Google ar Android 5.0 L iepazīstināja šovasar Google I/O konferences ietvaros un jau vairākus mēnešus Nexus 5, un Nexus 7 īpašnieki var izbaudīt Android 5.0 L Developer Preview labumus. Android 5.0 L ir pirmā Google veidotās operētājsistēmas versija, kurai publiski pieejams Developer Preview.

Pēdējās ziņas liecina, ka Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2103) un Nexus 10 saņemšot Android 5.0 L gala versiju. Tāpat tiek baumots, ka Android 5.0 L jau kvalificējušies jaunie un vecie Moto G un Moto X modeļi. Moto E it kā tikšot pie Android One.

Tiek spriests, ka “L” burts Android 5.0 L nosaukumā apzīmēs Lollipop. Bet netiek izslēgts arī Lemon Meringue Pie.

Šī gada laikā tika saņemta informācija, ka Google grasās atteikties no Nexus programmas, lai dotu priekšroku Silver programmai. Šobrīd izskatās, ka Silver ir miris un tomēr varam sagaidīt, iespējams, pat divas Nexus ierīces uzreiz.

Nexus planšetdatoru ražošot HTC un tas saņems Nexus 9 nosaukumu. Nexus 9 būs aprīkots ar 4:3 malu attiecības 8.9 collu ekrānu, 64-bitu Nvidia Tegra K1 procesoru, 4 GB RAM un 8 megapikseļu kameru. Baumo, ka Nexus 9 būs viltīgi veidots alumīnija korpuss bez mazākajām spraugām.

Citas baumas norāda, ka Motorola ražos Nexus 6 viedtālruni ar 5.9 collu, 2560 x 1440 punktu ekrānu. Nexus 6 viedtālruni darbinās Snapdragon 805 ar 3 GB RAM un 13 megapikseļu kameru.

Šobrīd tiek lēsts, ka Google jauno Android 5.0 L operētājsistēmu komplektā ar Nexus 9 un Nexus 6 izsludinās ap 16. oktobri. Dzīvosim – redzēsim.

Reklāma

18
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Kristaps SkuteliscMārtiņš Cimanskisxarturs Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kaspars Karolis
Viesis
Kaspars Karolis

Un kādas jaunas fīčas ir tajā Android 5.0 L? Ar ko labāks Par 4.4?

Marcis Buhholcs
Viesis
Marcis Buhholcs

Project Volta kaut vai.

c
Viesis
c

Android L buus game changer.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ja? Kāpēc?

x
Viesis
x

Tu sēdi uz sava shiny iphoney

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Šajā gadījumā nav nekādas nozīmes ko lietoju es. Jautājums ir cits – kāpēc Android L būs tas “game changer”?

Mārtiņš Cimanskis
Viesis
Mārtiņš Cimanskis

reāls estētisks baudījums… ui vienkārši skaists un vienkāršs! minimālistiem ļooti patiks! tapēc!

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

OK, dizains ir viens arguments. Bet vai tu pats domā, ka tas ir noteicošais?

c
Viesis
c

Nē, noteicošaios ir ābols uz korpusa. Priekš “tehnoloģiju eksperta” diezgan nevietā jautājums. Android L evolucionē gan baterijas ziņā, gan dizainā, gan pašos darbības pamatos, bet to jau neraksta Apple blogos.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Es tev uzdodu nopietnu jautājumu, bet tu māžojies pilnīgā bezjēgā. Kas konkrēti tavuprāt jaunajā Android versijā ir tas game changer, jeb īpaši liels uzlabojums pār KitKat? Proti, es uzskatu, ka katrai “lielajai” Android versijai ir gūzma lielāku vai mazāku uzlabojumu, kas ir vajadzīgi un noderīgi, tomēr vai tie ir game changing? Ja runā par ART, tad KitKat jau arī gana naski darbojas un cik paspēju patestēt uz Nexus 5, ieguvums nav nemaz tik jūtams. Ja runā par Project Volta, tad tas noteikti uzlabos baterijas darbības laiku, bet diez vai būtiski. OK, telefons darbosies ilgāk par pusdienu, bet tas nav game… Read more »

Marcis Buhholcs
Viesis
Marcis Buhholcs

Tātad tomēr Nexus 4 arī saņems L?

Bonis
Viesis
Bonis

Bet protams, kāpēc lai nexus 4 nesaņemtu?

Runājot par tēmu cerams nexus 6 nebūs 5.9″, cerams, ka tā ir baumu kļūda un ka tomēr būs 4.9″.

P.
Viesis
P.

Tas ir Google politikas jautājums. Ja viņi grib uzturēt Nexus4 pie dzīvības, tad tam būs Android L. Ja viņi grib promotēt Nexus 5 un Nexus 6, tad jauno versiju oficiāli Nexus 4 nesaņems.

Marcis Buhholcs
Viesis
Marcis Buhholcs

Tāpēc, ka Nexus 4 ir tirgū vairāk nekā 18 mēnešu, kas ir standarta atbalsta laiks Google ierīcēm. Tā kā Nexus 4 nebija garantēts, ka saņems Android L.
Par N6 runājot – es arī ceru, ka tas nebūs tik milzīgs.

arturs
Viesis
arturs

Ja Nexus 6 bus motorola razojums vinu tak vares nopirkt Latvijā? Vienkārši domāju par to ka motorola sobrid Latvijā nevar nopirkt…
Neaizmirstam nobalsot… ;)

P.
Viesis
P.

Visdrīzāk nevarēs gan, – domāju tikai caur internetveikaliem. Domāju, ka Google Play Baltijas reģionam nepiedāvās, tāpat arī LMT un TELE2 nebūs. Vismaz man ir tādas sajūtas.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, šobrīd Latvijā oficiāli Motorola telefoni nav nopērkami, bet tas var mainīties. Es šajā ziņā esmu noskaņots pozitīvi. Pat ļoti.

arturs
Viesis
arturs

par Nexus 5 biju sajūsmā, tagad gaidu ar nepacietību Nexus 6…. bet ceru ka varēšu to vispār oficiāli iegādāties :(
pārējos nepatīk bremzigās saskarsnes….