Web Analytics
More
  Reklāma

  Arī kanādieši gatavojas piemērot tarifus ķīniešu elektroauto

  Jaunākie raksti

  Tirdzniecības konflikti starp Ķīnu un rietumvalstīm turpinās, ASV un Eiropas Savienībai nesen piemērojot jaunus importa tarifus ķīniešu elektroauto. To pašu grasās darīt arī Kanāda, kas apsver labākos veidos, kā to paveikt.

  Džastina Trudo valdība šobrīd izstrādājot kritērijus un tarifu likmes, kas nākotnē varētu tikt piemērotas Ķīnas automašīnām, kas tiks importētas Kanādā, ziņo Bloomberg, atsaucoties uz Kanādas valdībai pietuvinātiem avotiem.

  Pagaidām visas sarunas vēl ir salīdzinoši agrīnā stadijā, tomēr tiek norādīts, ka jau drīz plāni varētu tikt apspriesti ar iesaistīto nozaru pārstāvjiem. Viens no iemesliem šādam solim ir labu attiecību uzturēšana ar saviem tuvākajiem partneriem amerikāņiem, taču Kanāda sargā pati savu darba tirgu – valsts piesaistījusi iespaidīgas investīcijas elektroauto un to akumulatoru ražošanai, radot tūkstošiem jaunu darba vietu.

  Trudo par tarifu ieviešanu pagaidām izvairījies runāt publiski, sakot, ka Kanāda monitorē situāciju, bet par šo tematu viņam bijušas pārrunas G7 samitā. Arī valsts auto industrijas pārstāvji aicina valdību ieviest tarifus, paužot, ka Kanādai šajā jautājumā jābūt vienā pusē ar ASV.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  25.06.2024 09:26

  Ziemeļamerika aizsargās savu tirgu no Ķīniešiem, jo jāsargā ASV auto būves industrija. Tikmēr Dienvidamerika rullēs ar lētajiem ķīniešu auto. Tad jau redzēs kas būs vinnētājs, bet man kaut kā šķiet, ka ASV auto būves industrija pazaudēs dienvidamerikas tirgu! :)
  Būtu labāk domājuši kā mazināt ASV automašīnu cenas un veicināt pieprasījumu pēc tām, lai nevienam tie ķīnieši pat neliktos interesanti.

  Biteme
  25.06.2024 09:31
  Reply to  Skābene

  Neko nezinu par DA auto tirgu, man vienmēr licies ka tur ir celtas rūpnīcas kas viņiem ražo adaptētus modeļus. Piem. tas pats Golf tur bija Gol – vienkāršāks auto, par ko priecājas lietotāji un servisi.

  Reklāma