Web Analytics
More
  Reklāma

  Google Chromecast apskats

  Neliels HDMI puļķis ne pārāk prasīgam video skatītājam. Uzskatu, ka Chromecast ir vēl milzīgs attīstības potenciāls.

  Jaunākie raksti

  Chromecast ir viens no interesantākajiem Google pēdējā laika produktiem, kas par ļoti saprātīgu cenu (it īpaši ASV) piedāvā pietiekami plašas iespējas savā televizorā ieraudzīt visu to pašu un arī daudz vairāk, nekā var atrast modernajos viedajos televizoros.

  Pats uz Chromecast metu acis jau ļoti ilgi, faktiski kopš tā iznākšanas 2013. gada jūlijā, bet Google tikai šī gada februārī izlaida Google Cast SDK, kas ļauj izveidot savas aplikācijas trešās puses izstrādātājiem. Līdz ar to maisam gals ir vaļā un Chromecast ir atvērusies otrā elpa – tas no YouTube puļķa ir kļuvis par mājas izklaides centru un pat par daudz ko vairāk.

  Reklāma

  Šobrīd vēl arvien Chromecast funkcijas ir ne visai veiklas, bet uzskatu, ka šis HDMI puļķis sāk pārspēt iespējās vidēji mazprasīgam lietotājam nepieciešamās Apple TV vai WD TV Live spējas. Ar Apple TV man ir bijusi visai maza darīšana, bet niķīgais WD TV Live pavisam noteikti šobrīd paliek Chromecast ēnā.

  Chromecast bildes 005

  Tehniskā specifikācija

  • Izstrādātājs un ražotājs: Google
  • Ierīces tips: digitālais video/audio atskaņotājs
  • Barošana: microUSB
  • Čipkopa: Marvell DE3005-A1
  • Atmiņa: 512 MB RAM DDR3L
  • Ietilpība: 2 GB
  • Maksimālā izšķirtspēja: 1080p
  • Savienojumi:   HDMI, WiFi (802.11 b/g/n @ 2.4 GHz)
  • Izmēri un svars: 72 x 35 x 12 mm, 34 g
  • Aptuvenā cena Eiropā: ap 45 eiro, Amazon.co.uk ar sūtīšanu uz Latviju ap 32 eiro

  Izskats un uzbūve

  Chromecast ir pavisam neliela ierīce, to varētu salīdzināt ar paaugušos USB atmiņu. Tik cik HDMI spraudnis ir lielāks par USB, tāpat būtu salīdzināms Chromecast izmērs pret ierastu USB atmiņu.

  Pats Chromecast veidots no augstvērtīgas plastmasas, bet tas ir nebūtiski, jo nelielais aparātiņš gandrīz visu savu mūžu pavadīs aiz televizora nevienam neredzamā vietā.

  Chromecast bildes 015

  Chromecast ir saņēmis fizisku atiestatīšanas pogu un neiztikt bez USB barošanas. Parasti televizori ar HDMI pieslēgvietu saņem arī USB, kas lieti noderēs Chromecast apgādāšanai ar nepieciešamo enerģiju. Tas gan nozīmēs, ka, visticamāk, izmantosi sānos esošo HDMI pieslēgvietu un tad gan Chromecast un uzlādes vads var palīst ārā no kopējām televizora formām.

  Noteikti jāatzīmē, ka Chromecast būtu ieteicams turēt bezvadu rūtera/piekļuves punkta tuvumā, jo televizora korpuss jūtami slāpē WiFi signālu un tas mums šajā gadījumā var pamatīgi iztraucēt izklaides baudīšanu. Chromecast darbojas tikai 2.4 GHz bezvadu savienojumā, tāpēc tiek ieteikts arī visas citas ierīces pārslēgt tikai uz 2.4 GHz. Daudzzīvokļu mājās 2.4 GHz WiFi bieži vien ir diezgan pārslogots.

  Darbošanās mazo ierīci jūtami uzsilda, tāpēc nevajadzētu to nekā aizsegt.

  Chromecast bildes 011

  Komplektācija

  Nelielā, simpātiskā CD izmēra (bet, protams, biezākā) kastītē ir pats Chromecast, USB-microUSB vads, sienas barošanas kontakts un arī HDMI pagarinātājs, ja nu televizora HDMI pieslēgvieta kā neērti izvietota.

