Kompānija Canon izstādē CP+, kura šobrīd norit Japānas pilsētā Jokohamā, demonstrējusi 120 megapikseļu izšķirtspējas CMOS attēla matricu. Matricas fiziskie izmēri ir 29,2 x 20,2 mm, bet pikseļu solis 2,2 mikrometri. Attēla matrica ļauj iegūt bildi, kuras izšķirtspēja 13280 x 9184.

Lai nolasītu informāciju no šādas attēla matricas, tiek pielietots paralēlo plūsmu apstrādes algoritms. Ātrums ar kādu var tik iegūti attēli no matricas ir līdz pat 9,5 kadri sekundē. Tāpat arī matrica ļauj ierakstīt video materiālus Full HD izšķirtspējā, vai arī rādīt HD izšķirtspējas video nu jebkuras 1/60 matricas laukuma daļas.

Reklāma

canon2

Kā stāsta Canon ļaudis, tad šāda izmēra un izšķirtspējas attēla matricas pielietojums gan būs tikai specifiskās jomās. To starpā aviācija, kosmosa pētniecība un dažādu ražošanas procesu uzraudzīšana. Canon pie šāda izmēra attēla matricas strādā jau kopš 2010. gada, un tikai šogad parādīja to pabeigtā veidolā. Taču par to, kad varētu sākties matricas ražošana, nekas vēl netiek runāts.

DSC09308_1.jpeg-2bc85befda133775

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars

Bring all the pixels!

Andris

pēdējā foto uz matricas putekļi… cūkas tādi…