Xbox One un PlayStation 4 spēļu konsolēm ir iespēja tās turēt gaidstāves režīmā un tādējādi gandrīz uzreiz vari turpināt saglabāto spēli. Tiesa, šāda gaidstāve tērē enerģiju un izrādās, ka nemaz ne tik niecīgu.

Vides aktīvistu grupa Natural Resources Defense Council izrēķinājuši, ka Xbox One sistēma ir īpaši rijīga. Pētījumā norādīts, ka pasaulē šobrīd ir vairāk nekā 10 miljoni Xbox One konsoļu, kas izmanto minēto Instant On gaidstāves režīmu. Pēc Natural Resources Defense Council aprēķiniem Xbox One Instant On gaidstāves režīma izmantošana gada laikā iztērē elektrību, ka lietotājiem izmaksā ap 250 miljoniem ASV dolāru.

Šim “sniegumam” piesummējot PlayStation 4 un Wii U spēļu konsoles varētu nodrošināt visas Hjūstonas izgaismošanu cauru gadu. Xbox One Instant On gaidstāves režīmā tērējot 12.5 W, kas Latvijā izmaksātu nedaudz zem 18 eiro. Microsoft ar jauninājumu palīdzību spēja samazināt Xbox One tēriņus no 18 W līdz 12.5 W, bet tas mūsdienām neesot pietiekami.

Natural Resources Defense Council vēlas, lai ražotāji visā pasaulē Instant On gaidstāves režīmu izslēgtu pēc noklusējuma. Pirmais solis sperts Eiropā, kur Instant On gaidstāves režīmu var tikai katrs pats aktivizēt. Tiekot arī ieteikts video straumēšanai izmantot, piemēram, Chromecast, kas ir 30 – 45 reizes energoefektīgāks par Xbox One video straumēšanas laikā.

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Artis AbolsIkarsMārtiņš Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Mārtiņš
Guest
Mārtiņš

Man slinkums pārrēķināt – 12,5W/h 18€ mēnesī vai gadā?

Ikars
Guest
Ikars

Protams ka gadā. Ja pieņem ka gadā ir 8760 stundas un tarifs 0.17 EUR/kWh = 8760(h)x12.5/1000(kW)x0.17(EUR/kWh)=18.615 EUR

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Paldies par precizējumu!

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Gadā.