Pirms kāda laika jau rakstījām par to, ka Facebook varētu savā Messenger tiešsaziņas servisā iestrādāt naudas pārsūtīšanas iespēju un beidzot tas ir noticis. Savā ziņu sadaļā Facebook raksta, ka nu ar Facebook Messenger ir iespējams draugiem nosūtīt naudu. Tuvāko mēnešu laikā šī iespēja kļūs pieejama ASV iedzīvotājiem.

Naudas nosūtīšanas process ir pavisam vienkāršs. Kad esam ar savu Facebook kontu sasaistījuši Visa vai MasterCard maksājumu karti, nauda draugiem nosūtāma dažu klikšķu attālumā. Sūtītājs norāda saņēmēju un sūtāmās naudas daudzumu. Arī naudas saņēmējam ir Facebook kontam jāpiesaista maksājumu karte un nauda tiks ieskaitīta vienas līdz trīs darba dienu laikā.

Facebook sola, ka naudas pārsūtīšana būs droša un min, ka jau tagad katru dienu apstrādā vairāk nekā miljons transakciju.

https://vimeo.com/122342607

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krim naš.

Izlasīju rakstu, bet tā arī nesapratu – vai tas ir pieejams Latvijā? Ja nē, tad kad būs?

Kristaps Skutelis

Kā jau rakstīts pirmajā rindkopā, pagaidām šī iespēja tiks piedāvāta ASV iedzīvotājiem. Bet domāju, ka nepaies ne desmit gadi, kad tas būs iespējams arī šeit.

Ksspars Lccis

nu ja tas ir 1-3 dienu laikā… vai vajag? draugi – pārsvarā tas ir lokāli un jā, parādu atdot – fain, bet forši ka ir sweds un draugs tev ieskaita kamēr stāvi pie kases ar “nepietiek naudas” :D

Kristaps Skutelis

Viss atkarīgs no bankām. Ja vienas bankas ietvaros, tad nauda būs klāt ātri.

Kristaps K.

Nebūs gan, jo notiek viss caur kredītkartēm un Facebook, nevis vienas bankas ietvaros, ne?

Kristaps Skutelis

Ja sūtītājs un saņēmējs ir vienas bankas klienti, tad, iespējams, nauda aizceļos arī vienas darba dienas ietvaros. Tas nebūs zibenīgs process (kā tas būtu banka-banka gadījumā), bet procesam nevajadzētu vilkties pus nedēļas garumā.

Ritvars

Forši, pazaudē telefonu ar vaļā fb, un pazaudē abus, gan telefonu gan naudu. Tas pats ja iedod kādam iečekot vai paspaidīt savu gadžetu, nepievērs uzmanību un bums. Naudas Vairs nav.

Naurelijs

Pazaudēt pasi – sīkums, pazaudēt telefonu – katastrofa.

Kristaps Skutelis

Un kam domātas paroles un limiti?

Krisjanis

Teorētiski tādā gadījumā būtu jābūt iespējai izsekot, KAM (kādai personai) nauda tikusi pārskaitīta, ne?

Kristaps Skutelis

Domāju, ka transakciju vēsture būs pieejama.

Mārtiņš Stankevičs

Atbilde, par to, cik būs komisija šādām transakcijām, noteikti netika minēts…

Kristaps K.

Infografikā salīdzināts topošais Facebook piedāvājums pret Bitcoin.

Kristaps Skutelis

Es nedomāju, ka šobrīd tās ir salīdzināmas lietas. Bitcoin tomēr pagaidām vēl pavisam maz kur izmanto.

Kristaps K.

Facebook naudas pārsūtīšanas platformu arī. :) Ir, teiksim, tāds ar Bitcoin saistīts serviss ChangeTip, kas jau kādu laiku piedāvā naudas pārsūtīšanu caur ziņapmaiņu – http://kristaps.blogiem.lv/2015/01/1629-changetip-piedava-naudas-parsutisanu-caur-zinapmainu-sms-skype-cati.html . Vienīgais čakars priekš parastā lietotāja pagaidām ir konvertēšana starp EUR uz BTC un atpakaļ, kas nenotiek transparenti un nemanāmi, kā lietojot kredītkarti un FB. Tam, cik Bitcoin apkārt izmanto, patiesībā nav lielas nozīmes, lai to izmantotu divi cilvēki savstarpējai ātrai un lētai naudas pārskaitīšanai (ja vien abi ir atslīpējuši uz/no eiro procedūru).