Web Analytics
More
  Reklāma

  LUKoil sadarbībā ar WoraPay piedāvā iespēju par degvielu norēķināties ar viedtālruni

  Jaunākie raksti

  Telefonus maksājumu veikšanai Baltijas valstīs lieto vairāki simti tūkstoši cilvēku un norēķini ar viedtālruņu palīdzību arvien biežāk aizstāj skaidras naudas darījumus. Jaunu risinājumu mobilo norēķinu nozarē piedāvā mobilo maksājumu sistēma WoraPay, kas šā gada janvārī darbību uzsākusi 39 SIA „LUKoil Baltija R” degvielas uzpildes stacijās Latvijā, ļaujot klientiem nestāvēt rindās un norēķinus veikt, ar viedtālruni noskenējot QR kodu turpat pie degvielas sūkņa.

  Piedāvājot rēķinu apmaksas veidu, kas ļauj ietaupīt laiku gan klientiem, gan tirgotājiem, darbu Latvijā uzsākusi mobilo maksājumu sistēma WoraPay, kas veiksmīgi darbojas Lietuvā un Igaunijā, kā arī uzsākusi darbību Spānijā, Polijā un Lielbritānijā Atšķirībā no plaši pazīstamajiem SMS maksājumiem, WoraPay risinājums balstās uz QR koda izmantošanu, viedtālruņu lietotājiem piedāvājot plašākas mobilo maksājumu izmantošanas iespējas un daudzveidīgākus maksājumu scenārijus pie dažādiem tirgotājiem.

  Reklāma

  „WoraPay maksājumu sistēma piedāvā ikvienam viedtālruņa lietotājam norēķinus veikt pavisam vienkārši – no jebkura mobilā naudasmaka, kas integrēts WoraPay sistēmā, noskenējot pakalpojuma sniedzēja izvietoto QR kodu, lietotājs saņem, apskata un apmaksā rēķinu savā tālruni, izvairoties no garām rindām un ietaupot mūsdienās tik dārgo laiku. Turklāt tirgotāji un finanšu institūcijas šo maksājumu veidu var integrēt savās jau esošajās aplikācijās,” skaidro WoraPay līdzdibinātājs Aurimas Bakas.

  LUKoil degvielas uzpildes staciju tīkls ir pirmais tirgotājs Latvijā, kas piedāvā šādu maksājumu veidu, sniedzot saviem klientiem iespēju par degvielu norēķināties dažu sekunžu laikā, stāvot pie degvielas uzpildes sūkņa vai sēžot savā automobilī. Tas ļauj ievērojami ietaupīt laiku un izvairīties no rindām – pie kases aparāta jādodas tikai tad, ja nepieciešama drukāta kvīts, turklāt to iespējams saņemt, nestāvot rindā. „Tehnoloģijas šobrīd ļoti strauji attīstās un patērētāji aizvien lielāku uzmanību pievērš apkalpošanas kvalitātei un pavadītajam laikam, veicot norēķinus. Pēdējos gados Baltijas valstīs ir strauji pieaudzis viedtālruņu lietotāju skaits, kas ilgtermiņā varētu pozitīvi novērtēt šo inovāciju, veicot norēķinus, izmantojot mobilo maksājumu sistēmu,” stāsta SIA ‘’LUKoil Baltija R’’ valdes priekšsēdētājs Ignas Jurkonis.

  Lai veiktu maksājumu ar QR koda palīdzību, nepieciešams lejupielādēt aplikāciju WioPay (lai maksātu, izmantojot savu bankas karti) vai Paysera (lai maksātu no sava Paysera konta). Noskenējot pie degvielas sūkņa izvietoto QR kodu, šīs aplikācijas sanems rēķinu un lietotājam to būs iespēja apskatīt, pārbaudīt un apstiprināt, tādējādi veicot samaksu par iegādāto degvielas daudzumu ar dažu viedtālruņa klikšķu palīdzību. „Vēl ir pāragri analizēt pakalpojumu lietotāju tendences, taču pirmie signāli liecina par pozitīvām atsauksmēm no mūsu klientiem, kas liek mums domāt par šī pakalpojuma veiksmīgu attīstību tuvākajā nākotnē,” skaidro SIA ‘’LUKoil Baltija R’’ valdes priekšsēdētājs Ignas Jurkonis.

  WoraPay ir mobilo maksājumu sistēma finanšu institūcijām un mobilajiem naudasmakiem, kas ļauj veikt maksājumus par precēm un pakalpojumiem, noskenējot QR kodu. Šobrīd WoraPay risinājums darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Spānijā, Polijā un Lielbritānijā. Tā galvenie klienti ir LUKoil, Čili pica, Take Way, Activity Gifts u.c. WoraPay izveidoto maksājumu platformu izmanto tādi mobilie naudasmaki kā Paysera, WioPay, Medicinos Bank, Moblet un citas finanšu institūcijas un mobilie naudasmaki Centrālajā un Austrumeiropā. Latvijā WoraPay norēķinu sistēma darbojas 39 SIA „LUKoil Baltija R” degvielas uzpildes stacijās, bet drīzumā tā tiks ieviesta arī restorānos, ļaujot apmeklētājiem norēķināties par ēdienu, negaidot viesmīli, kā arī sporta arēnās, sniedzot iespēju pasūtīt dzērienus un uzkodas, nepametot sēdvietu. Papildu informācijai apmeklējiet: www.worapay.com.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  11 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x
  10.02.2015 23:57

  Teicami! Tikai es vairs neuzpildu auto Lukoilā….

  janis
  11.02.2015 09:21

  Nav ne vārda par sasaisti ar lojalitātes karti…

  arvix
  11.02.2015 09:26

  nevaru sagaidīt kad kāda no šīm sistēmām tā pa īstam sāks iedzīvoties, jo pagaidām turēt aplikāciju lai varētu Lukoilā kādu reizi samaksāt (es laikam vienu reizi gadā izmantoju Lukoil pakalpojumus) nav lietderīgi…

  Kaspars
  11.02.2015 11:01

  Es jau padomāju, ka uz NFC bāzes kaut kas..te pat kursorā, šajā lapā ir reklāmas banerītis par to, ka nexor jau piedāvā apmaksas termināļus ar NFC atbalstu, bet šie uz QR kodiem :D
  Principā jau tā pati degvielas karte vien ir, vienīgi nav jāstāv rindā, kas tā pat jau šķita pastulbi, jo reāli apmaksu veic tikai nākamajā mēnesī, pēc rēķina

  KKTK
  11.02.2015 11:05
  Reply to  Kaspars

  Ar NFC jau liekas bankas bremzē. Viņiem viss laiks aiziet zīmējot ezīšus un vāverītes…

  Kaspars
  11.02.2015 11:19
  Reply to  KKTK

  Ja bankas bremzē, tad to var apiet ar virtualajiem maciņiem
  Manuprāt cilvēku uzticība šim visam bremzē un ja ābolītis nesāktu kustināt šo sfēru, tad tas tā arī paliktu zinātniskās fantastikas līmenī, lai gan patiesībā tehnoloģija ļoti vienkārša..

  KKTK
  11.02.2015 11:25
  Reply to  Kaspars

  ābolīts tev :) Ir n-tās valstis kur NFC maksājumi jau sen kā strādā. Gan maksājumu kartes ar NFC, gan ar mob.t. iebūvēto NFC. Kādu gadu pirms ābolīša :)
  Es par mūsu Latvijas bankām saku, ka tās bremzē. Te jau arī uzņēmīgi cilvēki vēlējās ko darīt, bet mūsu zviedru bankas atbild, ka viņiem jāizvērtē drošība… Tagad pēc ābolīša varbūt sarosīsies – ja jau ābolīts var tad mums arī vajag. Beidzot :D

  Kaspars
  11.02.2015 11:30
  Reply to  KKTK

  Kuras tad ir tās valstis?
  Man laikam vienkārši nav gadījies būt vietā, kur šis tiek izmantots..

  KKTK
  11.02.2015 11:43
  Reply to  Kaspars

  Esmu personīgi esmu redzējis Šveicē: mobīlā aplikācija http://www.tapit.ch/en, bankas kartes http://www.visa.co.uk/products/visa-contactless/
  Ar to jau pat maksāja veci cilvēki supermārketos ;)

  Un nupat Kanādā veikalos pārjautā vai gadījumā nav TAP maksājumu karte http://www.mastercard.ca/paypass-tapgo.html

  Un šinīs valstīs neredzēju nevienu maksājam ar ābolīti. Rekā ;)

  Kaspars
  11.02.2015 12:11
  Reply to  KKTK

  Mjā, ābolītis jau laikam tikai ieskrienās pie tam tikai štatos..
  Bet vispār jau Visa būtu īstā kompānija, kam šis būtu jāievieš, tāpēc, kamēr vien notiek kaut kāds progress tikmēr viss kārtībā :)
  Kas attiecas uz bankām – protams, ka vieglāk ir patēlot strausu un paskatīties kā veicas (vai neveicas) citiem, un tikai tad grūst iekšā savus līzekļus..

  VoraPei
  18.03.2015 11:04

  Вора Пей :) uzdarbojas kopā ar Lukoil

  Reklāma