Reklāma

Izdevuma “IEEE Spectrum” laika kapsula: 1964. gads

Jaunākie raksti

Google iesūdz tiesā Sonos par tās patentu zagšanu

Google un Sonos turpina jau divus gadus notiekošo savstarpējo cīņu par neatbilstošu patentu izmantošanu un viena otra uzņēmuma risinājumu...

“Snapchat” jaunais uzraudzības rīks ļauj vecākiem redzēt, ar ko viņu bērns sarakstās lietotnē

Domājot par jaunāko lietotāju drošību internetā, kā arī veicinātu uzticēšanos starp vecākiem un viņu bērniem, saziņas lietotne "Snapchat" nākusi...

Samsung iepazīstina ar jaunajiem produktiem (tiešraide)

Jau šodien Galaxy Unpacked pasākumā Samsung prezentēs ilgi gaidītos jaunos produktus un inovatīvos tehnoloģiju risinājumus. Izmanto iespēju - pievienojies...

BMW pārliecināti, ka klienti laika gaitā pieradīs pie funkciju abonēšanas

Pirms kāda laika vācu autoražotāja BMW solis ieviest abonēšanas maksu par tādām papildus funkcijām kā apsildāmie sēdekļi izraisīja milzīgu...

Ford cenšas drastiski samazināt pieejamo papildopciju klāstu mašīnās

Ford jau ilgāku laiku runā, ka mašīnu ražošanu nepieciešams vienkāršot, lai samazinātu arvien pieaugošās izmaksas, kas neizbēgami rezultējas lielākā...

Tehnoloģijām veltītais izdevums “IEEE Spectrum”, kas savu darbību aizsācis jau tālajā 1964. gadā, par godu piecdesmitgadei atvēris nosacītu “laika kapsulu” – publicējis nelielu apskatu par, to, kas tad bija noticies tālajā 1964.

Ford Mustang

FordMustang
Foto: Ford Motor Co.

Ford Mustang debija filmā Goldfinger (1964) ar Šonu Koneriju pie stūres. Lai gan pirmajā gadā izdevās pārdot tikai 100 000 auto, divu gadu laikā tika pārdots vairāk nekā 1 miljons auto.

Porsche 911

Porsche911
Foto: Porsche

Sākot no parādīšanās publikā 1964. gadā, Porsche 911 ar leģendāro motoru, kam bija gaisa dzešēšana, tika aprīkots turpmākos 34 gadus. Auto pašreizējā inkarnācijai pieejami 16 dažādi modeļi, kam ir ar ūdens dzesēšanu aprīkoti 6 cilindru dzinēji, kuru jauda sasniedz pat 420 kilovatus (apmēram 560 zirgspēku).

Sharp Compet CS-10A

06OLIEEE_SharpCompetCalculator_final
Foto: Sharp Corp.

Pēc četru gadu izstrādes Sharp Corp. prezentē kalkulatoru Compet CS-10A. Tas bija pirmais japāņu kalkulators uz tranzistoru bāzes. Tā cena bija 535 000 jēnu, – apmēram tik pat, cik vidējas klases japāņu auto tajā laikā.

Ķīnas pirmais atombumbas izmēģinājums

ChinaBomb
Foto: Getty Images

Ķīnas inženieriem atombumbas būvēšana prasīja četrus gadus un tā tika izmēģināta 1964. gada 16. oktobrī.

Moog sintezators

MoogSynth
Foto: Moog Music

1964. gadā debitēja Roberta Artūra Mūga izstrādātais Moog modulārais sintezators, ko izmantojušas daudzas grupas – The Beatles, Abba un The Cure ieskaitot.

Bell Labs izstrādā oglekļa dioksīda lāzeru

06OLIEEE_CarbonDioxideLaser_final
Foto: Alcatel-Lucent

Pēc doktora grāda iegūšanas Stenfordā, Kumars Patels pievienojas Bell Labs un vada grupu, kas izstrādājusi spēcīgāko nepārtrauktās darbības lāzeru. Oglekļa dioksīda lāzeru izmanto gan dimantu griešanai, atmosfēras augšējo slāņu izpētei, audzēju operēšanai u.c.

Syncom 3

Sycom
Foto: NASA/AP Photo

Pirmais ģeostacionārais satelīts Syncom 3, kas nodrošināja 1964. gada Olimpisko spēļu translāciju no Tokijas.

Programmēšanas valodas BASIC aizsākumi

BASIC2
Foto: Dartmouth College

Divi profesori – Džons Kemenijs un Tomass Kurcs kopā ar studentu grupu izstrādāja programmēšanas valodu BASIC. 70. gadu vidū Bils Geits un Pols Allens šo valodu padarīja populāru, izveidojot tās versiju datoriem Altair 8800.

Plazmas displejs

PlasmaDisplay
Photo: University of Illinois

Pirmais plazmas displejs tika demonstrēts 1964. gadā un tā izmērs bija 4″ x 4″. Tā veidotāji Donalds L. Bicers, Hirams Gene Slotovs un Roberts Vilsons no Ilonoisas Universitātes par šo sasniegumu 2002. gadā saņēma Emmy balvu.

IBM System/360 lieldators

IBM100system360
Foto: IBM

1964. gada aprīlī, kad tika prezentēts IBM’s System/360, tas bija pirmais komerciāli pieejamais lieldators. Tas varēja veikt no 0.0018 līdz 1.7 miljoniem instrukciju sekundē. Saīdzinājumam: iPhone 5s var veikt apmēram 18 200 miljonu instrukciju sekundē.

International Computers Ltd. 1900 lieldators (Apvienotā Karaliste)

06OLIEEE_ICLPhoto_final
Foto: Atlas Computer Laboratory

IBM System/360 galvenais konkurents Eiropā bija ICL 1900 lieldators, ko būvēja International Computers and Tabulators Ltd. un kas dienas gaismu arī ieraudzīj 1964. gadā.  Līdz 1968. gadam tika pārdoti vairāk nekā 1000 lieldatori.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma