“Anthropic” turpina uzlabot savu mākslīgā intelekta (MI) čatbotu “Claude” un pievienojis tam ilgi gaidītu funkciju – informācijas meklēšanu tīmeklī. Sākotnēji šo iespēju var izmantot “Claude” abonenti ASV, taču drīzumā tā būs pieejama arī bezmaksas versijā un citās valstīs.
Lai aktivizētu šo jauno funkciju, lietotājam jādodas uz sava profila iestatījumiem. “Claude” čatbots automātiski pārlūkos tīmekli, lai sniegtu atbildes, kā arī pievienos atsauces uz izmantotajiem avotiem. Nekas jauns tas nav, līdzīgā veidā strādā, piemēram, “ChatGPT”. “Anthropic” uzsver – kad “Claude” izmanto informāciju no tīmekļa, tas norāda tiešās atsauces. Tā vietā, lai paši meklētu informāciju, lietotāji saņem jau apstrādātus un sarunvalodas formātā pasniegtus datus, kas papildina “Claude” esošo zināšanu bāzi.
Jāatzīmē, ka šobrīd informācijas meklēšana tīmeklī darbojas tikai ar jaunāko “Claude” modeli – “Claude 3.7 Sonnet“, kas tika izlaists februāra beigās un tiek dēvēts par nozares pirmo “hibrīda MI spriešanas modeli”.
Jaunā funkcija palīdz “Claude” konkurēt ar citiem līdzīgiem čatbotiem, piemēram, “ChatGPT”, “Gemini” u.c. Būtiski, ka iepriekš “Anthropic” bija pret šādu iespēju, uzsverot, ka “Claude” ir radīts kā “pašpietiekams” modelis. Tomēr konkurences spiediens, visticamāk, lika mainīt šo nostāju.


Viens no galvenajiem iemesliem: lasīt git wiki, kad tiek lietots Claude Code un jebkuru citu jaunāko dokumentāciju priekš dažādiem Javascript framework, jo tie uzrodās un pazūd ik dienu.