  Chromecast bildes 003

  Īsa, grafiska Chromecast darbības uzsākšanas instrukcija ir kastītes iekšpusē, bet visu to pašu varam ieraudzīt, kad iespraužam Chromecast televizorā un pirmo reizi visu ieslēdzam.

  Nekāda pults nav iekļauta komplektā, tās vietā mums ir viedtālrunis, planšetdators vai klēpjdators.

  Chromecast bildes 004

  Uzstādīšana

  Te nu cepuri nost Google priekšā, Chromecast uzstādīšana ir vienkāršāka par vienkāršu. Nepieciešama vien viedtālruņa aplikācija Chromecast aplikācija vai tās identiski funkcionējoša kopija datorā (Chromecast paplašinājums Chrome pārlūkam), kas atrodas vienotā mājas tīklā. Precizitātei jāatzīmē, ka Google I/O 2014 tika izziņota Chromecast funkcija, kas ļauj tai ar ultraskaņu saprasties ar viedtālruni, tāpēc Chromecast var arī nebūt vienā WiFi tīklā ar viedtālruni. Ierīce ir īsteni saucama par plug-and-play.

  Chromecast bildes 009

  Lietotājam vien ir jāzina mājas WiFi tīkla parole un kopumā Chromecast uzstādīšana aizņem aptuveni 2 minūtes, ja vien ierīce nepieprasa jauninājumu uzstādīšanu. Manuprāt, vienkāršāk visu izdarīt ir ar Android viedierīcēm paredzēto Chromecast aplikāciju, bet arī Windows vai Mac OS X lietotāji nav apdalīti.

  Īsāk sakot – nebaidies no Chromecast uzstādīšanas. Mājās ir vien jābūt WiFi tīklam un visu pārējo televizora ekrāns pateiks priekšā.

  Pamatideja un attīstība

  Chromecast pamatideja ir parastu, pavecu plazmas vai LCD televizoru padarīt viedu. Protams, ir jau arī dziļā doma lietotājam piedāvāt maksas Google servisus utt., bet to jau mēs paši izprotam, bet reti ļaujamies savā mazajā zemītē ko tādu sev nodarīt. Iesākumā Chromecast tiešām aprobežojās ar tā demonstrēšanu, ko varēja ieraudzīt un atskaņot Chrome pārlūkā, bet šobrīd jau viss ir mainījies un Chromecast var sacensties ar daudz dārgāku pie televizora spraužamu ierīču iespējām. Chromecast TV ekrānā parādīs, protams, arī Chrome cilni un pat visu datora ekrāna saturu.

  Chromecast bildes 001

  Netflix, YouTube, Google Music un līdzīgi servisi ir tas, ko Chromecast ēd brokastīs un kam šis puļķis bija sākumā paredzēts. Mūsu „platuma grādos” publika meklē drusku citu, plašāku pielietojumu.

  Kā jau iepriekš minēju, Chromecast šī gada februārī beidzot saņēma publiski pieejamu Google Cast SDK, kas nodrošina trešo pušu aplikāciju izveidi Chromecast darbināšanai un funkciju attīstībai. Šajā mirklī Chromecast no YouTube puļķa kļuva par teju pilnvērtīgu media pleijeri. Te jānorāda, ka Chromecast atbalsta tikai dažus video standartus, pārējo nāksies vai nu pirms tam „pārspiest”, vai arī media serveri to darīs on-the-go, kas var pabojāt attēla kvalitāti. Kvalitāti var samazināt arī tīkla ātrums un zema datora veiktspēja.

  Nelielais Chromecast TV ekrānā demonstrēs Chrome cilnes (tab) saturu, attiecīgi Chromecast varēs parādīt visu, ko spēj atskaņot Chrome pārlūks.

  Chromecast scr 010 Chromecast scr 011 Chromecast scr 012

  Chromecast spēj atskaņot saturu no interneta, kā arī saturu, kas atrodas viedierīcē vai datorā. Nelielā puļķa iespējas papildina tādas programmas un servisi kā AllCast, Avia un Plex. Nevar nepieminēt arī sidscast.com tiešsaistes servisu. Uz Chromecast saturu sūta arī Popcorn Time programma un drīzumā šāda funkcija tikšot pievienota VLC pleijerim.

