Web Analytics
More
  Reklāma

  Elektroauto sevi lieliski parāda slavenajās Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkstēs

  Jaunākie raksti

  Noslēgušās slavenās Paikspīkas sacensības, kurā dalībnieku mērķis ir pēc iespējas ātrāk uzbraukt kalnā. Šogad sevi lieliski apliecināja elektroauto, uzvaru kopvērtējumā izcīnot Romēnam Dumā, kurš brauca ar speciāli šādiem pasākumiem veidotu Ford F-150 Lightning Super Truck – viņa laiks 8 minūtes 53,553 sekundes, par vairāk nekā 10 sekundēm pārspējot tuvāko sekotāju. Turklāt tas tika paveikts pēc tam, kad auto radās neparedzētas problēmas 1. sektorā un to nācās pārstartēt, procesā zaudējot gandrīz pusminūti.

  Šis auto aprīkots ar 50kWh akumulatoru un spēj attīstīt vājprātīgus 1400 zirgspēkus, savukārt tā uzlāde iespējama ar jaudu līdz pat 400kW, lai mašīnu ātri sagatavotu atgriešanai trasē.

  Teicamus rezultātus sasniedza arī Hyundai IONIQ5 N TA (Time Attack) Spec braucēji – Danijs Sordo ar šo auto bija trešais, bet Rendijs Pobsts astotais. Šajā versijā mašīna izmanto precizi tādu pašu virsbūvi, akumulatorus, elektromotorus un dzesēšanas sistēmu kā standarta mašīna, kuru varam nopirkt pie dīlera. Auto gan papildināts ar aerodinamiskajiem elementiem, salonā izņemtas dažas lietas, lai samazinātu svaru un auto aprīkots ar drošības karkasu. Tāpat izmaiņas skāra arī balstiekārtu.

  Uz starta stājās arī nemodificēta IONIQ 5 N versija, kā arī Rivian R1T, tiem slavenajā kalnā uzbraucot ātrāk nekā 11 minūtēs, kas ir ļoti labs rezultāts.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Juks
  26.06.2024 15:17

  Dambis jau pirms cik gadiem taisīja elektro priekš šī pasākuma un uzrādija labus rezultātus

  Reklāma