Web Analytics
More
  Reklāma

  Forumā “AC/DC Tech 2024” fokusēsies uz elektrotīkla noturību un drošumu

  Jaunākie raksti

  Droša un ilgtspējīga energoapgāde nav iespējama bez atbilstoši sagatavotas infrastruktūras. Plānojot elektrotīkla attīstību, ir jāņem vērā gan elektrifikācijas tendences un nozares inovācijas, gan klimata pārmaiņu nestie izaicinājumi, gan joprojām saspringtā ģeopolitiskā situācija. Vai elektroapgādes sistēmu Latvijā jau varam dēvēt par noturīgu un drošu, kas darāms tās pilnveidei nākotnē un kā Latvija izskatās uz citu Eiropas valstu fona – šie būs svarīgākie sarunu pieturpunkti ceturtajā AS “Sadales tīkls” energoapgādes inovāciju forumā “AC/DC Tech”. Tas norisināsies 10. maijā no plkst. 10.00, un interesenti tam varēs sekot līdzi arī tiešsaistē – “Sadales tīkla” Facebook lapā un LinkedIn kontā.

  Šī gada foruma virstēma ir droša un ilgtspējīga elektroapgāde. Konferenci atklās Latvijas klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis un attālināti – Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisāre Kadri Simsone. Tam sekos ekspertu prezentācijas un paneļdiskusijas.

  ReklāmaAdvertisement

  “Mums valstiski joprojām nav pilnībā skaidru atbilžu, kāds ir optimālais elektrības ražošanas un patēriņa jaudu balanss un energoresursu portfelis Latvijā 2025., 2030., 2050. gadā. Tomēr elektrotīkla jaudu attīstība ir ilgtermiņa, vairākos gados mērāms process, tāpēc mums jau šodien jāspēj prognozēt un attīstīt elektrotīklu tādu, kāds tas būs nepieciešams pēc pieciem, desmit un vairāk gadiem. Elektroapgādes sistēmas attīstība ir nebeidzams process, un rīcībai faktiski ir jābūt apsteidzošai, lai sistēma būtu atbilstoša patērētāju un tautsaimniecības vajadzībām, kā arī palīdzētu sasniegt nospraustos klimatneitralitātes mērķus. Kā elektrificēt uzņēmējdarbību, transportu, siltumapgādi, kā to visu paveikt koordinēti un efektīvi – par to diskutēsim šī gada forumā,” akcentē “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

  Vai, runājot par klimata pārmaiņām, mūsdienās jau būtu vietā “sarkanais brīdinājums”, skaidros laika ziņu redaktors Toms Bricis, ar elektrotīkla inovācijām, ko jau šodien praksē ievieš “Sadales tīkls”, iepazīstinās “Sadales tīkla” inovāciju vadības direktors Tomass Liepnieks. Kā Latvija elektroapgādes jomā izskatās uz citu Eiropas valstu fona, kopā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras kolēģiem iezīmēs “Sadales tīkla” vadītājs Sandis Jansons. Savukārt par regulatīvā ietvara nozīmi ceļā uz inovāciju radīšanu runās Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska, bet recepti elektroenerģijas pieprasījuma līdzsvarošanai piedāvās programmas “Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā” dalībniece Karīna Viskuba,

  Par nepieciešamajām investīcijām elektroapgādes infrastruktūrā un finansējuma avotiem paneļdiskusijā “Ilgtspēja un drošums elektroapgādē” spriedīs eksperti no Klimata un enerģētikas ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas u.c. nozares organizācijām. Savukārt gaidāmo elektrifikāciju un jaunos izaicinājumus paneļdiskusijā “Zaļi, bet vai izdevīgi? Elektrifikācija biznesā” pārrunās eksperti no Ekonomikas ministrijas, Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas un ražošanas uzņēmumiem.

  Foruma programma un plašāka informācija pieejama sadalestikls.lv/acdc.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma