Viens no pasaulē lielākajiem lidmašīnu ražotājiem Boeing izmantos videospēles “Microsoft Flight Simulator” sniegtās iespējas, lai apmācītu pilotus lidot ar viņu lidmašīnām. Tehniski tā ir jauna sistēma, taču tās pamats veidots tieši no populārās videospēles. To apstiprinājis pats ražotājs savā preses relīzē.
Jauno sistēmu sauc “Virtual Airplane” un tās mērķis ir radīt iespējas pilotiem ērti pieejamu rīku, lai viņi varētu veikt dažādas apmācības, uzlabojot savas prasmes. Sistēmas pamatā ir jau iepriekšminētā videospēle, kā arī “Microsoft Azure” mākoņpakalpojumu sistēma.
“Flight Simulator” ir populāra videospēle uz stacionārajiem “Windows” datoriem, bet pēdējo gadu laikā tā kļuvusi krietni populārāka arī videospēļu konsolēm. Tā mums visiem no sava dīvāna vai datorkrēsla dod iespējas lidot ar komerciālajām pasažieru lidmašīnām un ne tikai, turklāt šo spēli nekautrējas uzspēlēt arī īstie piloti. Pārsvarā jau gan izklaides nolūkos, un tomēr.
Sākotnēji jaunā sistēma būs pieejama datoros un “iPad” planšetdatoros, lai lidotu ar “Boeing 737 MAX” lidmašīnu, bet drīzumā tiek solīti arī citi modeļi.
Videospēle izceļas ar to, ka tajā realistiski attēlota pilotu kabīne un daudzie slēdži, kas tajā atrodami. Noprotams, ka šī sistēma domāta tieši tam, lai atsvaidzinātu un nostiprinātu izpratni par lidmašīnas vadības sistēmām un dažādām procedūrām, kas ir jāizpilda, atrodoties uz zemes un gatavojoties izlidošanai.
Būsim godīgi, diezin vai ar “iPad” palīdzību mēs varam iemācīties, kā vadīt komerciālu aviolaineri, tomēr saprast, kā, kas un kāpēc notiek, to gan var izdarīt. Lai iemācītos lidmašīnas vadāmību gaisā, tam ir speciāli simulatori un, galu galā, reāli lidojumi dzīvē.


