Web Analytics
More
  Reklāma

  Intel daļēji atradis Raptor Lake i9 procesoru problēmu, to labos ar BIOS atjauninājumu

  Jaunākie raksti

  Intel ir tikai daļēji atradis problēmu Raptor Lake-S procesoru mikrokodā, kas tiks sakārtots ar sistēmplates BIOS atjauninājumu. Diemžēl iepriekš Intel un sistēmplašu ražotāji apmainījās ar laipnībām par to, kurš tad īsti ir vainojams pie Raptor Lake-S Core i9 procesoru problēmām.

  Iepriekš tika ziņots, ka Intel izdevies atrast problēmu, kas Raptor Lake-S Core i9 procesoriem rada nestabilitāti, bet faktiski Intel bija atraduši citu problēmu, kas gan varot ietekmēt Raptor Lake-S procesoru darbību. Vēl arvien pastāv problēmas ar Intel Core 13. un 14. paaudzes K, KF un KS procesoru stabilitāti. Šobrīd sakoptā problēma saistāma ar eTVB (Enhanced Thermal Boost Velocity).

  Reklāma

  Vēl šī gada aprīlī bija zināms, ka Intel Core 13. paaudzes Raptor Lake un 14. paaudzes Raptor Lake Refresh procesori varētu tikt vainoti kopējās sistēmas nestabilitātē. Turklāt, kad sistēmplašu ražotāji sāka izsūtīt BIOS atjauninājumus, kas šo problēmu vismaz daļēji izlabo, Intel 13. un 14. paaudzes jaudīgākie procesoru modeļi sāka zaudēt aptuveni 10% no savas veiktspējas.

  Vismaz Intel tobrīd uzskatīja, ka procesoru problēmu cēlonis ir sistēmplašu ražotāji, kuri cenšas arvien agresīvāk pielāgot sprieguma līknes un ieviest dažādus automātiskus rīkus, kas bez lietotāja iesaistīšanas virstaktē procesoru. Tāpat tiekot noņemti vai ignorēti dažādi jaudas ierobežojumi, kas procesora darbību attālina no noteiktajiem drošajiem standartiem. ASUS un Gigabyte jau šobrīd vairākām sistēmplatēm piedāvā BIOS atjauninājumus, bet tie, kā jau minējām iepriekš, ietekmē veiktspēju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma