Noteiktās aprindās populārā OnePlus One viedtālruņa izstrādātājs pēc kašķa ar CyanogenMod ir nolēmis veidot savu mobilo operētājsistēmu un šodien atklātībā ir nonācis tās nosaukums – OxygenOS. Šādu nosaukumu iepriekš izsludinātajā konkursā izteicis kāds OnePlus fans no Beļģijas. Ķīnai paredzētajai operētājsistēmas versijai piešķirts nosaukums H2OS.

Ar jauno arī uz Android bāzēto operētājsistēmu OnePlus vēlas turpināt attīstīties iepriekš nospraustajā virzienā un sistēma tiks veidota atvērta, pielāgojama un brīva no nevajadzīgām funkcijām.

Jau 12. februārī OnePlus sola pastāstīt vairāk par jauno operētājsistēmu. Tāpat tuvāko mēnešu laikā varam sagaidīt arī OnePlus One sekotāju – OnePlus Two, kura iznākšanu kavē problēmas ar Snapdragon 810 procesora izstrādi. Bet OnePlus nav vienīgais uzņēmums, kurš nav mierā ar jauno Qualcomm veidoto platformu. Pēdējās baumas vispār vēsta par to, ka Qualcomm varētu būt zaudējis lielu klientu, iespējams, Samsung.

Esošajiem OnePlus One lietotājiem nav pamata satraukumam, jo šīs ierīces saņems uz Android 5.0 (Lollipop) bāzētu CyanogenMod atjauninājumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Kopš kura laika pašsavāktu Android ROM sauc par atsevišķu OS? Operētājsistema visos šajos gadījumos ir viena un tā pati – Android. Pa lielam atšķiras tikai sistēmas konfigurācijas uzstādījumi, launčeris un pēc noklusējuma uzstādītais liejojumprogrammu komplekts.