Ķīniešu autoražotājs BYD kļuvis par pasaulē lielāko elektroauto ražotāju 2024. gadā, BYD saražojot 1 777 965 elektriskās mašīnas un par mata tiesu pārspējot Tesla, kas pagājušā gada laikā saražoja 1 773 443 mašīnas. Uz kopējā fona šie 4522 auto, protams, ir absolūti niecīga atšķirība.
Tiesa, ja salīdzinām ar 2023. gadu, Tesla nu ir zaudējusi savas līderpozīcijas – ja 2023. gadā Tesla saražoja ap 1,85 miljoniem auto, tad BYD iespēja 1,6 miljonus elektroauto. Respektīvi, ķiniešu ražotājam izdevies aizsteigties garām, vēlreiz atgādinot par savu konkurētspēju gan vietējā tirgū Ķīnā, gan citviet pasaulē.
Tesla gadījumā gads bijis sarežģīts, cīnoties ar pieprasījuma kritumu, kā arī arvien pieaugošo konkurenci. Lai arī gada otrajā pusē Tesla rādītāji uzlabojās, pirmoreiz Tesla vēsturē gada griezumā nav bijusi izaugsme, proti, Tesla 2024. gadā saražoja mazāk mašīnu nekā gadu iepriekš. Tas nozīmē, ka nav izpildīts izvirzītais mērķis par nelielu apjomu palielinājumu.
Ķīniešu nometnē 2024. gads gan vērtējams ar lielu plus zīmi – elektroauto pārdošana palielinājās par 12%, taču tie nav vienīgā BYD biznesa daļa, viņiem ražojot arī mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Kopumā autoražotājs pārdeva 4,27 miljonus auto, savu apjomu palielinot par 41%.
Ja statistikā palūkojamies nevis uz saražotajām, bet gan pārdotajām elektriskajām mašīnām, tad Tesla joprojām ir priekšā – Tesla pārdeva 1,79 miljonus auto, bet BYD 1,65 miljonus. Respektīvi, Tesla mazliet patīrīja noliktavas no 2023. gadā saražotajām mašīnām.
Tiek gaidīts, ka Tesla šogad piedāvās kādu jaunu modeli, kas būs plašākai publikai pieejams, proti, lētāks. Tāpat tiek gaidīts arī modernizētais Model Y, kas varētu dot labu atspaidu pārdošanas rādītājiem. Pagaidām neko oficiālu autoražotājs nav paziņojis un daudzas lietas par topošajiem Tesla produktiem joprojām ir baumu līmenī.



Matemātikā nebiju teicamnieks, bet šajā teksta uzdevumā man būtu cits komentārs….
“Tiesa, ja salīdzinām ar 2023. gadu, Tesla nu ir zaudējusi savas līderpozīcijas – ja 2023. gadā Tesla saražoja ap 1,85 miljoniem auto, tad BYD iespēja 1,6 miljonus elektroauto.”
Nu nekas, Tesla tūlīt prezentēs atjaunināto Y modeli, kurš atkal kļūs par pārdotāko auto modeli pasaulē! 😏
No kurienes tādi pieņemumi un fantazijas? Uz pagatnes lauru rēķina? Nevajag domāt, ka komuņagas snauž, pie tam paiet tie laiki, kad Teslai nebija pa lielam konkurentu, ipaši jau tagad, kad cilvēki negrib vairs maksat kaudzi naudas par Y un taml modeljiem
Tikai ironizēšana… nebūt neapgalvoju ka tā notiks… Tomēr, atjaunotais Model 3 tiek vērtēts ļoti atzinīgi, jaunais Y pēc loģikas sekos trijnieka pēdās, plus baumo ka būšot arī lielā akmulatora versija. Un nav jau tā ka konkurenti maksā ievērojami lētāk… Ja starpība nav liela, pircējs drīzāk izvēlēsies pārbaudītu brendu ar patsmit gadu pieredzi EV laucinā, kam jau virkne servisu pielāgojušies, rezeves daļu ražotāji ražo analogas detaļas, u.t.t. Pat ja tam ķīniešu konkurentam kaimiņvalstī ir atvēries oficiālais dīleris, tas nenozīmē ka defektu gadījumā (un jauniem modeļiem tie uzpeld) tā mašīna nestāvēs 2 mēnešus kamēr sagaidīs detaļas no ķīnas…
Interesanti protams vērot redakcijas acīmredzamo nepatiku pret Tesla praktiski katrā rakstā, arī šeit tiek atrasts veids kā savu nepatiku izrādīt, uzliekot fokusu uz vienu konkrētu statistiku jeb saražotajiem auto, kas gan nav primārā statistika vērtējot auto ražotāju gada rezultātus, bet malači ka pieminējāt arī pārdotos apjomus, jo tas ir tas, ko visu auto ražotāju griezumā skatās. Saražot var kaut 10 miljonus, bet ja pārdod tikai 1, tad tiem 9 nav jēgas. Visi skatās uz pārdošanas apjomiem un pasaulē pārdotākais EV ir joprojām Tesla model Y pat neskatoties uz pārdošanas apjomu izaugsmes piebremzēšanos, kur drīzāk pie vainas jaunās versijas iznākšanas gaidas Jāpiekrīt gan ka BYD jau kādu laiku min uz pēdām Teslai, bet jāatceras, ka pirmkārt viņiem vairāk nekā 80% no tām elektriskajām, ko pārdeva ir kompakt klases automašīnas 10-14k usd cenu kategorijā, kur pa virsu vēl valsts subsīdijas iet līdz pat 4k un tas seagull var maksāt pat 5k, nemaz nerunājot par ražošanas subsīdijām, ko Ķīna piedāvā visiem vietējiem autoražotājiem. Un ja saprotam ka te tiek salīdzināta statistika par pārdošanas apjomiem automašīnām 5-10k usd kategorijā bez drošības vai kādām komforta funkcijām ar Teslas 35k un vairāk automašīnām, tad sajūta ir ka salīdzinam ābolus ar arbūziem Viena lieta ir ražot uz… Read more »
Labs papildinājums rakstam, bet statistikā nav nekā negatīva. Tikai skaitļi. Pieauguši cilvēki paši ir spējīgi dot novērtējumu informācijai, katrs pēc saviem ieskatiem.
Viss raksts ir negatīvisma stilā ,kā jau visi raksti par Teslu un Masku. Tesla nav vainīga ,ka ES plosās krīze. Jocīgi Teslai pārmest ,ka viņi neražo lētas un sūdīgas mašīnas ,kā BYD.
Kur tu redzi negatīvismu? Vēl neitrālāku rakstu pie mums būs jāpameklē.
Tie Tesla fanboyi ir tādas sniegpārsliņas…
Nu tesla fanboy ir twiterists, maska elks – sojas latte vienā rokā, saltiņš otrā, pie sāniem vēl viens tāds pats fanbojs, tikai jautājums, kurš no tiem memļakiem ir spraudējs un kurš karognesējs, jo no malas izskatās, ka neviens..
Biju domājis ka Kursors lasītāji ir inteliģentāks slānis, bet diemžēl tādi paši troļļi kā visur…
Jā, esmu antivates un antimaska trolis..
Ir jau labi saražot! Bet vajag vēl arī visas pārdodt!!! VW arī saražoja, bet nu nevar izpārdot.
Pa to laiku: Audi sold 1.67 million vehicles in 2024, down 12% YoY, whereas Tesla sold 1.79 million in 2024. Deliveries of Audi’s fully electric models declined 8% globally to around 164,000 units.