Reklāma

Cīrihes Universitāte izmanto Tildes mašīntulkotāju, lai mācītu studentus

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Šogad Cīrihes Universitātes Datorlingvistikas Institūts Šveicē, lai mācītu studentiem par mašīntulkošanu, sācis izmantot Baltijas tehnoloģiju uzņēmuma Tilde mašīntulkošanas sistēmu LetsMT. Universitātes mērķis ir apmācīt jaunos mašīntulkošanas profesionāļus, kā valodu zinātne un tehnoloģiju iespējas var tikt apvienotas spēcīgos, inovatīvos risinājumos. Šī ir jau otrā ārvalstu augstskola, kas Tildes mašīntulkošanas sistēmu LetsMT izmanto kā mācību instrumentu valodu tehnoloģiju studijās.

Cīrihes Universitātes Datorlingvistikas Institūts vēlas, lai studenti iepazītos ar mašīntulkošanas teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem, vienlaikus kļūstot par kompetentiem šo sistēmu lietotājiem.

Izmantojot Tildes LetsMT, datorlingvistikas studentiem jāattīsta tehniskās zināšanas par mašīntulkošanas sistēmām, tajā skaitā to programmēšana. Studentiem jāiemācās pārvaldīt statisko mašīntulkošanas sistēmu, jāeksperimentē ar mašīntulkošanas sistēmu, salīdzinot to ar, piemēram, IT giganta Google sistēmu Google Translate. Tāpat studentiem jāiepazīst statisko mašīntulkošanas sistēmu interaktīvā veidā, atklājot tās darbības pamatprincipus.

Ņemot vērā to, ka Tildes LetsMT piedāvā plašu valodu klāstu, studentiem ir iespēja pētīt un apgūt mašīntulkošanas sistēmu ar sev tīkamāko valodu, arī savām dzimtajām valodām.

„Raugoties no mācību perspektīvas, LetsMT platforma piedāvā daudzas priekšrocības. Mūsu gadījumā daudzvalodu aspekts ir ļoti nozīmīgs. Plašais valodu klāsts, ko piedāvā LetsMT, sniedz universitātes studentiem iespēju eksperimentēt ar viņu izvēlētajām valodām, tajā skaitā arī dzimtajām valodām. LetsMT platforma ir skaidri strukturizēta un tādējādi studentiem bija iespēja soli pa solim apgūt nepieciešamās zināšanas statisko mašīntulkošanas sistēmu izveidē”, stāsta Cīrihes Universitātes profesori Martins Volks (Martin Volk) un Anne Goringa (Anne Göring).

Cīrihes Universitātes Datorlingvistikas Institūts izmantos Tildes LetsMT kā palīgu studijās arī turpmāk, lai mācītu jaunos valodu tehnoloģiju profesionāļus par statiskās mašīntulkošanas sistēmu darbību.

Iepriekš mašīntulkošanas sistēma LetsMT izmantota kā mācību palīgs Kopenhāgenas Universitātē Dānijā. Proti, universitātes Valodu tehnoloģiju centrs izmantoja mašīntulkošanas sistēmu LetsMT kā praktisku instrumentu, lai mācītu studentus par statiskās mašīntulkošanas pamatiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: