Web Analytics
More
  Reklāma

  Uzsākts vērienīgs projekts mācību iestāžu aprīkošanai ar bezmaksas WiFi

  Jaunākie raksti

  2013. gada nogalē uzsākts vērienīgs ilgtermiņa projekts „WiFi skolās”, aprīkojot mācību iestādes Latvijā ar bezmaksas bezvadu internetu. Kopš projekta sākuma WiFi tīkls „Lattelecom-free” pieejams jau 17 izglītības iestādēs visā Latvijā. Šogad plānots atklāt bezmaksas WiFi teritoriju vēl 100 mācību iestādēs, aptverot vidusskolas, koledžas, augstskolas u.c. mācību vietas.

  Pirmās mācību iestādes, kur projekta laikā atklāta bezvadu interneta iespēja, ir Līvānu 1. vidusskola un Daugavpils 12. vidusskola. Lai arī bezmaksas WiFi ir salīdzinoši jauna iespēja mācību iestādēs, arvien vairāk skolēnu izmanto tā sniegtās priekšrocības. Decembra dati liecina, ka visvairāk bezmaksas WiFi unikālo lietotāju bijis Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, Jelgavas 5. vidusskolā un Tukuma 2. vidusskolā.

  Reklāma

  Bezvadu internets ļauj skolotājam izmantot mobilo datorklasi, planšetdatorus un citas mobilās tehnoloģijas. Ar to palīdzību skolēni var informāciju izpētīt un izzināt paši, pārbaudīt savas zināšanas testos un simulācijā, norāda pedagogi. „Skolotājs var palielināt savu produktivitāti, lietojot viedtelefonu vai planšetdatoru – nofotografējot tāfeli, skolēnu darbus vai demonstrējumus, automātiski ielādējot tos “mākonī”, lai tie ir pieejami skolēniem arī vēlāk,” par bezmaksas WiFi priekšrocībām stāsta Gatis Narvaišs, Iespējamā misijas absolvents, dabaszinātņu skolotājs un macibuvideo.lv autors. „Tā ir iespēja paplašināt savas klases un laboratorijas iespējas, darot un piedzīvojot to, ko bez tehnoloģijām nevarētu.”

  „Mūsdienīga skola izmanto internetu, lai iemācītu skolēniem meklēt informāciju, operēt ar to. Tā ir iespēja pedagogiem pasniegt sarežģītu informāciju saistošā un digitālai paaudzei pierastā veidā,” stāsta Edgars Strods, Lattelecom Interneta un balss biznesa daļas direktors. „Protams, internets nav brīnumlīdzeklis, kas aizstās tradicionālās mācību metodes, tas drīzāk ir papildu instruments progresīva un atraktīva satura pasniegšanai.”

  Bezmaksas bezvadu tīkls „Lattelecom-free” pieejams skolās, kas atrodas tādās vietās kā Daugavpils, Līvāni, Jaunkalsnava, Vecbebri, Madona, Tukums, Jūrmala, Jēkabpils, Alūksne, Kandava, Balvi, Baldone, Skrīveri, Lizums un Lejasciems. Februārī plānots ierīkot bezmaksas WiFi Balvu pamatskolā, Rūjienas vidusskolā, Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolā un Majoru vidusskolā.

  Tīkla „Lattelecom-free” skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs decembrī pārsniedzis 1400 cilvēku. Kopumā Lattelecom bezmaksas WiFi lietotāju skaits pagājušajā mēnesī sasniedzis 65 766. Plānots, ka šogad unikālo lietotāju skaits varētu pārsniegt 100 000 cilvēku.

  Līdz šim Lattelecom atvēris vairāk nekā 3479 bezmaksas WiFi punktu, kuros ietilpst gan vairāk nekā 2825 publiskie Lattelecom-free bezvadu interneta punkti, gan tie, kas atklāti sadarbībā ar tādiem uzņēmumiem kā Statoil, SEB, DNB, Nordea, Atlētika un daudziem citiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x
  07.02.2015 20:26

  laikam jau biznesa vārdā var darīt jebko.

  Daudzās valstīs wifijs no skolām tiek izvākts vai netiek ierīkots, jo joprojām nav nekādu pierādījumu tā nekaitīgumam. Bērni, kas vēl tikai aug, ir daudz vairāk pakļauti riskiem, nekā pieagušie.

  http://www.safeinschool.org/2011/01/wi-fi-is-removed-from-schools-and.html

  Reklāma