Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “inGain” piesaista investīcijas 650 000 eiro apmērā

  Jaunākie raksti

  Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “inGain” ir piesaistījis investīcijas 650 000 eiro no iespējkapitāla fonda “Trind VC”, “Fiedler Capital”, “LatBAN” un biznesa eņģeļiem. Šīs ir pirmās publiski izziņotās investīcijas kādā Latvijas jaunuzņēmumā 2024. gadā. Uzņēmums darbojas finanšu tehnoloģiju jomā.

  Jaunuzņēmums “inGain” ar savu produktu vēlas dot iespēju uzņēmumiem, kas strādā ar finanšu tehnoloģijām nesaistītās jomās, kļūt par aizdevējiem un padarīt savus produktus pieejamākus. Tādējādi tiktu risināts viens no šābrīža lielākajiem izaicinājumiem aizdevumu jomā – bankas nespēj piedāvāt dažādu specifisku produktu iegādei atbilstošu aizdevuma plānu.

  ReklāmaAdvertisement

  “Piemēram, viens no mūsu klientiem ir mūzikas instrumentu tirdzniecības ķēde Šveicē. Populārākais tās produkts ir dārgas klavieres. Bērnu vecāki ir gatavi tās iegādāties, bet ko darīt, ja bērnam tomēr neiepatīkas šī instrumenta spēle? Līdz ar to klavieru tirgotājs grib dot iespēju vecākiem nodrošināt klavieru operatīvo līzingu. Kamēr instruments tiks izmantots, tikmēr to būs iespējams izpirkt. Bet, ja būs tāda nepieciešamība, tad varēs arī klavieres atgriezt atpakaļ jebkurā brīdī. Protams, gala patērētājs pārmaksās, bet tā ir ērtība. Ja šis pats klients aizietu uz banku, vai ir pieejams klavieru līzings? Kā vispār bankai ir iespējams finansēt klavieru iegādi? Banka iesaka ņemt patēriņa kredītu vai kredītkarti ar 20% likmi, kas ir pārāk neizdevīgi,” situāciju ieskicē uzņēmuma “inGain” līdzdibinātājs Armands Liseks.

  Piesaistītās investīcijas “inGain” plāno turpināt ieguldīt tādas platformas izveidē, kuras ietvaros bez programmēšanas zināšanām jebkurš uzņēmums varētu radīt savu aizdevuma rīku. Turklāt “inGain” veidotāji vēlas arī ieviest tādu reģistrācijas procesu, kad visa rīka pielāgošana notiek automātiski un atbilstoši katra klienta vajadzībām.

  “Mēs investējām jaunuzņēmumā “inGain” divu iemeslu dēļ. Pirmais – uzņēmums strādā pie lieliska produkta izveides. Otrais – uzņēmumu vada komanda ar padziļinātām zināšanām nozarē, kas ļoti labi saprot klienta vajadzības. Mēs arī bijām pārsteigti, kā komanda ideju ir pārveidojusi programmatūras kā pakalpojuma risinājumā bez koda (no-code SaaS solution), kas darbojas kā pašapkalpošanās sistēma. Tā kā tirgū eksistējošie līdzīgie produkti ir novecojuši, esam pārliecināti, ka jaunuzņēmums “inGain” ir labās pozīcijās, lai tiktu pie ievērojamas tirgus daļas,” savu investīciju izvēli pamato iespējkapitāla fonda “Trind VC” partneris Reima Linnanvirta.

  Fonds ir ieinteresēts investēt arī citos Baltijas valstu un Somijas reģiona jaunuzņēmumos. Tā pārstāvji šonedēļ apmeklēs vienu no reģiona lielākajiem jaunuzņēmumu un tehnoloģiju pasākumiem “TechChill”, lai meklētu sēklas stadijas programmatūras uzņēmumus, ar kuriem potenciāli varētu izveidoties sadarbība.

  “inGain” ir B2B finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas nodrošina aizdevuma risinājumu gan tradicionālajiem un finanšu tehnoloģiju jomā strādājošajiem aizdevējiem un pūļa finansēšanas platformām, gan citiem biznesiem, kas nestrādā finanšu nozarē, bet meklē iespējas uzsākt un mērogot savus finanšu un aizdevuma produktus. “inGain” risinājums nodrošina, ka uzņēmumi varēs pilnībā fokusēties uz pamatdarbību, neiegulto papildus līdzekļus un pūles digitāla produkta izveidošanā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Profs
  18.04.2024 11:19

  malači, ka spēj piesaistīt, bet nu piemērs gn tāds dīvains – nedomāju ka tiem, kas var atļauties dzīvot Šveicē sagādās problēmas tūkstotis EUR par klavierēm, lai ņemtu mega dārgus kredītus. Šādi risinājumi ir ļoti daudz, kur publika ar naudu to aizdod publikai bez naudas uz mega lieliem procentiem – shēma var pastāvēt tikai tāpēc, ka ir pietiekami daudz dumjās publika, kas gatava pārmaksāt par patēriņa kredītiem – pirms gadiem bija “ātrie” kredīti reklāmas – ikviens varēja izrēķināt, ka pietika cilvēkam pusgadu atlikt pirkumu un tad varētu par sakrāto naudu nopirkt divas preces un būs bez parādiem nekā nopirkt uzreiz un tad 2 gadus maksāt parādus.

  trx450
  18.04.2024 18:00
  Reply to  Profs

  Pirms kādam ar piķi vispār būtu interesants ir jāpaņem vafele.

  Reklāma