromestick

Noteikti interesantāks ir Chromebit dators, kas arī darbosies ar Chrome OS, bet tas būs ievietots nelielā HDMI puļķī un atgādinās Chromecast. Chromebit iznāks šovasar un maksās ap 100 ASV dolāriem. To varēs pieslēgt televizoram vai monitoram ar HDMI ieeju un vadīt, izmantojot bezvadu klaviatūru un peli.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars

Chromebit izskatās pēc ērta verķa, ar ko jebkuru TVpataisīt par datoru..
Protams nejau tur lai kaut ko nopietnu darītu, bet TV, kuri ir vecāki par gadu, parasti ir ļoti nejēdzīgas, bremzējošas un neertas sistēmas, pat filmu ērti atvērt nav iespējams

Artis Abols

Chromebit var uzskatīt par lētāko iespēju iepazīties ar Chrome OS. Nav tikai skaidrs par Bluetooth pieslēgumu pelei un klaviatūrai. Cerams, ka nebūs jāpērk kaut kāda reta Wi-Fi pele.

Prusljix

Par 100$ tomēr labāk izvēlētos Windows 8 darbinātos Mini PC ar Intel Atom procesoriem. Šo par multimediju ierīci īsti nepadarīsi.

Dairis Jankovskis

Ja ne kļūdos, tad Chromebook pat īsti mūsu lokalizāciju neatbalsta. Līdz ar to šādas inovācijas no mums tālu atradīsies. Iespējams to var apiet..

Artis Abols

Kas slēpjas aiz vārda “lokalizācija”? Ar ALT iet garumzīmes, latviskojums gan jau ir. Par pareizrakstības pārbaudi varētu būt diskusijas.

Dairis Jankovskis

Yes! Atvaino, ka nepaskaidroju. Runa nav par Latviskumu izdabūšanu no programmas.
Lokalizācija – kā piemēram kādreiz Xbox ir jāreģistrē savs account UK vai Polijā, lai vispār tiktu pie fīčām. Windows 8 pirmsākumu Store arī bija plika ar aplikācijām, ja ievadīji lokalizāciju Latvija. Kā nomainaina uz citu valsti, tad pieejamas daudzas aplikācijas.
Pašlaik neesmu atradis latvieti, kam būtu Chromebook, lai saprastu vai savu Google Account piesaistot viņam ir atvērtas visas Google iespējas, kuras jāsniedz lietotājam.

Kristaps Skutelis

Es vienu brīdi testēju vienu Chromebook datoru un nepieminu, ka tur būtu kaut kādas lokalizācijas problēmas. Proti, visa OS sastāv no Chrome pārlūka un Google servisiem, kas mūsu pusē darbojas bez lieliem ierobežojumiem. Arī pie rakstības (ar Alt) var piešauties. Tātad, lai arī ierīce ir diezgan specifiska, tā Latvijā ir tīri lietojama.

Žans

Kāda vaina ir ALT? Es gadus 11 lieku garumzīmes ar ALT un ne vainas :D

Artis Abols

Tas tad jāprasa Kristapam, viņam bija Chromebook testa gadžetiņš.

http://kursors.lv/2014/07/21/hp-pavilion-chromebook-apskats/