  Chromecast scr 002 Chromecast scr 003 Chromecast scr 005

  Oficiālās aplikācijas atrodamas Google Chromecast mājaslapā.

  Chromecast scr tel 010 Chromecast scr tel 008 Chromecast scr tel 006

  Chromecast scr tel 001 Chromecast scr tel 003

  Funkcijas un iespējas

  Būsim godīgi – kas tad mūs īsti interesē šajā ierīcē?!? Tieši tā – vai Chromecast ir spējīgs attēlot normālas kvalitātes video no datora vai viedtālruņa. Atbilde nav gluži viennozīmīga, bet tā ir drīzāk „jā”, nekā „nē”.

  Chromecast televizorā nenodrošina nekādu dižo saskarnes funkcionalitāti, tā ir drīzāk informatīva un rāda pulksteni, fona attēlu un Chromecast piešķirto nosaukumu. Tas arī viss.

  Chromecast scr 006 Chromecast scr 007 Chromecast scr 009

  Kā jau minēju, sākotnēji Chromecast nespēja gandrīz neko, bet tagad ar Plex vai Popcorn Time starpniecību iespēju klāsts ir atbilstošs vidējām austrumeiropieša prasībām. Protams, ir vēl dažas citas programmas, kas nodrošina līdzīgas iespējas, bet minēšu tikai populārākās. Lielākā problēma ir tā, ka nepieciešams media serveris un Chrome spraudnis, lai Chromecast ar mums vispār sāktu draudzēties.

  Plex media serveris dara to, ko no tā var sagaidīt un pēc nelielas iestatījumu pagrozīšanas Plex ir gatavs datorā esošo saturu parādīt televizora ekrānā. Plex Android aplikācija ir maksas, kamēr datorā varam iztikt ar bezmaksas risinājumu. Plex uzstādīšana arī ir vienkārša, bet šis media serveris pieļauj 1080p ar 20 Mbps video sūtīšanu uz televizoru. Man ar 720p ekrānu tas nesagādā nekādus sirdsēstus, jo pats TV nav ne uz ko vairāk spējīgs, bet lielu 1080p ekrānu īpašnieki varētu būt nedaudz vīlušies. Protams, Plex ir komplekts, kas sastāv no datorā instalētas programmas, bet saskarne tiek pasniegta caur jaunas Chrome cilnes atvēršanu. Vizuāli novērojumi liecina, ka Plex nedaudz „sēdina” video kvalitāti, bet daudz kas atkarīgs no izejas materiāla, savienojuma ātruma un atskaņojošā datora spējām.

  Chromecast bildes 012

  Kaut ko līdzīgu varam iegūt arī ar BubbleUPnP, bet tad atduramies pret Chromecast VP8 un H.264 video kodeku ierobežojumiem.

  Popcorn Time lietotāji pirms pavisam neilga laika saņēma Chromecast atbalstu, un tas ir, manuprāt, labākais, ko attēla kvalitātes ziņā varam no mazās ierīces izdabūt. Diemžēl pats Popcorn Time ir diezgan niķīga datorprogramma, kā arī jārēķinās ar satura izplatītāju struktūru, ja tā var izteikties. Jebkurā gadījumā Popcorn Time ir milzīgs potenciāls ne tā legālākā satura atskaņošanai datora ekrānā un tagad arī Chromecast. Vizuāli Popcorn Time kvalitāti nebojā vai bojā pavisam minimāli, bet pati programma pagaidām ir nestabila un bieži neatrod Chromecast.

  Chromecast bildes 013

  Daudzi par derīgu atzīs arī Videostream spraudni Chrome pārlūkam. Tas neprasa nekādas media servera uzstādīšanas iemaņas (kuras gan Plex gadījumā ir tiešām minimālas), kā arī spēlē teju visu, ko tam padod priekšā. Šis ir ātrais un vienkāršais veids Chromecast apkalpošanai.

  Augstvērtīgākiem rezultātiem var izmēģināt komplektu sastāvošu no Android viedierīcēs, Chromecast un jebkāda DNLA servera. Nāksies vēl ielādēt AllCast aplikāciju no Google Play veikala. Tā pieejama kā maksas vai bezmaksas versija. Bezmaksas versija ir pamatīgi ierobežota un īsti nav lietojama. Šī ir drusku piņķerīgāka shēma, bet gribētāji atradīs internetā uzstādīšanas pamācības. Manuprāt, AllCast nodrošinās šobrīd vismazāko kvalitātes zudumu, bet par to katrs pats var pārliecināties.

  Fotogrāfiju demonstrēšana televizora ekrānā nav Chromecast stiprā puse. Šobrīd ērtāko fotogrāfiju demonstrēšanu nodrošinās Google+ aplikācija viedtālrunī vai Google+ atvēršana datorā. Nedaudz pameklējot, varēsi atrast vēl vairākas fotogrāfiju demonstrēšanas iespējas TV ekrānā, piemēram, Dayframe.

  Chromecast bildes 010

  Photowall ir Google izveidots projekts, kas ļauj mājas ballītes laikā uzkrāt tikko uzņemtas fotogrāfijas, kas tiek uzreiz demonstrētas televizora ekrānā. Katrs pats uzņem fotogrāfiju un nosūtīt parādīšanai TV ekrānā. Visas instrukcijas būs redzamas Photowall izveidotajā televizora saskarnē.

  Nespējas

  Bieži ir lasīts, ka Chromecast lietošanas uzsākšana ir neveikla, jauninājumi sabojā ierīci u.tml., bet man ir jāatzīst, ka neko tādu neesmu novērojis.

  Jau minēju, ka Plex nedaudz ierobežo Chromecast demonstrēto video izšķirtspēju un bitreitu, kas dažam varēt nepatikt. Seriālu skatīšanai gan tas nekā netraucē.

  Ja grasies nest ierīci uz ballīti, lai izmantotu Photowall, tad zini – Chromecast nāksies konfigurēt pavisam no jauna lietošanai attiecīgajā WiFi tīklā.

  Chromecast bildes 014

  Pirms iegādes ieteiktu pāris dienas papētīt pieejamos Chromecast servisus un papildus iespējas, jo ne viss ir tik vienkārši realizējams, kā arī gadās dažādi ierobežojumi.

  Jebkurā gadījumā Chromecast tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus un vēl varam gaidīt daudz augstvērtīgākas iespējas no šī mazā puļķīša.

  Konkurenti

  Miracast ir nevis produkts, bet bezvadu attēla un skaņas pārraides standarts. Internetā pieejams plašs dažādu ražotāju Miracast ierīču klāsts, bet tās visas vieno specifika, ka, piemēram, Android planšetdatoram būs visu laiku jābūt ieslēgtam, jo tas pārraidīs video P2P režīmā. Miracast spēj pārraidīt 1080p video un 5.1 AAC un AC3 skaņu. Miracast diemžēl ierobežo viedierīču spējas. Bieži vien viedtālrunis nespēs darboties Miracast pārraides režīmā, jo tam nepietiks jaudas. Plaši izplatītais Snapdragon 400 Miracast neatbalstīs un nāksies meklēt dārgāku viedtālruņa modeli. Miracast pluss ir tāds, ka nav nepieciešams maršrutētājs (rūteris, piekļuves punkts – sauc kā gribi) un nav vajadzības pat pēc interneta. Viss tiek atskaņots tieši no viedtālruņa.

  Chromecast bildes 015

  WD TV Live ir drusku cita ideja, kas pamatā paredzēta lokāla satura atskaņošanai no USB zibatmiņas vai tīkla. WD TV Live ir pievienoti arī YouTube un līdzīgi servisi, kas strādā tikpat smagnēji kā viedajos televizoros redzētie. Labā ziņa ir tā, ka WD TV Live nodrošinās augstāku attēla kvalitāti, bet tīkla „šāres” uzstādīšana var būt viltīga un WD TV Live ne vienmēr to spēj atrast. Kā ilggadējs vairāku WD TV Live paaudžu lietotājs varu teikt, ka abām sistēmām ir savi mīnusi. Ērtību ziņā uzvar Chromecast, kamēr attēla kvalitātes ziņā (ikdienas lietošanai pavisam nedaudz, bet tomēr) – WD TV. Savā 720p plazmas ekrānā atšķirība ir minimāla, bet 42 un vairāk collu FullHD īpašnieki jau varētu sākt kurnēt. WD TV maksās gandrīz 100 eiro.

