Populārās mobilās spēles Monument Valley izstrādātājs kompānija Ustwo ir publicējis tvītu, kurā norāda, ka tikai 5% Android versijas spēlētāju ir samaksājuši par šo 3.19 eiro spēli. Atlikušie 95% izvēlējušies spēli iegūt citos veidos, pārsvarā pirātiskos. Tā kā spēlē nav pieejami pirkumi, tad skopo Android spēlētāju dēļ Ustwo gar degunu gājis garām gana daudz naudas. Situācija ar iOS ierīču lietotājiem ir mazliet labāka, taču arī ne perfekta. Ustwo vēsta, ka 40% iOS ierīču lietotāju ir samaksājuši par šo spēli.

Tomēr spēles autori norāda, ka šāda situācija ir sagaidāma un arī ar tik lieliem pirātisma līmeņiem tomēr izdodas kaut ko nopelnīt. Jebkurā gadījumā šāda statistika liek aizdomāties par to, ko var sagaidīt no Android platformas un tās lietotājiem. Ja esi viens no tiem gudriniekiem, kas uzskata, ka iegūt saturu pirātiskā ceļā ir OK, tad nebrīnies, ka tavas darbības rezultātā kvalitatīvas aplikācijas, spēles un mūzikas apjoms tikai samazināsies. Ja kāda aplikācija vai spēle patiešām patīk, pasaki paldies tās autoram (kaut vai samaksājot par darbu) un neliec viņam izvēlēties pārslēgties uz citiem darbiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
30 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mārtiņš Stankevičs

Hmmm… te nu es gan gribētu nedaudz oponēt! Ne jau pamatā vainojams gala lietotājs un viņa skopums! Protams, ka vairums no mums grib to lietu, app, figņu pa lētāku… un ja var dabūt pa velti un bez lieka čakara to likt lietā, tad kāpēc gan ne? te gan ir pati platforma, jo apk failu var izvilkt jebkurš, pat bez root tiesībām utt., kā arī pats App izstrādātājs nav padomājis par to, kā likt gala lietotājam sableķot par app! iOS lietotājiem ar šo ir krienti sarežģītāk. Un plaši zināms fakts ir arī tāds, ka iOS lietotāju vidū pārsvarā ir cilvēki, kas… Read more »

Un tu gribi teikt, ka lielākais vairums Android ierīču lietotāju ir “tehniskiskajās lietās apdāvināti” cilvēki? Muļķības. Uz to visu lielu Android ierīču masu nekas daudz nesavāksies. Vienkārši kārtējais apliecinājums tam, ka Android ierīces izvēlas cilvēki, kam dzīvē galvenais piečakarēt visus apkārtējos (rezultātā, protams, piečakarējot arī sevi) :)

Mārtiņš Stankevičs

Nē, to es negribu teikt. Es saku, ka Androidam tas ir vienkārši, ko vairums var, pat bez zināšanu bāzes. iOS to bez zināšanu bāzes to ir rkeitni grūtāk izdarīt un iOS lietotāji vairumā ir tādi, kam zināšanu bāze ir šādos jautājumos tuvu nullei! Neķer kreņķi! Neesmu teicis, ka esi dumjš! Tas globāli! ;) Nu, tagad atkal šauj pa gumijas, ne īstajām pīlēm! Android izvēlās pārsvarā kādu iemeslu dēļ? ir pieejams ļoti plaš klāsts ar ierīcēm ierīces ir visos cenu segmentos divi iepriekšēji punkti noved līdz tam, ka teju katram pēc viņa vajadzībām un iespējām ir krietni vienkāršāk piemeklēt kādu Android,… Read more »

Tu telefonu izmanto, lai sevi izklaidētu vai tomēr zvanītu un lietotu aplikācijas? Kritiku neiztur arguments: “iOS ir garlaicīgs.” Laba analoģija būtu auto. Pēc tevis teiktā sanāk, ka auto, kas brauc bez problēmām (garlaicīgs) ir sliktāks par tādu, kas var izspēlēt visādus pekstiņus ik pēc pārdesmit kilometriem. Paldies, nevajag. Bija man reiz Renault ar ko bija bailes aizbraukt no mājām tālāk par 100 km. Nekad vairs nepirkšu franču autobūves brīnumus. Pirms dažām nedēļām nopirku OnePlus One un es to uzskatu par totāli garlaicīgu telefonu. Saliku dažas nepieciešamās aplikācijas un pagaidām darbojos ar to bez bēdu (OK, šodien tas pats nezkāpēc ielādējās… Read more »

Mārtiņš Stankevičs

Stop… Lasu un saprotu, ka neesi mani sapratis! Nē, nejūsmina Tevis pieminētās analoģijas varinats mobilajās ierīcēs! Ciest nevaru, ja kas teleofns pats par sevi gļuko nejēgā. Bet priecājos par to, ka nereti tas ir tīri softs un Android gadījumā ar softu var spēlēties gana daudz… un ar softa palīdzību var jau mocīta arī pašus dzelžus. Kaut vai piemērs – manā ikdienā, kā jau minēju, teleofns tiek izmantots ļoti dažādi, tai skaitā arī mūzikas atskaņošani. Nu, lūk. Kad biju kājiniekos, tad traumēja SGS3 max skaļums, ko tas deva caur austiņām, jo sabiedriskajā transportā fonā dzirdama babuļu un citu iemītnieku kņada. Root,… Read more »

Pilns ss.lv ar auto, kas maksā flagmaņtelefonu cenā :D Tāpēc var salīdzināt, īpaši jau tās vienkāršās bezčakara lietošanas ziņā.

Mēs abi viens otru kaut kā šovakar neuztveram līdz galam. Es saprotu, ka tu esi visnotaļ spics nazis, kas no telefona grib dabūt laukā visu sulu un esi gatavs ņemties ar rootiem, ROMiem un citiem zvēriem. Bet kā tev šķiet, kāds procents visu Android lietotāju nodarbojas ar šādām lietām? Minējums?

Proti, nūģi nav pasaules nabas un viņiem aktuālās iespējas un štelles ir melna un pat nevēlama lieta lietotājam parastajam. Viņiem vajag vienkārši lietojamas un pēc iespējas stabilas (garlaicīgas?) ierīces.

Mārtiņš Stankevičs

Te nu atkal ir nedaudz savādāk manā redzējumā… Redz, Tu saki, ka esmu nūģis un tas, ko daru interesē vien retajam… Bet tas pa lielam ir nesis vienu pamatīgu devu slavas visai Android sistēmai visos lietotāju slāņos… Jo cilvēki mēļo, ka ar Android var teju visu. Var šo. Var to. Noteikti var arī to, jo tas tač ir Android. Nu, tā ir… Cits jautājums ir tas – kam to vispār vajag un vai tiešām to vispār vajag… Un te nu bez pašas sistēmas un nūģu veikumiem un panākumiem modifikāciijās un variācijās, Android nebūtu tik plaši zināms, kā tas ir tagad,… Read more »

Lieliski rūkts! Es gan ne līdz galam piekrītu. Man ir sajūta, ka Apple ierīces skaitās prestižas tikai visādās banānu republikās (arī Latvijā). Citviet tās neskaitās kaut kas īpaši dārgs. Tajā pašā ASV aifoni ir ik uz stūra, jo tie ir lēti ņemot pie operatora. Bet ja raugās tikai uz Latvijas situāciju, tad te tas (šķietamā) prestiža aspekts joprojām ir spēcīgs. Tāpat kā “visi” grib braukt ar zelta plēvēm aplīmētiem BMW X5 :) Vispār nūģus nevajag aiztikt, jo viņi ir tie, kas virza attīstību un dara ļoti svarīgas lietas. Problēmas sākas, kad nūģus savās interesēs sāk izmantot lielās kompānijas kā Apple… Read more »

Mārtiņš Stankevičs

Nu, ASV vienmēr izceļās ar kaut ko, bet ja godīgi, tad tā subsidēšana, kas ir ASV un attiecīgi divu gadu līgumi ir kretīnisms, kas paldies Latvijas telekomunikāciju mārketinga cilvēkiem, te nenotiek tādos apjomos. Pie banānu republikām varam droši pieskaitīt un pat izcelt lielo Krievijas tirgu, kur skuķi pat nakstklubā visu cilvēku priekšā izģērbjas pa pliko, lai vien tiktu pie haļavnā iPhone. Diemžēl, nav īstas pieredzes ar to, kā notiek siltajā Eiropas daļā, tāpēc par to galu komentēt īsti nespēšu. Nu, pa lielam… Kā lietot un kā nelietot, tā jau katra individuālā lieta. Citam patīk tas draņķa X6 ( vismaz atminos… Read more »

Jā, pilnīgs bardaks un teju nebeidzamas iespējas kasīties un cepties :)

Aleksejs Mjaliks

Lielveikali arī zagšanai piemērota plaforma, bet nav dzirdēts, ka 95% sīko preču tiktu iznesti nesamaksājot.

Mārtiņš Stankevičs

Netā diez vai atradīs, bet ja ir gali… tad apjautājies cik lieli ir ikgadējie zaudējumiem Rimi, Maxim un citiem lielajiem tīkliem pie tik mazām vienībām, kā Dirol, Orbit, Lockets un citām precēm, kas garšo sīčiem un ko nočiept ir viens, divi un trīs!

Takš sīkumos zog un vēl kā zog! Tu pat nevari iedomāties ko zog… un galu galā – kas zog!

p.s.
esmu strādājis attiecīgā sfērā, lai zinātu aizkulises, tāpēc, jā- es zinu, ka tā ir! Nu noteikti ne 95%, bet ļoti lieli apjomi noteikti!

davfreim

Muļķības uz iOS uzlikt Jailbreak un novilkt nelegālas aplikācijas ir tik viegli kā Piekonektēt telefonu vai planšeti pie PC un spiest NEXT NEXT NEXT…

Artis Abols

Nokaunējos. Spēle superīga, tomēr… khmm.

Tai pat laikā konkrētās spēles 1. daļa izejama dažu desmitu minūšu laikā un par samaksāto naudu ir drusku vilšanās.

Arī 2. daļa (papildinājums) Forgotten Shores ir maksas un ne mazās maksas pirkums. Spēle jau feina un tā tālāk, bet nolikt par spēli vairāk kā 3 eiro un tikpat par papildinājumu, lai sevi izklaidētu maksimums stundu, ir kaut kā par skarbu.

Aleksejs Mjaliks

Laba kafija arī maksā 3+ € un tās arī pietiek vien dažām minūtēm.

Kristaps Skutelis

Tas tāds kā attaisnojums zagšanai?

Valdis Zaharins

Es nesaprotu, kāpēc tu pēkšņi tā cepies? Tendenciozs virsraksts un no pieredzējuša eksperta ļoti muļkīgi komentāri. Un šis teikums -Android ierīces izvēlas cilvēki, kam dzīvē galvenais piečakarēt visus apkārtējos… Vispār ir 5gadnieka līmenī. Kristap, diemžēl ar šādiem tekstiem tu krīti!

Tāds apollo un tvnet līmenis sāk palikt.

Kristaps Skutelis

Jā, raksts veidots ar domu raisīt diskusijas par pirātismu mobilajās ierīcēs un to ar kādiem argumentiem lietotāji to mēģina aizstāvēt. Es uzskatu, ka aplikāciju speršanas domāšana nav pareiza, īpaši pazīstot daudz aplikāciju izstrādātājus, ko šāda rīcība vienkārši un tieši čakarē. Cilvēki savā būtībā ir slinki un nav gatavi lasīt spēļu, aplikāciju un filmu apskatus, lai atrastu to, ko viņiem patiešām vajag un to iegūtu legālā un autoram samaksu ģenerējošā veidā (nopērkot, aizejot uz koncertu vai kinoteātri). Visi ir pieraduši sasperties pilnas ierīces ar saturu. Problēma ir tā, ka mūsdienās tas ir izdarāms sasodīti vienkārši un konkrētas platformas ar savu uzbūvi… Read more »

Ksspars Lccis

ES domāju, ka vaina ir tajā, ka puiši uzlika pārāk augstu cenu. Ja par 3 rubļiem spēli nopērk 5%, tad par 1 rubli varbūt visi 50%. Nav jābūt baigam matemātiķim, lai saprastu, ka nopelnīt N reizes vairāk. Es nenožēloju tās bērniem pirktās spēles, Mindcraft ieskaitot. Labi, MC ir padārgs, bet tas ir neizsmeļams (tobiš spēle nebeidzas n-tajā stundā vai dienā). Cenai jābūt PAREIZAI.

Kristaps Skutelis

Arī taisnība. Un pareizās cenas noteikšana ir vesela zinātne :)

bombelats

Pilnīgi pareizi, atrast ideālo krustpunktu līknēm cena/ apgrozījums ir talants. Bet tas materiālajā pasaulē. Virtuālā ir savādāk. Nezinu kā citur pasaulē, gan jau ka līdzīgi, bet pie mums jau psiholoģija ir tāda, ka visam, kas nav taustāms, bet atrodams tīklā IR JĀBŪT par brīvu. Kamēr viss tas būs vienkārši pieejams (lasi nozogams), nekas nemainīsies. Un kad izlēmu bērnam nopirkt Simsu Andrītim, tad tas izrādījās diezgan sarežģīts process. Jo pievienot maksājuma karti kontam bija gana čakarīgi. Caur pašu tel tas vispār nebija izdarāms, tikai caur galddatoru izdevās pievarēt šo uzdevumu. Ja šis pirkums nebūtu bijis kā solītas dāvanas papildinājums bērnam, es… Read more »

Artūrs

Cena nedaudz par lielu. Pateicoties šim rakstam, atradu kur ielādēt spēli par brīvu. Nu jā, 45 minūšu prieks virs 3 eur – nu ne visi var atļauties. Nu jau ir aizgājis tā pat kā datoram. Ierīce nosacīti lēta, taču ja gribi labas programmas un spēles, tad maksā vēl tik pat. Ja spēle vai programma ir vajadzīga un maksā 0,99€, tad es nopērku. Tas pats SwiftKey, bez kā dzīve nav iedomājama. Sākumā pirku gan telefonam, gan planšetei. Cipars tā neko kopā sanāca. Beigās planšetes versiju norakstīja un visām ierīcēm bija viena (škrobe). Pēc kāda gada vispār SwiftKey par brīvu palika uz… Read more »

ccc

cmon, skaudīgais latvieti, kā var būt škrobe, ja esi nopircis, un tad citi var dabūt par brīvu?? tu kko zaudē no tā? domā , ka developeri neēd?

reiny

Kristap, mani kā Android lietotāju aizskar šis Tavs apgalvojums. “Vienkārši kārtējais apliecinājums tam, ka Android ierīces izvēlas cilvēki, kam dzīvē galvenais piečakarēt visus apkārtējos”. Šai lapā tādi apgalvojumi neiederas. NEXUS pār iPhone izvēlējos ne tiekai cenas dēļ, bet arī pārliecības. Man ir sajūt, ka iPhone politika audzina vienveidīgu, mazliet patrulu patērējošu masu. Liekas, ka man apkārt esošiem iPhonistiem pēc kāda laika vairs negribas pašiem ne ko papētīt, ne paurķēties savā ierīcē. Vienkārši pasīvi gaida nākošo Apple produktu vai update. Par app pirkšanu. Pats esmu izaudzis “aizņemoties” spēles un programmas. Bet nu jau gan manā telefonā gan, PC ir parādījušas arī… Read more »

Kristaps Skutelis

Sveiks! Atvaino, ja mans izteikums Tevi aizskāra – tas nebija mērķis. Mērķis bija tas ko arī izdevās sasniegt – raisīt diskusijas par šo tēmu. Pēc Tava komentāra secinu, ka viss ir kārtībā un es pilnībā piekrītu par to “patērējošo masu”. Tas ir viens no iemesliem kāpēc arī pats šo gadu esmu iesācis ar Android ierīci. Lai izdevies šis gads!

Ksspars Lccis

Diskusijas ir laba lieta, tomēr būtu feini, ja šīs lapas autori paši izvairītos no tādiem vārdiem kā “sadiršana” utt. Tā ir viegli nolaisties līdz delfu līmenim.

c

lācis runā, visiem klanīties, suņi!

davfreim

Mīļie android lietotāji, tad nebrīnieties, kāpēc aplikācijas vispirms parādās uz iOS un citreiz uz Android vispār neparādās.

Aplikācijas ir salīdzinoši lētas, sū** kafija Narvesenā maksā 1.5 Eur vai tā pati Coca-cola 1Eur!

Ja aplikācija ir laba, tad es labprāt samaksāju sapratīgu cenu un parasti cenas ir ļoti saprātīgas, bet nu loģika jau laima dauziem, kam man maksāt, ja es varu nemaksāt, tāpat kā nodokļus daudzi nemaksā, bet tad kad viņiem kaut kas nepienākas, jo nemaksāja nodokļus, tad bļauj, ka viņus apbižo un raud.

Mārtiņš

Esmu diezgan pārliecināts, ka nosauktie cipari ir pārspilējums. Man pazīstamie cilvēki dalās divās nometnēs, vieni aplikācijas pērk, otri kategoriski lieto tikai to, kas ir pieejams par velti, bet es zinu tikai vienu gīku, kurš visu laiku čakarējas un izmanto iespējas lietot zagtus appus.

reiny

Varu Tev tikai piekrist. Parēķināju, ka man apkārt ir gana daudz Android lietotāju. Un es varētu būt vienīgais, kas māk sameklēt un uzlikt neapmaksātu maksas aplikāciju. Pārējie visi lieto aplikācijas, kas ir pieejamas par brīvu (CandyCrash, Evernote, CoC utml bezmaksas versijas).
Esmu pārliecināts, ka lielais vairums Android lietotāju ne nu zog ne nu pērk. Bet lieto aparātu ar brīvi pieejamajām aplikācijām. Būtībā tā pat kā vecajos Nokijas laikos – samaksā par aparātu un lieto.
Un gudrākie app ražotāju pamanās nopelnīt arī šādā situācijā (reklāmas un In-app pirkumi).