  Apple TV ir relatīvi slēgta sistēma, ko vari darbināt tikai ar iPhone, iPad vai Mac. Windows lietotājiem nāksies izmantot ierobežotās iTunes iespējas vai meklēt kādu citu programmu, piemēram, AirParrot vai AirFoil, kuru darbība tiek vērtēta kā vāja. Cena ap 110 eiro.

  Internetā pieejami arī visādi Android balstīti video atskaņotāji un dažādu citu ražotāju produkti, kas pie mums nav pārāk izplatīti. Tos neesmu redzējis un nevarēšu komentēt.

  Gala vārds

  Ir grūti pateikt, vai Chromecast ir vērtīgs pirkums visiem gribētājiem. Pēc vairāku dienu interneta izpētes man bija skaidrs, ka Chromecast derēs iepriekš noteiktajām vajadzībām. Katram pašam būtu jāparokas, lai izprastu Chromecast pamata iespējas un papildiespējas, kuras tiek visu laiku attīstītas. Jebkurā gadījumā jāpatur prātā, ka trešo pušu risinājumi vēl ir bērnu autiņos un varam tuvākajos mēnešos gaidīt ko daudz augstvērtīgāku.

  Chromecast bildes 006

  Chromecast noteikti ir ērtākais veids, kā bērnam no rīta uzlikt YouTube video, kamēr tu pats padzer kafiju. Ja bērns prot ieslēgt televizoru, multeni varēsi palaist arī atrodoties gultā. Chromecast pastāv iespēja izmantot HDMI-CEC funkciju, kas ļauj Chromecast puļķim ieslēgt televizoru. Jāpēta vien katra konkrētā televizora specifikācija. Tādā gadījumā gan Chromecast ir jāpieslēdz pie ārējā barošanas bloka, nevis „jābaro” no televizora USB.

  Daudzi par Chromecast trumpi uzskatīs cenu, kas varētu nedaudz attaisnot video kvalitātes zudumus. Kā jau minēju, seriāliem un YouTube pietiks (YouTube kvalitāte necieš, bet tā jau pēc noklusējuma nav nekāda dižā), bet filmas baudīšanai varētu būt „par īsu”. Augstvērtīgākas skaņas iegūšanai, nāksies Chromecast pievienot atbilstošam resīverim ar HDMI, skaņu klausīties skandās, video padot tālāk no resīvera uz televizoru.

  Šobrīd Amazon.co.uk pārdod Chromecast par 18 mārciņām, sūtīšana ir ap 7 mārciņām un eiro naudās tas izmaksās ap 32 eiro. Manuprāt, izcils pirkums mājas izklaides sistēmas papildinājuma.

  Neliels HDMI puļķis ne pārāk prasīgam video skatītājam. Uzskatu, ka Chromecast ir vēl milzīgs attīstības potenciāls.

  Detalizēts novērtējums

  Dizains & korpuss
  7
  Programmatūra
  8
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  23 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tt
  25.08.2014 10:15

  Dabūju pa 43€ tepat Rīgā, vienā eveikalā bija uz vietas, es neesmu gatavs gaidīt n nedēļas pāris € dēļ.

  Jēkabs Balodis
  25.08.2014 12:29
  Reply to  Tt

  man no tā paša amazon.co.uk atnāca mazāk kā nedēļas laikā

  Kaspars
  25.08.2014 11:38

  Tik garš apraksts ka kaut kā nenoķēru to domu, kam tas štrunts ir paredzēts.
  Vai tas caur WiFi savieno datoru ar TV tā pat kā HDMI kabelis?
  Varu attēlot to, kas notiek uz datora tā pat kā caur projektoru?
  Vai arī tikai caur kaut kādām aplikācijām ir iespējams sūtīt tikai kādu noteiktu kontentu?

  25.08.2014 11:55
  Reply to  Kaspars

  Pa niekam no visa. Aplikācija ir vajadzīga. Var spoguļot tabu, visu ekrānu. Var rādīt foto, video. Galvenais, ka tas notiek ātri, ērti un ar minimāliem kvalitātes zudumiem. HDMI vads ir labāks, bet tad ir jānes līdzi klēpjdators.

  Kaspars
  25.08.2014 12:02
  Reply to  Artis Abols

  Vot šitāds summary man patīk :)

  Jautājums: ja var spoguļot ekranu, tad kāds labums no pārejām programmām?
  visu taču var vienkārsi atvērt uz datora un būs..

  *mēs šobrīd runājam par savienojumu tikai ar datoru

  25.08.2014 12:10
  Reply to  Kaspars

  Teiksim tā, var spoguļot statisku Android ekrānu, datoram var spoguļot Chrome cilni (tab) vai visu ekrānu (eksperimentāla beta stadijā). Bet te ir runa par statisku saturu bez skaņas. Attēla nobīde ir ~1.5 – 2 sek., tā ka filmu pat teorētiski šādi neskatīsies. Tad arī pieslēdzas aplikācijas un Win/Mac Chrome pārlūka spraudņi.

  Kaspars
  25.08.2014 13:49
  Reply to  Artis Abols

  Tātad HDMI kabeli gluži neaizvieto (teiksim tā – ar kabeli ir vienkāršāk)
  Bet pluss ir tāds, ka var savienot ar telefonu..
  Mantiņa joprojām izskatās tāda negatava, bet cena ir priekš spēļmantiņas atbilstoša :)

  KasparsB
  25.08.2014 13:01

  Pa lielam šāds Chromecast der tikai dumjTV.. jo faktiski visi Smarti jau sen tiek galā ar visu šo un pārspēj, pie tam nezaudējot kvalitāti.

  Kaspars
  25.08.2014 13:53
  Reply to  KasparsB

  Varbūt neesmu čekojis pēdējos (pie tam dārgā gala) modeļus, bet normālu smart neesmu redzējis..man pašām uz TV ir uzlīme par dual core CPU, bet pie smart viss karās, lago utt un tā ir ar visiem redzētajiem..
  pats es to smartu patestēju un sapratu, ka jāiet uz veikalu pēc 10m HDMI vada, jo normali lietojams viņš nav
  Svarīgākā lieta, ko smart man nesniedz, ir iespēja pieslēgt pa taisno pie datora..

  KasparsB
  25.08.2014 15:22
  Reply to  Kaspars

  Ir man Samsungs 40″ F6400 nekādu problēmu ar satura atskaņošanu no datora pa tīklu, izmantojot Samsung Link, bez kaut kādām konvertēšanām, attēla izkropļošanām, kvalitātes pasliktināšanas. Tas pats attiecas arī App store pieejamām aplikācijām, Youtube, Megogo utt.. utt.. Pirms atdevu sievasmātei portatīvo, kad LTC bija atrubījis TV3, bez kādām problēmām pievienojot ar HDMI pie TV skatījos no portatīvā tv3play saturu uz TV. Nekādu lagu, kāršanos utt. Ir pieejams arī wifi, tik maz esmu to lietojis, jo pašam rūtera nav.. netu ņem no LTC baltās kastes pa tiešo.. viens vads datoram, otrs TV.

  Kaspars
  25.08.2014 16:33
  Reply to  KasparsB

  Pieslēgt ar vadu ir sen lietota un pilnīgi skaidra lieta

  Gļuki un lagi ir tiklīdz nospiež “smart” podziņu uz pults un lieto tās aplikācijas, kas ir ieinstalējamas pašā TV
  Visam šim, atslēgas frāze ir “satura atskaņošana bez vadiem”

  KasparsB
  26.08.2014 08:58
  Reply to  Kaspars

  Bet es jau arī rakstu, ka tiek lietotas gan aplikācijas, gan satura atskaņošana, izmantojot samsung link.
  Arī bez vadiem nebija nekādu problēmu, bet tas jau atkarīgs no rūtera arī.

  KKTK
  25.08.2014 16:09

  Jūst gribat teikt ka vēl jo projām TV nav pa tiešo pieslēdzams pie kompja? (savu mūžu nav bijis TV – lietoju tikai kompi+liels LCD)

  Kaspars
  25.08.2014 16:28
  Reply to  KKTK

  Ar HDMI vadu var pieslēgt tieši tā pat ka monitoru

  25.08.2014 16:31
  Reply to  Kaspars

  Aiz loga ir 2014. gads un ar vadiem krāmēties vairs nav moderni. Visiem gribas, lai filmas un bildes uz TV no visām ierīcēm rādās “pa gaisu”.

  KKTK
  25.08.2014 16:44

  Atslēgas vārds, tad laikam te ir “no visām ierīcēm” un “tūlīt”. Jo stacionāram kompim, kas visu laiku ir pieslēgts pie tā “TV” vadi nav jākrāmē, arī pieslēgts tas var būt “pa gaisu” un attēlo tas nevainojami. Ir tomār 2014. gads, kad nav jānodarbojas ar slikti strādājošiem plaginiem un filmu pārkompresēšanu.

  25.08.2014 16:48
  Reply to  KKTK

  Vai tad te kāds mokās ar filmu pārkompresēšanu? :) P.S. Šis jautājums neattiecas daļu Apple TV lietotāju.

  25.08.2014 20:39

  Jāpārkompresē nav, bet, ja pārkompresē, var iegūt labāku kvalitāti. Teorētiski…

  jenoc
  25.08.2014 20:56

  Vai var pajautāt tiešu linku uz Amazon pārdevēju, kas uz LV piegādā? Cik ātrumā iemetu, tad neviens īsti uz LV adresi man sūtīt no UK nevēlējās…

  vixpix
  26.08.2014 15:49

  Vai ir kāda nozīme ierīces ražošanas gadam? Skatos, ka tajā pat Amazon.com piedāvā dažādu gadu modeļus. Vai uz vecāka aparāta ies visi šie jauninājumi?

  26.08.2014 21:26
  Reply to  vixpix

  Chromecast ir viens modelis bez variācijām. Nav dzirdēts, ka būtu kādas tehniskas nianses iespējamas.

  Chiv
  03.09.2014 14:37

  Jau pāris mēnešus lietoju veselus 2us Chromecast, tāpēc padalīšos savā pieredzē: 1) Komplektā iekļautais HDMI pagarinātājs ir paredzēts arī Wi-Fi uztveršanas uzlabošanai, nezinu vai tā ir, bet pats bez tā īsti mēģinājis neesmu. 2) Lai skatītos filmas noteikti iesaku risinājumu ar Plex serveri. Man ir Samsung 6700 sērijas smart TV, kas rūterim pieslēgts ar kabeli, taču pasākums daudz baudāmāks ir caur Chromecast Nevis Smasung SMART TV Plex applikāciju. Kvalitāte ir OK, un nav nekādu gļuku ar atslēgšanos no servera, attšķirībā no smart tv interfeisa. Līdzīgi arī ir ar youtube applikāciju uz android ierīces, tā viennozīmīgi ir daudz atsaucīgāka, ja to lieto kombinācijā ar chromecast nevis Smart TV native app. 3) Kvalitāte – neesmu gan lietojis WD TV, tomēr lietojot Netflix caur Chromecast, ja arī ir kādas īslaicīgas attēla kvalitātes problēmas, es tās drīzāk norakstītu uz VPN serveru( LV oficiāli netflix nav pieejams) problēmām, bet citādi 97% no laika es teiku Full HD kvalitāte uz Chromecast TV ir vienkārši nevainojama. 4) Šobrīd bez Plex, Youtubes un Netflix es Chromecastam neredzu pielietojumu. Turklāt youtube daudziem smart tv ir pietiekami lietojama, lai chromecast nebūtu nepieciešams. Žēl, ka nav un izskatās ka arī nebūs oficiāla Spotify risinājuma. Piebildīšu, ka lietoju Asus N66U rūteri. Mājsaimniecībā… Read more »

  Reklāma
  Neliels HDMI puļķis ne pārāk prasīgam video skatītājam. Uzskatu, ka Chromecast ir vēl milzīgs attīstības potenciāls.Google Chromecast apskats